Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій заохочує створення міжконфесійних рад на місцевому рівні

9 червня 2021 року Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій провела виїзне засідання у Фастові на Київщині.Зображення 1 / 11

Назад

Вперед

Використовуйте клавіші для перегляду

Захід відбувся під головуванням Блаженнішого Святослава, Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви.

Перед початком засідання Глави Церков і релігійних організацій у супроводі мера міста Фастів Михайла Нетяжука зустрілися з місцевими жителями на центральній Соборній площі та взяли участь в урочистому висаджені дубу, як символу міцності та єдності народу України.

Під час засідання голова Фастівської ОТГ озвучив бажання місцевих релігійних діячів створити місцеву міжконфесійну раду з метою поширення на місцевий рівень позитивного досвіду міжконфесійного діалогу та державно-церковної взаємодії. Члени ВРЦіРО схвалили цю ініціативу та порадили створювати ради Церков і релігійних організацій в об’єднаних територіальних громадах у якості громадських спілок (зі статусом юридичної особи чи без нього).

Глави конфесій також узгодили організаційні заходи з відзначення 25-річчя Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Зокрема, 17 червня відбудеться наукова конференція на базі КНУ ім. Т. Г. Шевченка, а 24 червня святкові заходи будуть розпочаті урочистим засіданням ВРЦіРО.

Одним із ключових рішень ВРЦіРО стало прийняття Звернення щодо розв’язання проблеми невинно засуджених, в якому наголошується:

«Оскільки в Україні не залишилось жодної правової процедури, передбаченої для виправлення судових помилок, закликаємо Президента України та Верховну Раду України  якнайшвидше прийняти законопроєкт, який дасть можливість звільнення безневинно засуджених громадян України з несправедливої неволі та виконати найважливіше завдання – повернути надію та віру у справедливість для громадян України!»

ВРЦіРО закликає керівництво держави підтримати та Верховну Раду України ухвалити законодавчі зміни, які відкриють можливість для перегляду вироків, відносно яких є сумніви щодо їхньої справедливості, обґрунтованості чи наявні факти незаконного збору доказів, зокрема катувань.

Департамент інформації УГКЦ
за матеріалами ВРЦіРО,
фото: о. Тарас Жеплінський

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *