Інтерв’ю Путіна “Вєстям”: недвозначні сигнали

10:08 11/06/2021

У досить розгорнутому інтерв’ю, яке кілька днів тому президент РФ Володимир Путін дав “Вєстям”, він озвучив декілька цікавих позицій.

Центр в TELEGRAM: https://t.me/mediarnbo

Центр в FACEBOOK: https://www.facebook.com/mediarnbo

1. Заявляючи, що українська футбольна форма його «не зачепила» – Путін бреше. Саме цей факт був останньою краплею для того, щоб очільник Кремля висунув носа з бункера на деякий час. Зачепило. І, виходячи з того, що він наговорив – добряче так зачепило.

2. Перехід на особистість Зеленського – відверте хамство, і ані подібного тону, ані подібних заяв щодо президента хай не найкрутішої, але європейської країни, не дозволив би собі жоден зі світових лідерів, до яких кремлівському карліку так хочеться дотягнутись… Але ні. Зріст в даному випадку міряється навіть не сантиметрами. Що вчергове й довів Путін. Зачепило, ще й як.

3. Закон про «корінні народи» взагалі наносить відчутного удару всій брехні роспропаганди щодо «історичних коренів» нинішніх росіян, якоїсь там новгородської чи ще якоїсь русі паралельно із Київською Руссю, та «адін нарот». Тому Путін і окремо підкреслив черговий нарратив роспропаганди про «України не було».

4. Членство України в НАТО. Тут посил чіткий – абсолютно точно росія робитиме все можливе, щоби цього не сталося. І при цьому два сигнали нам. Перший – бути готовими до будь-якого розвитку подій з боку РФ. Тим більше, що нас уже нічим, мабуть, не здивуєш. Другий – всі шанси отримати членство в Альянсі в України є, що Путін мимоволі й підтвердив.

5. Про підльотний час ракет… Тут справді, хлопці в соцмережах праві – подаруйте хтось діду карту з лінійкою.

6. Щодо фашизму в Україні… Президент української держави – людина єврейської крові… Так, тут у нас у сінагозі ваще всі – чисті фашисти. Або – “біндєрівці” (що (пишу для росіян) – насправді далеко не одне й те саме). А якщо серйозно – це тупо чергове повторення фейку, дійсно розраховане підсилити вплив на «середнього росіянина», якому за задумкою російських ідеологів вже давно пора Україну ненавидіти… А ще – треба ж якось виправдовувати хоча б для виду вбивство українців і втручання у внутрішні справи України, починаючи з анексії Криму і закінчуючи обстрілами українських військових з території РФ, від регулярних поставок «іхтамнетів», невдало замаскованих під українських шахтарів, до так званих «гумконвоїв» зі зброєю і боєприпасами… І закон про коллаборацію – необхідний і важливий, тому що захищати Батьківщину потрібно від будь-яких загроз. Від внутрішніх – особливо.

І наостанок – головне. Україна має бути готова до будь-якого розвитку подій. Якщо керівник північного сусіда так легко і нерозважливо реагує на будь-які кроки України до цивілізованого світу та на будь які дії, спрямовані на укріплення державницької позиції України, це справді невтішний сигнал для нас. Проте і тут є одне «але». Диктатори розуміють тільки силу. Силу, і готовність її застосувати. І те, й інше в нас є.

Адже головна наша сила – вона не в зброї.

Андрій Галат,
заступник керівника Інформаційно-аналітичного центру Національної безпеки України

фото: ТАСС

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *