Папа про святого Норберта: вірність апостольській місії в кожній обставині

Папа про святого Норберта: вірність апостольській місії в кожній обставині
В день народження для вічності святого Норберта Папа Франциск надіслав до його духовних синів листа з нагоди ювілею 900-річчя заснування абатства в Премонтре у Франції, що дало початок орденові, який сьогодні діє на п’ятьох континентах.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ / Benedetta Capelli – Ватикан

Апостол миру та Пресвятої Євхаристії, невтомний проповідник, людина з серцем, відкритим для кожного, хто просив про допомогу чи про молитву. Цим, серед багатьох інших рис, вирізнявся святий Норберт Ксентійський, літургійний спомин якого припадає 6 червня. Про ці риси святого згадує Папа Франциск оприлюдненому в неділю, 6 червня 2021 р., у листі на ім’я о. Йозефа Вотерса, Генерального Абата Ордену Регулярних Каноніків з Премонтре, (премонстрантів), з нагоди ювілейного року, приуроченого до 900-річчя заснування Абарства в Премонтре. Саме з цієї спільноти, заснованої святим Норбертом, постав Орден Премонстрантів.

Зародження нової чутливості в Церкві

На початку листа Святіший Отець згадує про життєвий шлях святого Норберта, який народився 1075 року в Ксантені, Німеччина. Завдяки хорошій освіті став каноніком у Ксантені, а завдячуючи підтримці Кельнського єпископа Федеріка, потрапив до двору імператора Генріха V. Це був період так званої боротьби за інвеституру, коли світські володарі претендували на те, щоб самовільно призначати єпископів у своїх володіннях. Водночас, нова чутливість зроджувала й у Церкві. «Не бракувало, – пише Папа, – натхнених Богом чоловіків і жінок, які почали піддавати сумнівам зв’язок між служителями Церкви та чисто світськими інтересами». Одним із них був і Норберт, який вирішив зректися придворного життя та ступити на шлях апостолів, прийнявши устав святого Августина й почавши проповідувати, закликаючи до покути та навернення.

«Спільноти вашого Ордену, – зазначає Святіший Отець, – прийняли цю спадщину та протягом дев’яти віків звершують свою місію в дусі уставу святого Августина, у вірності медитації та проповідуванню Євангелія, черпаючи з Євхаристійного таїнства, джерела та вершини життя Церкви».

Відкрите серце та відчинені двері

Зустрівшись із Папою Ґелазієм ІІ, святий Норберт отримав від нього мандат діяти як апостольський проповідник. «Сьогодні більше, ніж будь-коли, дорогий брате, звіщення Доброї Новини є необхідним і вимагає з боку всіх, а особливо священиків, великодушного заанґажування та ще промовистішої послідовності між проголошуваним посланням й особистим і спільнотним життям», – пише Папа Франциск до очільника сучасних послідовників святого Норберта, зазначаючи, що той був «вірним слугою Євангелія, люблячим сином Церкви, слухняним Папі», який під час свого служіння як мандрівний проповідник, оздоровляв недужих, проганяв злих духів і умів примирити ворогуючи роди, здобувши славу «апостола миру».

У 1121 році святий Норберт обрав Премонстранстську долину, щоб зібрати своїх послідовників, заснувавши спільноту із завданням «молитися за Церкву та разом з усією Церквою». Спільнота в Премонтре захоплювала суворим чернечим життям, яке поєднувалося з гостинністю та піклуванням про убогих і паломників. «Дорогі сини святого Норберта, завжди зберігайте цю відкритість серця, що вміє відчиняти двері дому, щоби прийняти того, хто шукає духовного порадника, хто просить матеріальної допомоги, хто прагне розділити вашу молитву», – закликає Глава Католицької Церкви.

Приклад віри

Підтримку для своєї віри та сили для місії святий Норберт черпав із Пресвятої Євхаристії, й до сьогодні він залишається «прикладом віри для всіх, особливо, для священиків». Папа також згадує про те, що чимало жінок прийняли ідеали цього святого, посвятившись затворницькому життю, інші ж згромадження, поділяючи його духовність, посвятилися апостольській праці та служінню найслабшим.

«Ваш засновник жив у багатьох і різних середовищах, але в кожній обставині піддався проводові Євангелія: як мандрівний проповідник, священик, настоятель спільноти, єпископ, він не переставав слухатися Бога та братів, і вмів чинити розпізнавання в різних обставинах життя, не втрачаючи з поля зору свою фундаментальну спонуку», – пише Святіший Отець, закликаючи премонстрантів, які сьогодні присутні на п’яти континентах, залишатися вірними життю, яке наслідує апостолів.

Твій внесок у велику місію: підтримай нас в несенні слова Папи до кожної домівки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *