Байден назвав успіхом дані щодо створення робочих місць у США, а опозиція каже про провал «Байденоміки»

У травні у США було створено 559 000 нових робочих місць (дані не включають робочі місця в аграрному секторі), а рівень безробіття знизився до 5,8%, найнижчого значення з початку пандемії, повідомило Міністерство праці США у п‘ятницю.

Хоча створення робочих місць у США прискорилось в порівнянні з попередніми місяцями, все ж кількість створених робочих місць у травні виявилась приблизно на 100 000 нижче, ніж очікували оглядачі.

Президент США Джо Байден назвав прискорення створення нових робочих місць свідченням того, що його антикризовий план працює.

«Цей успіх не випадковий», – заявив Байден під час виступу у штаті Делавер. «Це значною мірою завдячує рішучим заходам, яких ми вжили в рамках Плану порятунку Америки», – додав він.

«Кількість робочих місь зростає. Зарплати зростають. Виробництво росте. Триває зростання. Кількість людей, які отримують медичне страхування зростає. Впевненість малого бізнесу росте. Зрештою Америка знову починає рух», – виголосив Байден.

Поміркована швидкість відновлення робочих міць стала позитивним сигналом для фондових ринків. Ціни на фьючерси зросли, на тлі очікувань інвесторів, що Федеральний резерв не буде підвищувати ставки. У випадку, якщо б дані зі створення робочих місць свідчили б про дуже швидке зростання економіки, Федеральний резерв, ймовірно, реагував би підвищенням ставок і проведенням більш жорсткої монетарної політики.

Тимчасом, роботодавці у США повідомляють про нестачу працівників. Оглядачі пов‘язують це з підвищеними виплатами допомоги з безробіття в часи пандемії, переведенням шкіл на дистанційне навчання, що змусило багатьох батьків залишатись вдома і доглядати за дітьми, а також те, що побоювання пандемії тривають.

Деякі політики-республіканці розкритикували політику Байдена за надання значних виплат з безробіття.

«Байденоміка не працює», – твітує Кевін Маккарті, лідер республіканців в Палаті представників США. «Вашингтон має припинити платити людям, які не працюють», – додає він.

«У той час, як Байден відпочиває у Делавері, тисячі малих підприємств вивішують знаки «Шукаємо працівників» у своїх вітринах, – твітує конгресмен Байрон Дональдз. – Сьогоднішній звіт з робочих місць вказує, що Байденоміка калічить наш економічний потенціал і уповільнює відновлення».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *