Британський «Тrent» та українські «Старобільськ» і «Балта» провели спільні тренування

У північно-західній частині Чорного моря спільна корабельно-катерна тактична група Військово-Морських Сил України в складі патрульного катеру «Старобільськ» і судна розмагнічування «Балта» провели тренування типу «PASSEX» з патрульним кораблем «Тrent» Королівських ВМС Великої Британії.
Дводенне тренування проходило у декілька етапів, зокрема, корабельно-катерною групою було відпрацьовано маневрування в строях та ордерах, організацію протиповітряної оборони, відбиття атак швидкісних малорозмірних плавзасобів умовного противника, постановка димової завіси тощо.
Під час виконання спільних елементів основна увага приділялась підвищенню взаємосумісності та злагодженості дій екіпажів. Окрім того, до тренувань залучався гвинтокрил МІ-14 бригади морської авіації.
На переході морем особовим складом було відпрацьовано корабельні навчання з передачі вантажів повітряним і траверзним способом, ведення розвідки, висвітлення морської обстановки в районах інтенсивного цивільного судноплавства та проведено пошуково-рятувальну операцію. І вже, традиційно, за навчаннями пильно спостерігали сусіди зі складу патрульних катерів ФСБ РФ та ракетних катерів Чорноморського флоту, які наближались на близькі дистанції та маневрували поруч з катерною групою.
Згідно зі стандартами НАТО вся комунікація між екіпажами здійснювалась виключно англійською мовою.
Такі навчання проводяться з метою посилення рівня безпеки в Чорному морі та підвищують рівень взаємосумісності екіпажів кораблів України і Великої Британії для виконання спільних морських операцій у складі багатонаціональних тактичних груп за стандартами та процедурами прийнятими державами-членами та партнерами НАТО.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *