Папа про баскетбол: Спорт, що скеровує погляд вгору

Папа про баскетбол: Спорт, що скеровує погляд вгору

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

Будування команди й дисципліна, як загальні аспекти спортивної діяльності, а також особливий аспект саме баскетболу лягли в основу слів Папи Франциска, якими він привітав делегацію Італійської Федерації Баскетболу. Аудієнція в Апостольському палаці у Ватикані відбулася з нагоди сторіччя заснування цієї організації. Святіший Отець зазначив, що протягом останніх років взаємини між Церквою та світом спорту розвивалися у взаємному усвідомленні того, що кожна з цих дійсностей, хоч і в різний спосіб, «служать цілісному розвиткові особи та можуть зробити цінний внесок у наше суспільство».

Ліки від індивідуалізму

Тож Папа поділився кількома думками про «два важливі аспекти спортивної діяльності». Насамперед, він вказав на творення команди. Аде хоч існують види спорту, які називають «індивідуальними», спорт «завжди сприяє тому, щоб люди творили контакти», спонукаючи до взаємин навіть між незнайомими людьми, з тими, які походять з різних контекстів, «які об’єднуються задля спільної мети».

«Це дві важливі речі: бути згуртованими та мати мету. В цьому сенсі, – сказав Глава Католицької Церкви, – спорт є ліками від індивідуалізму в наших суспільствах, який часто породжує самотнє та відособлене “я”, вчиняючи нас нездатними до “командної гри” та розвивати захоплення якимось чудовим ідеалом».

Фізична та внутрішня дисципліна

Другим аспектом, на який вказав Святіший Отець, є дисципліна. За його словами, чимало молодих і дорослих, які слідкують за спортом та є вболівальниками, «іноді, навіть не уявляють, скільки праці та тренувань стоїть за кожним змаганням». Йдеться не лише про «фізичну дисципліну», але й про «внутрішню», яка є «школою формування та виховання, особливо для підлітків і молоді».

«Завдання цієї дисципліни не є, щоб ми ставали закам’янілими, але вчинити нас відповідальними: за себе самих, за ввірені нам справи, за інших, за життя загалом. Вона також допомагає духовному життю, яке не може покладатися виключно на емоції, ані проживатися перемінними фазами, відповідного до того, “коли мені хочеться”. Також і духовне життя потребує внутрішньої дисципліни, що складається з вірності, постійності, щоденних зусиль в молитві. Без постійного внутрішнього тренування віра ризикує згаснути», – зазначив Папа Франциск.

Спорт, що скеровує погляд до неба

Але говорячи про спорт загалом, Святіший Отець виокремив також одну специфічну рису саме баскетболу, який є, за словами одного з колишніх відомих баскетболістів, «спортом, який дивиться вгору», а тому є «справжнім викликом для тих, які призвичаїлися жити із поглядом, постійно зверненим до землі».

«Я б хотів, – сказав він, звертаючись до федерації баскетболу, – щоби це було вашим благородним заняттям: поширювати здорову гру між дітьми та підлітками, допомагати молоді дивитися вгору, ніколи не здаватися, відкривати, що життя – це дорога, яка складається з поразок і перемог, але важливо ніколи не втрачати бажання “розіграти партію”. Та допомагати їм зрозуміти, що коли в житті “не потрапив у кошик”, ти не програв назавжди. Можеш завжди знову вийти на поле, можеш і надалі будувати команду з іншими та спробувати зробити черговий кидок», – сказав Папа, присвятивши також згадку поведінці у випадку поразки, вказуючи на важливість зрілого підходу до них як до нагоди для зростання, розуміючи, що «в житті не завжди все є солодким».

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *