Спадщина Апостольської подорожі до Іраку: будувати майбутнє в братерстві

Спадщина Апостольської подорожі до Іраку: будувати майбутнє в братерстві
Три місяці тому Папа Франциск побував у Іраку з історичним візитом. Щоб ця спадщина не припадала пилом, Високий комітет загальнолюдського братерства організував вебінар, щоб замислитися над значенням і плодами цієї подорожі.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ / Salvatore Cernuzio – Ватикан

«Незважаючи на відмінності, всі ми – брати, й повинні шанувати відмінності та об’єднатися задля будування кращого майбутнього». Серед залишків війн та братовбивчої боротьби та труднощів, викликаних пандемією коронавірусу, в Іраку не перестає звучати послання, принесене Папою Франциском під час його історичного візиту, що відбувся на початку березня цього року.

З метою оглянутися назад і зібрати перші плоди цієї незабутньої подорожі, Високий комітет загальнолюдського братерства, створений з метою впроваджувати в життя ідеї Документа про загальнолюдське братерство, підписаного в лютому 2019 року в Абу-Дабі, організував вебінар на тему «Момент людського братерства: Наслідки історичного візиту Папи Франциска до Іраку», що відбувся 3 червня 2021 року. Головними доповідачами були два кардинали, які супроводжували Святішого Отця на всіх етапах цієї подорожі: Глава Халдейської Католицької Церкви патріарх Луїс Рафаїл Сако та Голова Папської Ради міжрелігійного діалогу Міґель Анхель Аюсо Ґіхот.

Політичні та релігійні лідери згадують про Папський візит

У віртуальному діалозі зі згаданими кардиналами взяли участь, серед інших, політичні та релігійні лідери Близького Сходу, як от іракський міністр культури Хассан Надхем, міністр культури та молоді ОАЕ Нура Аль-Каабі, віце-директор UNESCO Ернесто Оттоне Рамірес, імам мечеті Абу-Ханіфа в Багдаді шейх Абдель-вахаб Таха Аль-Саммерай. Підсумки дискусії підбили суддя Моххамед Абдельсалам, Генеральний Секретар Високого Комітету, та о. Олів’є Покійон, домініканський представник в спільному проекті Юнеско та ОАЕ з реставрації в Мосулі.

Учасники дискусії запропонували особисті думки щодо гуманітарних і міжрелігійних аспектів першого візиту Єпископа Риму до Іраку, наголосивши на його ролі для всього Близького Сходу та для глобального людського братерства. В цьому контексті також відбулося обговорення наступних кроків у відбудові країни, розпочинаючи від суспільних зв’язків і завершуючи інфраструктурними проектами та ініціативами в сфері культури.

Спільний план для здійснення закликів Папи

Саме на темі майбутнього країни зосередився Глава Халдейської Католицької Церкви. Патріарх Луїс Рафаїл висловив сподівання на те, що вдасться приготувати спільний план дій між Церквою та світом політики, між християнами та мусульманами. Відправною точкою для цього повинно стати гасло, яким супроводився візит Глави Католицької Церкви до Великого Аятоли Аль-Сістані: «Ми – частина вас, ви – частина нас».

«Папа ствердив, що єдиний спосіб прямувати дорогою до миру, стабільності, свободи та гідності кожної людської особи, як основи співжиття, полягає в контролі за озброєннями», – наголосив кардинал Сако. Патріарх також звернувся із закликом до духовенства дбати про те, щоби релігії ставали «джерелом взаємної пошани, примирення, миру та стабільності в регіоні та світі», а вчителів і вихователів заохотив передавати молодим поколінням основи, точки дотику, духовні і моральні цінності різних релігійних вірувань. На адресу політиків прозвучав заклик оновити своє служіння для блага громадян.

Поворотний момент міжрелігійного діалогу

Голова Папської Ради міжрелігійного діалогу, в свою чергу, зосередився на жестах і словах Папи, які залишили глибокий слід у містах, відвіданих в Іраку. «Вважаю, що можна сказати, що візит Папи Франциска був поворотним моментом на дорозі міжрелігійного діалогу», – сказав він. Кардинал Аюсо Ґіхот поділився досвідом християнина, який страждав, бачивши на власні очі руйнування, спричинені війною, але також і радістю наочного свідка великих подій, якими була позначена подорож Святішого Отця. Зокрема, візит до духовного лідера мусульман-шиїтів, за його словами, «зробив внесок у будування братерства», а зустріч в Урі, землі, з якої розпочав свою подорож праотець Авраам, стала нагодою «наново відкривати рації співжиття між братами, аби відновлювати суспільні зв’язки».

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *