Глава УГКЦ зустрівся з новим Надзвичайним і Повноважним паном Послом Литовської Республіки в Україні

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав провів робочу зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Вальдемарасом Сарапінасом.

На зустрічі також був присутній Радник Посольства пан Томас Сікорскіс.

Насамперед пан Посол поцікавитися станом державно-церковних стосунків, міжконфесійних стосунків. Зокрема йому було дуже цікаво, як УГКЦ поводилася в часі карантину, яка була позиція Церкви щодо вакцинації.

Глава Церкви поділився з ним, як працювала Всеукраїнська рада Церков, і що вдалося досягнути спільних позицій щодо першого і другого питань.

Окремою темою були міжцерковні відносини. Для пана Сарапінаса був дуже цікавий приклад співпраці між Церквою і державою в умовах пандемії.

Предстоятель відзначив, що державі й Церкві в певний момент вдалося досягнути партнерських відносин.

Щодо вакцинації, то Глава Церкви пояснив позицію Всеукраїнської ради Церков, яка полягає в тому, що немає релігійних причин, аби уникати вакцинації. А вакцинація має бути доступна, безпечна і добровільна.

Окремо сторони говорили про відносини між Церквою і литовським народом і державою.

Сам пан Посол згадав, що Вільнюс впродовж довгого історичного часу був резиденцією унійних митрополитів. Зокрема він пригадав про храм Святої Трійці у Вільнюсі, васильянський монастир, який там існує.

Сторони також говорили про українців, які виїжджають на заробітки, зокрема у Литву, та про душпастирські кроки, які намагається забезпечити УГКЦ, зокрема емігрантам.

Пан Сарапінас розповів про досвід Литви, яка свого часу пережила велику хвилю еміграції, а сьогодні створює відповідні механізми й умови, щоби литовці поверталися додому.

Пан Посол поділився, що 2023 рік планується з боку Литовської держави відзначити Роком Йосафата Кунцевича. Є ініціатива щодо певних рішень у Парламенті Литви.

Сторони домовилися, якщо таке рішення буде прийняте на державному рівні, тоді спільно буде створено оргкомітет з відзначення Року пам'яті Йосафата Кунцевича.

У кінці розмови сторони обмінялися подарунками. Пан Посол подарував Главі Церкви картину Вільнюса, при цьому зазначивши, щоби він пам'ятав, де жили наші попередники.

Блаженніший Святослав, у свою чергу, подарував панові Послу кілька книжок, зокрема презентаційне видання про УГКЦ та книжку «Переслідувані за правду». Ще Глава Церкви подарував гостю писанку.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *