Бруней: помер перший брунейський кардинал Корнеліус Сім

Бруней: помер перший брунейський кардинал Корнеліус Сім
Апостольський вікаріат Брунею осиротів всього через пів року після того, як їхній архипастир вперше в історії став членом Колегії Кардиналів.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

Коли в останню неділю жовтня минулого року Папа Франциск оголосив про проведення чергової консисторії з нагоди введення в сан нових кардиналів, серед вже звичних для його понтифікату несподіванок було ім’я єпископа Корнеліуса Сіма, Апостольського Вікарія Брунею, однієї з найменших і, водночас, найбагатших країн світу, де християни становлять лише 10 % населення, лише половина з яких – католики, згуртовані в трьох парафіях. У суботу, 29 травня 2021 р., надійшла сумна звістка про те, перший брунейський кардинал на 70-му році життя повернувся до домівки Небесного Отця.

Корнеліус Сім народився 16 вересня 1951 р. в Брунеї. На 40-му році життя прийняв пресвітерські свячення, ставши другим корінним священиком цієї острівної країни. Коли 1997 року святий Папа Іван Павло створив Апостольську Префектуру Брунею, то призначив о. Корнеліуса першим Апостольським Префектом. У жовтні 2004 року цей же Папа підніс Апостольську Префектуру до статусу Апостольського Вікаріату, а дотеперішнього префекта призначив Апостольським Вікарієм та титулярним єпископом Пуції Нумідійської. Папа Франциск під час консисторії 28 листопада 2020 року ввів його до Колегії Кардиналів.

Після відходу до вічності кардинала Сіма, який належав до грона виборців, Колегія Кардиналів нараховує 222 кардинали, між якими 125 з правом участі в конклаві, тобто, таких, яким ще не сповнилося 80 років життя.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *