Глава УГКЦ у Чернівцях: «У нинішньому світі саме християни повинні ділитися надією, оптимізмом, силою і здатністю переживати неможливе»

Нехай сьогодні Україна стане «жінкою при надії» для всього світу. Просімо сьогодні життя і здоров’я для нашого народу. Просімо благодаті, щоб хвороба відступила, щоб ми її пережили, ідучи далі історією нашого народу і Церкви з надією, яка випливає з вічнопливучого і живоначального джерела, яким є Бог у Тройці Святій єдиний.

Блаженніший Святослав коронує ікону Божої Матері "Надія безнадійних"

На цьому наголосив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у неділю Самарянки під час Архиєрейської Літургії в катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці у Чернівцях з нагоди святкування 200-річчя храму. Перед Літургією Глава Церкви звершив чин коронації чудотворної ікони Матері Божої «Надія безнадійних».

У проповіді Блаженніший Святослав звернув увагу молільників на те, що Бог-Отець є вічним і живоначальним джерелом життя і буття, яке нам подається через криницю вічної живої води, якою є Син Божий – Ісус Христос. А живою водою, яка сходить від Отця і дає життя, є Святий Дух.

Далі, коментуючи уривок Євангеліє, Предстоятель пояснив глибину і зміст зустрічі Христа з самарянкою біля криниці Якова.

«Син Божий прийшов, щоб дати доступ до життя вічного, а не щоб лише напоїти водою, яка тамує лише фізичну спрагу. Він починає говорити до жінки, щоб розтопити кам’яне людське серце. В результаті самарянка приносить в своє місто перший ковток живої води від криниці, якою є Ісус Христос. Все місто виходить, щоб пережити особисту зустріч з Христом», – пояснив проповідник.

Відтак Предстоятель підкреслив особливу рису християн, яку, на його переконання, мають усі народи впродовж усіх часів – це надія, яка не залежить від зовнішніх обставин.

За його словами, християнська надія випливає з джерела благодаті Святого Духа, яке знаходиться в середині кожної людини.

«Так важливо, нам, християнам третього тисячоліття, почути журчання струмочка, відкрити джерело благодаті Духа Святого у серці і житті», – переконаний Глава Церкви.

Сьогодні, каже Отець і Глава УГКЦ, чуємо журчання криниці живої води у Чернівцях у дуже особливий спосіб: «Про цей день будете розповідати вашим внукам і правнукам. Ми зійшлися сюди для того, щоб звершити унікальний обряд коронування ікони Діви Марії, яку народ назвав “Надія безнадійних”».

Таку назву, наголосив проповідник, ця ікона отримала проголошенням віруючих сердець.

«Якщо Христос, – каже він, – перетворив самарянку з грішниці на проповідницю Божого Євангелія, то наскільки більше джерело благодаті Святого Духа випливає з нутра тієї, кого сам ангел з неба назвав Благодатною і вказав усім нам, що в ній і з нею Господь».

«Якої нам іншої матері потрібно шукати, як не тієї, яка народила світові Божого Сина, через яку криниця живої води сама постукала до наших сердець. Христос сам приходить і шукає спраглу людину, її віднаходить, тамує спрагу, обдаровує любов’ю і дарує їй життя вічне. Той досвід віднайденого джерела і отримання надії серед безнадійного світу покоління вірян отримали у молитвах перед чудотворною іконою Богородиці тут, у Чернівцях», – наголосив Глава Церкви.

Блаженніший Святослав розповів, що, коли Святіший Отець благословляє корону для ікони, він начебто вказує на цілий світ, що саме в ній є джерело благодаті. Чин коронації – це чин визнання, проголошення незліченних чудес, які діялися через особливу присутність Святого Духа, що випливає з цієї ікони.

Проповідник пояснив, що у Старому Завіті місцем зустрічі людини з Богом була криниця патріарха Якова, а в Новому Завіті – вже не криниця, але особа Богородиці.

«Вона дарує нам, християнам третього тисячоліття, надію у безнадійних часах», – підкреслив архиєрей, додавши, що корони для Богородиці є знаком нашої любові і вдячності за всі дари, що від неї отримали впродовж усіх століть.

На переконання Предстоятеля, в сьогоднішньому світі пандемії, якого ще самі не розуміємо, саме християни повинні дати надію світові у третьому тисячолітті. «Ми повинні поділитися змістом нашого оптимізму, сили і здатності переживати неможливе», – сказав він.

Глава УГКЦ пригадав, що цього року вся Вселенська Церква звертає велику увагу на гідність покликання сім’ї. Цікаво, що ця ікона прославилася тим, що допомогла багатьом жінкам, які страждали на безплідність отримати дар нового життя.

«Нехай Божа Мати подорожує з нами й далі дорогами незнаного, незвіданого світу і дарує надію для безнадійних. Сьогодні стоячи перед обличчям нашої Матері, Надії безнадійних, ми їй кажемо: “Під Твою милість прибігаємо, Богородице Діво, молитвами нашими у скорботах не погорди, але від ізбав нас єдина, чиста і благословенна”», – додав на завершення Отець і Глава УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ,
фото: Олександр Савранський

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *