В Івано-Франківську вперше організували «Медіасніданок з митрополитом»

З нагоди Дня журналіста, що традиційно відзначають 6 червня, в Івано-Франківську вперше провели «Медіасніданок з митрополитом». Захід відбувся в духовній семінарії, а головною темою зустрічі стали «Відкриті двері Церкви».

Участь у події взяли представники місцевих засобів масової інформації – інтернет-видання, телебачення, радіо та друковані видання.

Розпочалася зустріч з молитви Молебню до Христа-Чоловіколюбця, яка зазвичай лунає у всіх храмах у червні. Молебень очолив архиєпископ і митрополит Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ Володимир Війтишин у співслужінні зі священнослужителями Департаменту інформації архиєпархії. Після спільної молитви за журналістів, митрополит звернувся до усіх присутніх з привітальним словом.

«Я дуже радію, що ми пліч-о-пліч йдемо по житті, де є багато різних викликів. Згадаймо, як спершу в час пандемії було складно орієнтуватися. Але здається, що за той час ми стали ближчі до Бога, шукаючи Господа. Сьогодні ми молимося за вас цей молебень та дякуємо Богові за вас! Хай Господь допомагає у вашій праці, але також і у сімейному житті. Коли ваше серце щасливе, ваша праця теж буде щасливою. Хотілося б, щоб ми з вами підтримували людей, щоб наше слово давало надію на життя», – привітав та подякував за плідну співпрацю митрополит Володимир.

Окрім того, владика нагородив усі редакції ЗМІ Митрополичою грамотою, вітаючи їх з професійним святом. Після перерви на каву з вітальним словом до присутніх звернувся о. Іван Стефурак – директор Департаменту інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ. Вітаючи журналістів, отець наголосив на гарній спільній співпраці журналістів та Церкви, зазначаючи, що в обох є одна спільна мета.

«Сьогодні я хочу по-особливому ще раз подякувати усім вам за цю нашу спільну працю, яку ми робимо для суспільства. Церква вбачає у вас не пасивних передавачів інформації, а креативних співтворців поширення культури, духовності та добрих діл у суспільстві. Яскравим прикладом цього є наша діяльність під час пандемії. Кожен крок, який ми, як Церква, робили для лікарів, малозабезпечених осіб чи потребуючих, ви гарно описували та доносили до всіх людей, створюючи контент, який додавав усім надії», – зазначив священнослужитель.

Далі журналісти в контексті теми зустрічі мали можливість послухати інформативну презентацію про функціонування усіх структур архиєпархії від віцееконома о. Віталія Максиміва. За його словами, архиєпархія активно проводить соціальне служіння. Зокрема з благодійних і зароблених коштів вдалося передати на армію майже три мільйони гривень, на боротьбу з Covid-19 – майже чотири мільйони, на будівельні матеріали і продуктові набори постраждалим від паводка – більш як п’ятсот тисяч, та на харчування для малозабезпечених і бідних людей – понад дев’ятсот тисяч гривень.

Також віцееконом представив низку майбутніх проєктів, над якими Івано-Франківська архиєпархія УГКЦ планує працювати далі. Так, зокрема, митрополит Володимир мріє, щоб в архиєпархії був повний освітній комплекс: дитячий садок, молодша школа, старша школа. Через те наступним кроком у галузі освіти та виховання стане відкриття дитсадка, який розраховано на сто двадцять місць. «Зараз у місті є велика проблема з дитсадками, адже третина дітей не може туди потрапити. Окрім того, в наявних дитсадках набирають більше діток, ніж передбачено. Тож ми хочемо долучитися до розв'язання цієї проблеми», – каже о. Віталій Максимів.

Другий проєкт, який архиєпархія хоче реалізувати в місті, – це студентський гуртожиток. У ньому, за задумом, матимуть змогу безкоштовно проживати кращі студенти різних ВУЗів, які не мають змоги проживати в місті.

На завершення о. Іван Стефурак подякував представникам ЗМІ за присутність та побажав наснаги в подальшій праці. Також пролунала пропозиція проводити подібні заходи частіше.

Департамент інформації УГКЦ за матеріалами http://ugcc.if.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *