Білорусь обмежила виїзд з країни для більшості громадян

Нові правила, оголошені Білоруською прикордонною службою в понеділок ускладнюють виїзд з країни для громадян Білорусі, навіть якщо вони мають посвідку на тимчасове проживання за кордоном.

Зміни, згідно з повідомленням установи, було введено тимчасово з метою стримати поширення коронавірусу. «Для громадян Білорусі і іноземців, які мають дозвіл на постійне чи тимчасове проживання в Білорусі, виїзд тимчасово призупинено», – йдеться в повідомленні. Для деяких категорій подорожуючих, таких як відрядження держслужбовців, або працівників транспорту, передбачено виключення. Виїхати з країни матимуть право і ті, хто має право на постійне проживання за кордоном, повідомляють ЗМІ.

Обмеження стосується пунктів перепуску на кордоні на суходолі. Однак, авіарейси до Білорусі було обмежено, після того як білоруська влада посадила комерційний літак Ryanair і заарештувала активіста Романа Протасевича, який перебував у літаку.

Представник білоруської опозиції Валерій Ковалеський назвав ці обмеження на перетин кордону «відвертим порушенням закону» з боку режиму Лукашенка.

«Повністю тоталітарним» назвав рішення білоруської влади британський активіст Білл Браудер. Задається він [Лукашенко] хоче наслідувати Північну Корею», – твітує Браудер.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *