Країни “Великої сімки” взяли на себе зобов’язання щодо боротьби із корупцією

Країни "Великої сімки" вважають корупцію глобальним викликом і беруть на себе зобов’язання щодо боротьби із корупцією перед спеціальною сесією Генеральної асамблеї ООН щодо корупції, яка починається сьогодні і триватиме 3 дні. Відповідну заяву розміщено на сайті Державного департменту США.

"Корупція загрожує стабільності та безпеці суспільств, підриває довіру до уряду та інституцій, ставить під загрозу сталий розвиток. Вона створює сум’яття на ринках, придушує економічне зростання та відвертає кошти від державних послуг. Хоча корупція є глобальним феноменом, докази свідчать, що вона непропорційно впливає на певні групи населення, зокрема на бідніші громади та найбільш вразливих осіб. Корупційні практики мають особливо негативний вплив на життя, жінок, соціально, політично та економічно, є фактором який послює гендерну нерівність", – відзначає сайт ООН у повідомленні щодо спеціальної сесії щодо корупції.

Заява G7 відзначає, що восени міністерська зустріч організації розгляне питання боротьби з корупцією. Як відзначає заява, міністри країн "Великої сімки" погодились спільно працювати, щоб "посилити основи вільних суспільств та захищатись від загроз, включно із корпцією, незаконними фінансами, та закриттям цивільного простору".

Як вказує заява, "Велика сімка" визнає фундаментальну роль Конвенції ООН проти корупції (UNCAC).

"Це єдиний обов’язковий до виконання універсальний інструмент щодо корупції, який було домовлено на основі консенсусу".

Як відзначає сайт НАЗК, Україна почала виконувати зобов’язання по Конвенції у 2014 році шляхом прийняття Антикорупційної стратегії на 2014-2017 роки.

Заява вказує, що країни "Великої сімки" беруть на себе зобов’язання по таких напрямках як: попередження корупції; прозорість даних; протидія на рівні правоохоронних органів; законодавства щодо корупції за кордоном; відмова корупціонерам у безпечному середовищі; сприяння громадянському суспільству; повернення активів; сприяння верховенству права та фундаментальним свободам; імплментація конвенцій спрямованих проти корупції та інших ініціатив; консультації із громадянським суспільством; заохочення усіх країн, які розглядаються Конвенцією ООН проти корпції, до публікацїі власних доповідей, та ін.

"Ми твердо наголошуємо на важливості сильного та єдиного лідерства для відповіді на виклик корупції", – відзначає заява "Великої сімки".

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *