«Мігрантес» допомагає українцям в Римі вивчати італійську мову та культуру

Уже кілька років поспіль італійська католицька фундація «Мігрантес», що є пасторальним органом Італійської єпископської конференції, допомагає новоприбулим іноземцям безкоштовно вивчати основи італійської мови.

Для цього в фундації створили спеціальний Проєкт формації в італійській мові та культурі для інтеграції, що реалізовується в різних католицьких парафіях Рима, які відвідують національні спільноти. Не виключенням й стала українська громада, яка завдяки тому, що в Римі знаходиться осідок українських греко-католицьких кардиналів – прокатедральний собор Святої Софії із прилеглими до нього приміщеннями, має можливість безкоштовно здобувати знання з італійської мови та культури. Цьогоріч було сформовано дві групи українців: одна група, яка лише розпочала вивчати мову, займалася щочетверга, а інша група, зосереджена на покращенні вже існуючих лінгвістичних навиків італійської, збиралася  щосереди. Тривалість курсу становила сорок годин.

«Ми відчуваємо потребу допомогти тим, хто приїздить в Італію. Існує багато причин чому люди залишають рідну землю, тож, аби хоч трішки полегшити їх побут, ми пропонуємо ці курси різним католицьким громадам в Римі. Навчання ми проводимо в неробочий для мігрантів день, зазвичай після або до Літургії», – розповів про ідею Проєкту Монсеньйор П’єрпауло Феліколло із Римської дієцезії. Учителі-лінгвісти в доступний спосіб навчають мігрантів італійської мови, аби потім, вони могли знайти легшу роботу, спілкуватися з італійцями та розуміти їх ментальність, знати політичне життя й закон Італії. Серед слухачів курсу – також особи, які вже довгий час мешкають в країні, але прагнуть знати мову на значно вищому рівні. У зв’язку із карантинними обмеженнями, спричиненими поширенням коронавірусної інфекції в світі, цього разу навчання відбувалося онлайн. «Нам було важливо не зупинятися, а продовжувати навчання. Плануємо реалізовувати цей проєкт своєрідної мовної школи й надалі, аби допомагати мігрантам. Думаю, для них це вкрай необхідно, бо безкоштовно і швидко вони можуть розмовляти іноземною мовою», – пояснив він.

Як розповіла Фелічча Д’Aлессандро, керівниця Проєкту формації в італійській мові і культурі для інтеграції, навчання для українців розпочали проводити п’ять років тому. Подібний проєкт відвідують й спільноти китайців, філіпін, румун, індусів в своїх парафіях в Римі. «Цього року ми не могли проводити заняття в класі, тож ми перенесли їх в онлайн. Звичайно, молодь значно швидше підхоплює онлайн-науку. Тому ми ще й реалізували подвійний об’єктив лекцій: вивчення мови й освоєння навиків в користуванні комп’ютерних програм для тих, які не вміли цього робити», – розповіла вона. За її словами в Проєкті задіяно щонайменше тридцять вчителів, які навчають італійської мови не лише мігрантів, а й різні релігійні інститути і колегіуми. «Через обов’язки на роботі, українці просять проводити лекції один раз на тиждень і ми завжди уважні до обставин, в яких живуть наші учні. Опісля літнього відпочинку, у вересні, ми розпочнемо формувати нові групи слухачів, сподіваюся вже в класі», – додала жінка.

В ефективності такого мовно-культурного Проєкту переконаний й о. Марко Семеген, президент товариства «Свята Софія»: «Попри те, що курс здається непомітним і неголосним, але його плоди – великі. Цього разу навчалися дві групи українців по дев’ятеро осіб і все відбувалося онлайн, що було ризиковано, бо ми сумнівалися щодо ефективності цього. Ми завжди наголошуємо на відповідальності кожного слухача курсу, бо попри те, що він безкоштовний, однак в ньому задіяно багато людської волонтерської праці».  

По завершенні навчання слухачі Проєкту склали тест на рівень знання італійської мови і отримали сертифікати. «Дякуючи Богові і старанням Патріарха Йосипа Сліпого, ми маємо цей дім Релігійного Товариства «Свята Софія» в якому можемо дати можливість українцям, які не знають італійської, її вивчати. Людина, яка живе закордоном, повинна знати мову, аби, насамперед, розуміти свої права, обов’язки і вміти себе захистити», – підсумував о. Марко.

Руслана Ткаченко для пресслужби Релігійного Товариства «Свята Софія»

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *