Єпископи Африки та Європи про сприяння гідності в світлі «Fratelli tutti»

Єпископи Африки та Європи про сприяння гідності в світлі «Fratelli tutti»
Про солідарність, співпрацю, людську гідність, право віровизнання та велику потребу миру у світі та пошани до людини як Божої дитини говорилось під час он-лайн семінару, організованому Радою Єпископських Конференцій Європи та Симпозіумом Єпископських Конференцій Африки та Мадагаскару.

о. д-р Теодосій Р. Грень, ЧСВВ – Ватикан

Двадцять єпископів, представників Єпископських Конференцій Африки та Європи, взяли участь у семінарі, організованому Радою Єпископських Конференцій Європи (CCEE) та Симпозіумом Єпископських Конференцій Африки та Мадагаскару (SECAM). Метою організаторів, які вже від 2004 р. ініціюють подібні заходи, є бажання сприяти тісній співпраці між єпископами цих двох континентів, яка здатна допомогти поглибити взаємну відповідальність одні за одних та призадуматись над викликами, які сьогодні стоять перед Церквою.

Солідарність у сприянні людській гідності

«Солідарність у сприянні людській гідності у світлі Fratelli tutti», – такою була тема цьогорічної зустрічі, що проходила 1-2 червня 2021 р. в режимі он-лайн. Учасники мали нагоду застановитись, зокрема, над третім та восьмим розділами енцикліки Святішого Отця Франциска, в центрі уваги яких є загальнолюдське братерство та соціальна дружба. Семінар завершився прийняттям спільного послання, скерованого до «всіх наших братів єпископів, священників, дияконів, ченців та черниць, і вірних мирян Божої Церкви в Африці та Європі». 

Учасники пишуть: «Як єпископи та пастирі, ми знову підтверджуємо нашу єдність та колегіальність і беремо на себе зобов’язання працювати над сприянням людській гідності, братерству та солідарності, які є у центрі людського життя та мирного співіснування. Як діти єдиного Отця, ми повинні бути відкритими один на одних і наполегливо працювати задля побудови справжнього братерства не лише серед наших місцевих спільнот, а й з людьми різного культурного походження, расової та етнічної приналежності, релігійних та політичних переконань, соціального та економічного статусу». 

Міжрелігійний діалог

Беручи до уваги сьогоднішню ситуацію у світі, що часто позначений як позитивними цінностями, так і поведінкою ненависті, байдужості, екстремізму, насилля та кровопролиття, єпископи Африки та Європи закликають всіх прийняти запрошення Глави Католицької Церкви до міжрелігійного діалогу, який є шляхом сприяння дружбі, мирові, гармонії та гарантуванню релігійної свободи, що є фундаментальним правом кожної віруючої людини. В цьому контексті єпископи зазначають, що крім міжрелігійного діалогу, слід плекати також екуменічний та культурний діалог, а тому, кожна місцева Церква повинна бути «домом з відчиненими дверима», аби підтримувати надію, будувати мости, розбирати мури та засівати зерна примирення.

Звернення до політичних лідерів

На завершення члени різних Єпископських Конференцій Африки та Європи звернулись із закликом до політичних лідерів двох континентів, аби вони анґажувались у те, щоб «забезпечити практичне впровадження законів та протоколів, які сприяють зміцненню солідарності та людській гідності. Зокрема, сприяти захисту життя, сім’ї, свободи виховання та віросповідання, а також прийому та інтеграції мігрантів і загальному доступу до вакцинації проти Covid-19». Єпископи закликають плекати та будувати «мир для всіх тих країн, які в Африці, Європі, на Близькому Сході та в усьому світі переживають ситуації конфліктів».

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *