Папа призначив Апостольську візитацію Кельнської архидієцезії

Папа призначив Апостольську візитацію Кельнської архидієцезії
Візитаторами призначені шведський кардинал Андерс Арбореліус та голландський єпископ Йоганнес ван дер Генде. Місцевий ієрарх кардинал Вельки з прихильністю та з повним переконанням приймає рішення Папи.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

Папа Франциск призначив Апостольську візитацію Кельнської архидієцезії, що в Німеччині, яка покликана перевірити ситуацію, що склалася в справі сексуальних зловживань. Візитацію проведуть кардинал Андерс Арбореліус, Ординарій Стокгольма, та єпископ Йоганнес ван дер Генде, єпископ Роттердама та Голова Голландської Єпископської Конференції.

Як зазначається в повідомленні Апостольської нунціатури в Німеччині, посланці Апостольської Столиці покликані в першій половині червня ознайомитися з глобальною картиною складної душпастирської ситуації в архидієцезії та дослідити можливі помилки місцевого архиєпископа кардинала Райнера Марії Велькі, як також Гамбурзького архиєпископа Штефана Гессе і кельнських єпископів-помічників щодо випадків зловживань сексуального характеру.

«З прихильністю приймаю той факт, що Папа бажає шляхом Апостольської візитації дати особисту оцінку незалежному дослідженню та його висновкам. З повним преконанням підтримуватиму кардинала Арбореліуса та єпископа ван дер Генде в їхній праці. Приймаю все те, що послужить об’єктивній перевірці», – зазначив кардинал Вельки, коментуючи рішення, яке слідує після оприлюднення у березні цього року «Незалежного рапорту щодо боротьби проти зловживань сексуального характеру в Кельнській архидієцезії», який після розслідування, замовленого ієрархом, приготувала юридична контора «Gercke & Wollschläger».

Документ, обсягом 800 сторінок, охоплює період від 1975 по 2018 роки та постав з метою визначити можливі недбалість і порушення, як також відповідальних. У рапорті йдеться про 314 постраждалих, всі з яких, крім одного, були неповнолітніми, та 202 винуватці, майже дві третіх з яких – представники духовенства.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *