Закордонні українці викриватимуть російські фейки про Україну та діаспору

Протидіяти дезінформації про Україну та українську діаспору. Така мета нової організації, створеної закордонними українцями.

Про старт проєкту оголосив колишній президент Світового конгресу українців, а нині очільник ГО «Україна -2050» Євген Чолій. Як він повідомив, постійна міжнародна місія медіа-моніторингу щодо дезінформації розпочинає свою діяльність.

Євген Чолій

«Ми маємо видатну міжнародну місію. Станом на сьогодні наша місія налічує 164 члени, усі волонтери з 55 країн, які будуть здійснювати медіа-моніторинг 41 мовою», – заявив Чолій під час відеоконференції в Києві.

Міжнародні спостерігачі моніторитимуть засоби масової інформації та соцмережі у країнах свого проживання. Відтак надсилатимуть звіти до місії, яка вживатиме заходи для спростування фейкових новин.

Ідеться, за словами Чолія, про боротьбу з пропагандою Російської Федерації, яка, ведучи гібридну агресію проти України, поширює світом брехливі антиукраїнські наративи.

«Україна та її 20-мільйонна українська діаспора повинні докладати усіх зусиль для протидії такій дезінформації і тим самим запевнити, що міжнародна спільнота формує думку і приймає рішення відносно України та української діаспори на основі правдивої інформації», – заявив очільник новоствореної місії.

Як він додав, «Я впевнений, що наша міжнародна місія конкретно допоможе протидіяти дезінформації про Україну та українську діаспору».

Наразі в Україні діє низка волонтерських організацій (StopFake, VoxCheck та ін.), які займаються викриттям недостовірної інформації. Унікальність нового проєкту полягає у можливості моніторити новини про Україну багатьма мовами, у різних куточках світу.

Як розповів Євген Чолій, більшість спостерігачів місії – це лідери українських громад своїх країн. Водночас вони не є експертами з медіа-моніторингу. Тож для волонтерів провели серію онлайн-тренінгів, навчивши розпізнавати фейки.

Наводячи приклади таких фейків у закордонних ЗМІ, в місії згадують публікації про те, нібито українська діаспора засудила санкції проти Криму, а на анексованому півострові буцімто відбувся міжнародний з’їзд українських діаспор.

У польських, чеських, іспанських виданнях виринають брехні про нібито постачання Україною ракетних двигунів до КНДР, про уявні катастрофи на українських атомних станціях, а фотографії з Сирії видають за світлини з війни на Сході України.

Кремлівська пропаганда пустила корені на всіх континентах, вона діє в Білорусі і Аргентині, Болгарії і США, Ізраїлі і Фінляндії, Італії і Великій Британії. Намагаючись дискредитувати Україну у світі, творці фейків розповідають про хаос, «розгул нацизму» та мовні переслідування, пророкують Україні економічний крах.

У міжнародній місії медіа-моніторингу кажуть: робота українських медіа-спостерігачів у різних країнах світу покликана стати таким собі «антивірусом» для знезараження неправдивої інформації про Україну.

Головне сьогодні

 • Закордонні українці викриватимуть російські фейки про Україну та діаспору

 • Країни G-7 домовилися про спільну політику оподаткування міжнародних корпорацій

 • Білий дім просить у Конгресу 670 мільйонів доларів на боротьбу з ВІЛ-інфекцією

 • Троє сенаторів США відвідають Тайвань на фоні загострення відносин з Пекіном

 • Що можуть зробити США та Німеччина, щоб компенсувати Україні збитки від Північного потоку-2. Думки експертів

Найпопулярніше

 • Статті

  • 1

   США, ЄС та Великобританія виступили із заявами після того, як Росія запросила на захід в ООН Азарова та Царьова (8447)

  • 2

   Маас відхилив пропозицію про надання зброї Україні (4819)

  • 3

   Білорусь обмежила виїзд з країни для більшості громадян (1582)

  • 4

   НАТО рекомендує Україні та Грузії зосередитись на реформах та модернізувати оборонку (1579)

  • 5

   НАСА здійснить два польоти на Венеру, щоб дізнатись, як планета «стала схожою на пекло» (1572)

 • Відео

  • 1

   РФ провела в ООН неформальну зустріч для поширення неправдивого наративу про Україну та події, що відбулися 2014-го, – заяви США, ЄС. Відео

  • 2

   Дівчина з Каліфорнії, аби захистити своїх собак, голіруч кинулася на ведмедицю. Відео

  • 3

   Чого можна досягнути у відносинах Заходу із чинною владою Росії? – Думки аналітиків. Відео

  • 4

   Головне про візит американських сенаторів в Україну. Відео

  • 5

   Дворічна американка увійшла до клубу людей з найбільшим IQ у світі. Відео

Відео – найголовніше

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *