У Соборі Святої Софії відслужили подячну Божественну Літургію з нагоди 70-ліття централізації сестер василіянок

У середу, 2 червня 2021 року виповнилося 70 років з часу підписання Конгрегацією для Східних Церков декрету, який об’єднав спільноти сестер василіянок в один Чин папського права.

З цієї нагоди у протокатедральному соборі св. Софії в Римі відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, на яку завітав кардинал Леонардо Сандрі, префект Конгрегації для Східних Церков.

Богослужіння очолив єпископ Діонісій Ляхович, Апостольський екзарх для українців католиків візантійського обряду в Італії, якому співслужили архиєпископ Джорджіо Деметріо Галларо, секретар Конгрегації для Східних Церков, о. Генезій Віомар, ЧСВВ, протоархимандрит Василіянського Чину св. Йосафата, о. Луіс Касіян, ЧСВВ,  Ректор Папської Української Колегії Святого Йосафата в Римі та священники візантійського і римського обряду. Окрім архимандрині сестер Чину св. Василія Великого м. Марчели Рункан та генеральних дорадниць, були присутні сестри василіянки, які виконують своє служіння в Римі, сестри катехитки св. Анни, сестри францисканки, студенти Папської Колегії та інші гості. Сотні сестер василіянок та вірних з усього світу мали нагоду молитовно приєднатись до цієї події за допомогою трансляції.

У своїй гомілії Владика Діоніcій наголосив важливість любові, джерелом, якої є Пресвята Трійця, у богопосвяченому житті. І хоча ювілей проходить у час світової пандемії, ця криза може стати моментом благодаті та благословення, моментом надії. «Отож, зробіть широким теж ваше серце», – запросив усіх присутніх владика Діонісій, цитуючи св. Павла (2 Кор 6, 13).

Після Божественної Літургії до архимандрині та сестер василіянок звернувся кардинал Сандрі, заохочуючи використати ювілей як ще одну нагоду повернутися до своїх джерел, тобто до духовності та харизми св. Василія Великого. «Для святого Василія монахи не були окремим станом, але справжніми християнами, тими, які люблять Бога Отця, що є початком і кінцем спільнотного життя, у якому Ісус Христос є центром, а Святий Дух – простором», – зазначив кардинал.

Архимандриня м. Марчела Рункан, ЧСВВ подякувала Богу, а також усім, хто своєю присутністю і допомогою зробив свій внесок у святкування 70-літнього ювілею, особливо о. Марку Семегену, настоятелю протокатедрального собору. «Разом з Марією сьогодні на цій Літургії ми можемо промовити: “Величай, душе моя, Господа!” Ця річниця дає нам можливість озирнутися на свою історію, бути вдячними за кожну мить благодаті, досліджувати відвагу і відданість наших попередниць та мужньо рухатися вперед, бути відкритими до потреб нашого часу та до натхнення Святого Духа», – підсумувала архимандриня.

Сестри василіянки з 1951 року становлять один Чин, що керується одними правилами, схваленими Апостольською Столицею, під верховним проводом архимандрині та її ради.

Повідомила с. Еммануїла Вішка, ЧСВВ,
Генеральна дорадниця

Фото: о. Єфрем Кончак, ЧСВВ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *