«Б’ють на сполох перед сезоном»: що чекає на туристів у Криму в 2021 році

У Криму 1 червня офіційно стартував курортний сезон 2021 року, на який кримські чиновники покладають великі сподівання. Так, ще в квітні глава Криму Сергій Аксенов заявив, що півострів готовий приймати до 10 мільйонів туристів щороку.

У російському Міністерстві курортів і туризму Криму в цьому сезоні обіцяють більш суворий контроль за дотриманням усіх вимог і норм у курортно-туристичній галузі, в тому числі через триваючу пандемію коронавірусної інфекції. За підсумками травневих рейдів голова відомства Вадим Волченко повідомив, що півострів у цілому готовий до майбутнього літа, проте є «точкові зауваження». Про прогнози на сезон 2021 року і труднощі, які можуть чекати на туристів у Криму, йшлося в ефірі Радіо Крим.Реалії.Наприкінці травня міністр курортів і туризму Криму Вадим Волченко в інтерв’ю «Вести Крым» повідомив, що сезон 2021 року на півострові має бути особливо успішним, особливо порівняно з минулим:

«Минулий рік був абсолютно не схожий на жодний інший. Це був поетапний запуск туристичної галузі, і в цей же час рік тому взагалі було незрозуміло, як саме сезон запускатиметься. Частина бронювань була перенесена з 2020 року на 2021-й, основні продажі пройшли на початку року, максимум навесні, причому часто за нижчими цінами, ніж у попередні два роки. Насамперед, звичайно, вибирають так званий стандартний варіант розміщення, плюс є динамічне ціноутворення у зв’язку з дуже високим попитом. Цей сезон також не схожий на жодний інший, він має бути в Криму досить успішним, але найголовніше – щоб він був безпечним. Усі зусилля уряду, Міністерства курортів і туризму додаються насамперед у цьому напрямку».


Вадим Волченко

Голова громадської організації «Курортний Крим», творець сайту kurortexpert.com Олександр Бурдонов висловив Крим.Реалії думку, що головною проблемою сезону будь-якого року на півострові залишаються неочищені стоки, які часто скидають у море біля пляжів.

Проблеми з каналізацією, недолік очисних споруд – це завжди було і досі є
Олександр Бурдонов

Проблеми з каналізацією, недолік очисних споруд – це завжди було і досі є. Причому не тільки в Криму, але й у тих же Сочі, Одесі. Цю інфраструктуру зробили ще за радянських часів, а вже потім приватники набудували міні-готелів, апартаментів. Усе ця навантаження лягає на старі очисні споруди. Хтось поставив свої, хтось ні, і каналізація зливається прямо в море. Ось в Коктебелі зараз будують нові очисні, каналізують вулиці, але чомусь не всі. У Мінкурортів є проєкти з каналізування низки населених пунктів і в курортній зоні, і в некурортній, але ця тема чомусь не звучить. По-хорошому потрібна карта всіх цих очисних, за якою громадськість могла б моніторити проблеми, давати запити і таке інше. Словом, треба переводити це все в систему, а не кожного разу перед сезоном піднімати тривогу.

Кримський еколог Маргарита Литвиненко сумнівається, що російська влада Криму насправді націлена на оновлення очисних споруд по всьому півострову.

– Проблема, звичайно, відома, і кількість грошей, які виділяються на її вирішення, вражає, але не робиться практично нічого – тільки розмови одні. Згадайте хоча б історію зі зниклими в московському банку двома мільярдами рублів, які були призначені для ремонту основних очисних споруд Севастополя – «Південні». І це лише один зі скандалів. Очисних немає, і невідомо, коли вони будуть – не тільки в Севастополі, а й у Криму в цілому. Я б взагалі не орієнтувалася на слова нинішнього міністра курортів Криму. Досвід підтверджує, що вірити чиновнику було б глибоко наївно. А безпечні для відпочинку райони в Криму, звичайно, є – це в основному ті, що розташовані далеко від міст і військових частин.

Тим часом віцепрезидент Російського союзу туріндустрії Ольга Санаєва зазначає, що цього року Крим користується високим попитом у російських туристів, але закликає місцевих готельєрів не розслаблятися.

Крим був розпроданий трохи раніше, ніж зазвичай
Ольга Санаєва

– Тут ще домішується страх далекого вильоту від місця проживання, тобто турист цього літа воліє відпочивати десь у своїй країні. З пандемією складно щось прогнозувати, хоча впливати вона точно буде: накопичуються якісь міфи, страхи, хоча переляк уже менший, ніж у 2020 році. Цього року Крим був розпроданий трохи раніше, ніж зазвичай – я маю на увазі ті місця, що відповідають співвідношенню ціна-якість. Решту місць продавали за трохи вищу вартість, але я не бачу в цьому великої шкоди: ми ж звикли жити в ринковій економіці. Якщо порівнювати Крим з іншими чорноморськими курортами, то в Сочі все-таки набагато більше ємність місць розміщення, там більше саме комфортних пропозицій. Але в Криму є дивовижне поєднання моря, природних ресурсів та об’єктів показу, якими півострів дуже багатий. Проте, звичайно, дуже важливо залишатися лояльними до споживача, особливо для Криму.


Photo Gallery:
Море зустрічає прохолодою: Миколаївка в середині травня (фотогалерея)

З якими нововведеннями зустрічає цьогорічний курортний сезон провінційна приморська Миколаївка – дивіться в цьому фоторепортажі

Керівник «Асоціації індустрії гостинності України», колишній міністр курортів і туризму Автономної Республіки Крим Олександр Лієв не поділяє оцінок російських чиновників щодо кількості туристів, але погоджується з тим, що сезон-2021 має бути в цілому не гірший за попередній.

Найголовнішим фактором залишається те, що Крим – це сіра зона
Олександр Лієв

– В цілому туристичний потік відновиться до рівня 2019 року, коли він перевищив показник в мільйон туристів – звичайно ж, з Росії, адже інших Крим поки не приймає. Цього року можна очікувати зростання туристичного потоку з Білорусі: я не виключаю, що компанія «Бєлавіа» все ж почне літати до Криму. Їй фактично більше нема що втрачати на тлі міжнародної кризи навколо Білорусі (раніше генеральний директор «Бєлавіа» Ігор Чергінець повідомив, що авіакомпанія не відправлятиме літаки до Криму – КР). У цій країні є попит на Крим, і проблема була саме пов’язана з тим, що дістатися Криму через Україну неможливо: в’їзд білорусів з материкової України на півострів заборонений, а в об’їзд Росії виходить дуже довго. Так що саме цього року Білорусь може проявитися в туристичному потоці до Криму. Найголовнішим фактором залишається те, що Крим – це сіра зона, окупована територія, так що українців тут знову не буде, як і торік.


Олександр Лієв

На думку Олександра Лієва, показники курортного сезону 2021 року в Криму стримуватимуться за рахунок відносно високих цін на відпочинок, а також проблем із водопостачанням.

Успішний відпочинок на військовій базі має бути хоча б дешевим
Олександр Лієв

– Сама російська влада і ЗМІ досить серйозно роздули водну тему, і багато росіян її помітили. Я читав в аналітичних дослідженнях, що дехто збиралися їхати до Криму, але потім засумнівалися: мовляв, зараз приїдемо з дітьми, а води не буде. Нарешті, четвертий фактор – це ситуація з коронавірусом. Нехай вона вже не так впливатиме, але багато хто став обережнішим і тепер намагаються менше перебувати в місцях скупчення людей. У цілому я думаю, що курортний сезон 2021 року в Криму буде успішним насамперед для Володимира Путіна і Вадима Волченка –просто у них успіх вимірюється інакше. Для туристів успішний відпочинок на військовій базі має бути хоча б дешевим.

Нагадаємо, офіційний Київ вважає іноземців, які прибувають до анексованого Криму на літаках через Сімферополь і на автомобілях або поїздах через Керченський міст, порушниками державного кордону.

(Текст підготував Владислав Ленцев)БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:

Готелі в Криму: «Не бізнес, а базар-вокзал»

Крым, читай нас в Google News

Подписаться

  • Олександр Лащенко

    На Радіо Свобода – з березня 2005 року. До цього працював три роки на «Громадському радіо». Народився в 1969 році в Києві. Закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

    “>

    Підписатись

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *