Путін пообіцяв Лукашенку кредит на 500 млн дол

Президент Росії Володимир Путін оголосив, що надасть Білорусі кредит обсягом 500 млн дол до червня, щоб підтримати Мінськ у разі санкцій Заходу, пише FT. Таку домовленість було озвучено після двох днів зустрічі Путіна та білоруського президента Олександра Лукашенка в Сочі.

Кредит обсягом 1,5 млрд дол від Росії до Білорусі було узгоджено минулого року. Перші 500 млн дол Білорусь отримала в грудні.

Речник Кремля Дмитро Пєсков також заявив, що розгляне можливість збільшити транспортне сполучення з Білоруссю, щоб дати можливість білорусам відпочивати в Росії.

Заяви про підтримку Білорусі з боку Росії надходять в той час, як Європейський Союз, Сполучені Штати та інші країни виступили з різким осудом дій білоруської влади, яка змусила сісти літак Ryanair, що пролітав у її повітряному просторі 23 травня. Після посадки літака, білоруська влада заарештувала блогера та активіста Романа Протасевича.

Президент США Джо Байден назвав це "ганебним нападом як на політичне іншодумство, так і на свободу преси". З осудом дій Білорусі виступили і країни «Великої сімки», а керівники країн Європейського Союзу на зустрічі 24 травня узгодили запровадження додаткових санкцій щодо Білорусі, США також заявили про розробку нових санкцій.

Росія ж підтримала Білорусь, ставши на захист заяв білоруського керівництва про загрозу бомби в літаку. Цю причину посадки США та ЄС називають надуманою.

Тимчасом у Варшаві пройшли велелюдні протести. Сотні людей зібрались на підтримку білоруської опозиції. Батьки Протасевича, які мешкають у Польщі, приєднались до протестів.

«Я закликаю всі країни ЄС та США, будь ласка, допоможіть звільнити Романа та Софію а також решту ув‘язнених», – сказала мати активіста Надія Протасевич.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *