Блаженніший Святослав помолився за упокій свого попередника перед іконою, яка «пам’ятає руку Блаженнішого Любомира»

Сьогодні минає чотири роки з дня відходу до вічності блаженної пам’яті Блаженнішого Патріарха Любомира Гузара. З цієї нагоди Блаженніший Святослав на святій княжій горі у Крилосі перед чудотворною Галицькою іконою Божої Матері звершив Панахиду за упокій свого великого попередника.

Глава УГКЦ пояснив, що молитва за Блаженнішого Любомира в річницю його переставлення саме у Крилосі – не випадковість. Він вбачає у цьому ведення рукою Божої Матері.

«Ми відбули Синод Єпископів у Зарваниці, який завершили молитвою на вервиці перед чудотворною іконою Зарваницької Богородиці. Вчора Божа Мати нас за руку привела до своєї чудотворної ікони в Чернівцях, яку ми коронували благословенними Святішим Отцем коронами. А сьогодні вона нас привела сюди, перед обличчя своєї чудотворної Галицької ікони, яка пам’ятає руку Блаженнішого Любомира. Він її вінчав золотими коронами. Він також відновив патріарші прощі до цього святого місця», – розповів Отець і Глава УГКЦ у слові наприкінці поминальної молитви.

Блаженніший Святослав пригадав, що в патріаршій резиденції в Княжичах, де Блаженніший Любомир проживав останні дні свого життя, є копія чудотворної Галицької ікони Богородиці. Вона стала символом Княжич, каже він, як своєрідна духовна естафета з Княжого Галича, яка єднає Київ і Галич у слові «Патріарх». «Тому сьогодні Господь Бог по-особливому приймає нас і нашу молитву, яку ми підносимо за Блаженнішого Любомира. Ми сьогодні молимося за нього, але й він на небесах молиться за нас», – зазначив Глава Церкви.

Крисос, Древній Галич – не чуже місце для Блаженнішого Любомира. Саме звідси виростає його прабатьківське коріння.

«Хоча він завжди казав, що він львів’янин, бо народився у Львові і перші свої дитячі роки провів там, але він завжди відчував, що його коріння є тут. Він так дбав про княжий Галич. Він залишив його під прямою юрисдикцією Глави Церкви. Він так пам’ятав, що Галич – це те місце, де спочиває його дідусь, і де по-особливому є заховане його прабатьківське коріння», – розповів Блаженніший Святослав.

«Ми просимо Блаженнішого Любомира: молися за Україну! Молися за всіх нас! Молися за Божий дар мудрості для наших провідників, за силу благодаті Духа Святого для твоєї Церкви – як дар П’ятидесятниці, до якої готуємося! Блаженніший Любомире, молися за нас! І вічна тобі пам’ять!» – додав на завершення наступник Любомира.

Департамент інформації УГКЦ,
фото Дмитро Дем’янів

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *