Глава УГКЦ: «Я сьогодні побачив дитину, яку декілька днів тому викинули на сміття»

Хочу, щоб усі почули про цінність життя дитини. З таким закликом з нагоди Всесвітнього дня захисту дітей звернувся Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час брифінгу в дитячій клінічної лікарні Івано-Франківська.

«Крокуючи палатами, – сказав Предстоятель, – я запитував себе, що Церква може зробити, зокрема для того, щоб сучасна культура, сучасний світ відчував цінність людського життя? Бо людське життя, на жаль, знецінюється».

Глава Церкви наголосив, що хотів би, найперше, привернути увагу суспільства і світу, цілої Церкви до життя і здоров’я дітей.

«Дитина, навіть якщо вона має певні вади, навіть якщо тяжкі вади, має право на життя і має право на здоров’я. Ніхто з людей не має права брати на себе відповідальність вирішувати, хто має жити, хто має вмерти. Цінність людського життя є найвищою», – відзначив Блаженніший Святослав.

Він розповів, що в римських катакомбах є дуже багато поховань дітей. «Колись я думав, що це була така висока дитяча смертність. Мені сказали, що це не так. Просто в староримській культурі життя дитини нічого не вартувало. Якщо дитина була не цілком повноцінною, її просто викидали, а християни тих дітей підбирали, виходжували їх, а коли було потрібно, ховали, навіть якщо це були нехрещені діти. Тому так багато є поховань маленьких дітей серед християнських цвинтарів перших століть християнства», – розповів Глава Церкви.

Друга річ, підкреслив Блаженніший, держава потребує особливої уваги, особливої політики, щоб підтримати українську сім’ю. «Питання сім’ї у структурах виконавчої влади є лише у відповідальності Мінсоцполітики… Але ми не маємо окремого органу виконавчої державної влади, який би займався просімейною політикою. Я сьогодні побачив дитину, яку декілька днів тому викинули на сміття. Ця новина облетіла облетіла цілу Україну. Як? В Івано-Франківську хтось викинув дитину на смітник?.. Ми мусимо звернути увагу суспільства і влади, що потрібна окрема державна політика, щоб підтримати сім’ю», – наголосив Глава УГКЦ.

Ще одна річ, яку може зробити Церква, – організовувати волонтерів. «І вони вже підтримують вашу лікарню. Мені було приємно зустріти їх на сходах в онковідділенні. Усі структури соціального служіння Церкви у вашому розпорядженні. Соціальне служіння, дияконія є виявом нашої християнської віри», – додав духовний лідер.

Читайте також: «Нехай усі ваші ангелятка будуть здорові»: Блаженніший Святослав відвідав Івано-Франківську обласну дитячу клінічну лікарню

Крім того, він звернув увагу на медичне капеланство. Служіння медичного капелана, за його словами, – це не лише богослужіння. Він мусить стати поруч з тими, хто є в складних обставинах і не знає, як далі жити. Це стосується хворих, їхніх родин, а також і лікарів. В УГКЦ, розповів Блаженніший Святослав, існує ціла структура постійного виховання медичних капеланів, щоб вони розуміли, у якому середовищі вони знаходяться.

Департамент інформації УГКЦ,
фото: Дмитро Дем’янів

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *