Кардинал Тарксон: гарантувати доступ до їжі – це питання справедливості

Кардинал Тарксон: гарантувати доступ до їжі – це питання справедливості
Виступаючи під час вебінару, присвяченого продовольчій справедливості, кардинал Петер Таркон наголосив, що нагодувати все населення світу можливо, але перешкодою цьому є марнотратство та несправедливість.

Amedeo Lomonaco / Світлана Духович – Ватикан

Важливість гідної праці, спрямування фінансів та інновацій на реконструкцію сталих систем харчування, особливо у період після пандемії – такими були основні теми вебінару під назвою «Продовольча справедливість: праця, інновації та фінанси на служіння продовольчій справедливості», що відбувся у середу, 26 травня 2021 р., в рамках циклу вебінарів, що проводяться у Ватикані у контексті Тижня Laudato si’. Організаторами цього циклу вебінарів виступають Державний Секретаріат Святого Престолу, Постійне Представництво Святого Престолу при FAO, IFAD та WFP, Дикастерія служіння цілісному людському розвитку та Ватиканська комісія COVID-19 у співпраці з іншими організаціями, що трудяться у сфері продовольчої безпеки.

Тарксон: продовольчі загрози спричинені несправедливістю

Виступаючи під час вебінару, Префект Дикастерії служіння цілісному людському розвитку кардинал Петер Тарксон пригадав про нещодавно започатковану «Laudato si’ Action Platform», що має на меті прислухатися до крику землі та бідних. Він зазначив, що нагодувати все населення світу можливо, але марнотратство та несправедливість, що посилюються внаслідок надзвичайної ситуації, що охопила не лише сферу охорони здоров’я, прогнозують дедалі тривожніший сценарій. Кардинал також нагадав, що, за останніми даними ФАО, понад 150 мільйонів людей у світі живуть у ситуації продовольчої незахищеності.

«Гарантувати гідний доступ до їжі за розумними та справедливими цінами для всіх, – наголосив він, – це питання соціальної справедливості, екологічної свідомості та побудови економіки, зосередженої на людях».

Голоси з різних сфер та країн

Під час вебінару підкреслювалося також, що голос Церкви спонукає приймати правильні рішення та слухати голоси тих, до кого не прислухаються. Генеральний секретар Міжнародної католицької комісії з питань міграції (International Catholic Migration Commission) монсеньйор Роберт Вітільйо наголосив, що боротьба з голодом має надзвичайно велике значення для стабільності та миру. Заступник директора ФАО Мауріціо Мартіна зосередив свою увагу на зв’язкові між гідністю праці та справедливими цінами. Дуже часто, за його словами, нерегульована цінова конкуренція спричиняє погіршення умов праці.

Харрієт Накасі, координаторка організації «Advocacy Coalition for Sustainable Agriculture» в Уганді нагадала, що в цій африканській країні велику частину населення становлять молоді люди. До пандемії багато з них не розглядали можливості працювати в сільськогосподарській сфері, але внаслідок кризи, ситуація швидко змінилася: тепер багато молодих людей бачать своє майбутнє в агропромисловому секторі.

Сестра Апполонія Будзе описала ситуацію в Камеруні, що страждає від численних продовольчих криз через різні фактори, включаючи стихійні лиха та кліматичні зміни. Черниця нагадала, що на півночі країни мешканці страждають також внаслідок постійних нападів терористичного угрупування "Боко Харам".

Монсеньйор Пол Тайґ, секретар Папської ради з питань культури, підкреслив, що в аграрному секторі існує багато взаємопов’язаних дисциплін. Штучний інтелект, за його словами, може бути корисним для розуміння цієї комплексності для того, аби опрацьовувати дані, інтегруючи інформацію з різних дисциплін.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *