Курс на агресію: в ОМСБр ЗС РФ створено нові розвід.десантні роти
Мілітаризація Російської Федерації та проведення чергової військової реформи, що має на меті повернути російські Сухопутні війська з бригадної структури до дивізійної, а також перекидання та розгортання нових військових з’єднань біля кордонів України та Білорусі сигналізує про взяття курсу на ведення агресивної зовнішньої політики не тільки щодо сусідніх держав, але й щодо країн Західної Європи. На фоні цих приготувань російської армії волонтери міжнародної спільноти InformNapalm добули інформацію, яка непрямо підтверджує розвідознаки. Дії РФ – це не просто «гра мускулами», а приготування до повномасштабного воєнного конфлікту.
У ході проведення розвідки відкритих джерел добуто дані про формування та обкатку нових структурних підрозділів — розвідувально-десантних рот у складі розвідувальних батальйонів мотострілецьких з’єднань ЗС РФ.
-
Комплекс ЛЕТЮЧОЇ МИШІ, або За ПДВ
Експерти InformNapalm уже звикли до хвастощів російських військових у соцмережах. Це характерно і для строковиків, і для контрактників – у їхніх фотоальбомах обов’язково має бути медалька. І не важливо, що це за – державна, отримана за якісь заслуги, чи куплена «альтернативна медаль-брязкальце», посвідчення до якої підписане командиром частини за хабар. Для них головне – підкреслити свою важливість. Не будемо згадувати всіх «нагороджених». Це окрема тема, до якої ми повернемося згодом. Достатньо згадати «ветерана» Романа Ревера з 18-ї ОМСБр. За три відрядження на Донбас він зміг похвастатися тільки однією нагородою у вигляді утішного значка «Маршал Радянського Союзу Жуков», якого купив в онлайн-магазині. А вкладку до «нагороди» йому підписав тимчасово виконуючий обов’язки командира бригади.
Та не лише медалями люблять хизуватися російські військові. Часто звичайні мотострілки, особливо військові розвідники, уявляють себе спецпризначенцями ГРУ: вони позують в одязі з нехарактерними елементами, а також демонструють свої татуювання та знаки розрізнення, обов’язково із символами та девізами ГРУ та ПДВ.
Останнім часом під час вивчення сторінок російських військових у соцмережах помітили цікаву особливість. На форменому одязі військовослужбовців розвідувальних підрозділів низки мотострілецьких з’єднань Південного та Центрального військових округів почали масово з’являтися елементи Повітряно-десантних військ – тільники, петлички ПДВ, вимпели, татуювання тощо. Це можна було б вважати звичними елементами епатажу російських військових. Але, уважно вивчивши низку джерел, ми зробили відкриття: у складі розвідувальних батальйонів ОМСБр з’явилися розвідувально-десантні роти.
Предмет дослідження — розвідувально-десантна рота
Інформацію про нову структурну одиницю – розвідувально-десантну роту у складі розвідувальних батальйонів мотострілецьких з’єднань – наводимо на прикладі 19-ї окремої мотострілецької бригади (в/ч 20634, м. Владикавказ, Північна Осетія). Про неї ми не раз писали в контексті «українських відряджень». Всупереч звичній практиці, цього разу ми утримаємося від оприлюднення імен військовослужбовців, хоч вони нам відомі і стоять на особливому контролі для подальших досліджень. Зауважимо, що InformNapalm також має докази наявності таких розвідувально-десантних рот і в інших з’єднаннях Сухопутних військ ЗС РФ. Ці факти ми представимо пізніше, в інших публікаціях. Представимо документи, знайдені під час моніторингу соціальних сторінок військовослужбовців. Ці документи слугують фактами для проведеного аналізу та висновків:
- Обкладинка журналу «Розгорнута стройова записка розвідувальної десантної роти розвідувального батальйону в/ч 20634″, до того ж на знімку, крім згадки про номер польової пошти 19-ї ОМСБр;
- Виписка з наказу командира військової частини № 20634 від 2016 року «Про нагородження особового складу відзнакою «За службу на Кавказі» та нагородне посвідчення до цієї відзнаки. У пункті про нагородження йдеться про рядового Х, розвідника-снайпера N-го взводу розвідувально-десантної роти (РДР) розвідувального батальйону.
Також публікуємо кілька фотографій, які підтверджують наявність розвідувально-десантного підрозділу у складі 19-ї бригади Сухопутних військ, яка дислокується у Владикавказі. Знімок, зроблений у казармі РДР, з трьома прапорами – російським, військової розвідки та ПДВ. Елементи символіки ПДВ у формі розвідників-мотострілків – петлички десантників на нарукавних шевронах 19-ї ОМСБр, а також фотографії, на яких зображено повітряно-десантну підготовку.
На основі добутих даних та фотоматеріалів можна зробити висновок, що підготовка розвідників-десантників 19-ї ОМСБр ведеться доволі інтенсивно і одразу за кількома напрямками. Вони здійснюють систематичні польові виходи на гірський полігон Дар’ял (54-й центр підготовки розвідувальних підрозділів) у Північній Осетії, де проводяться заняття з тактики, вогневої та гірської підготовки. Повітряно-десантна підготовка військових розвідників проходить і на місці, у Владикавказі, і неподалік, у Моздоку (де базується 100-а розвідувальна експериментальна бригада в/ч 23511), і на базі навчально-десантної інфраструктури 108-го десантно-штурмового полку 7-ї дивізії гірської Повітряно-десантних військ (в/ч 42091, м. Новоросійськ) із заліками стрибків із вертольотів. Роти комплектуються за змішаним принципом: і контрактниками, і солдатами строкової служби.
Примітка: єдиною згадкою у російських ЗМІ про новий структурний підрозділ у розвідувальних бригадах Сухопутних військ стала інформація у «Військово-промисловому кур’єрі» за 8 червня 2016 року: «Нині у кожній загальновійськовій бригаді чи дивізії є окремі розвідувальні батальйони, до складу яких входять розвідроти, що діють на бронетехніці, а також одна розвідувально-десантна, особовий склад якої працює глибоко в тилу ворога…»
Назад в СРСР
Поява розвід.десантних рот — це вельми цікавий поворот в історії армії. Відомо, що в Радянській армії в розвідбатальйонах багатьох мотострілецьких дивізій і бригад було щось подібне: розвідники-мотострілки проходили первинну парашутно-десантну підготовку. Звісно, не за програмою ПДВ, але все-таки вона була доволі насиченою. Деякі подробиці підготовки розвідувально-десантних рот докладно описали на одному з російських форумів у 2013 році.
«У кожній мотострілецькій (танковій) дивізії був окремий розвідувальний батальйон. До складу входили 1-а, 2-а розвідрота і 3-я розвід.-десантна рота, рота РЕР і окремі взводи. Розвідувально-десантна рота складалася з двох десантно-штурмових взводів та одного взводу спеціальної розвідки. Всі вони проходили повітряно-десантну підготовку, стрибки і цілком заслужено носили «тошнотики» (значки парашутиста) зі своєю формою (у деяких батальйонах РДР носили десантну форму з усіма атрибутами) мотострілецьких чи танкових (залежно від дивізії: МСД чи ТД). На дембель йшли в десантній формі з тільниками та беретами, святкували 2 серпня (день ПДВ)».
За інформацією того ж джерела, станом на 2013 рік у 74-й ОМСБр (в/ч 21005, Юрга, Кемеровська область) особовий склад двох розвідрот розвідувального батальйону та розвідвзводи мотострілецьких батальйонів бригади проходили повітряно-десантну підготовку в Тольятті та в Іркутську, на базах окремих бригад спецпризначення ГРУ.
Примітка: нагадуємо, що IN не раз повідомляв про 74 мотострілецьку бригаду в контексті «українських відряджень» – і про її тактичні групи, які брали участь у подіях на Донбасі в період перелому в бойових діях на користь РФ влітку та восени 2014 року, і про окремих військовослужбовців-контрактників, які за сумісництвом входять до складу незаконних збройних формувань «ЛНР»:
- 74-а ОМСБр у боях на Донбасі?! 2014-11-07
- Контрактники 74-ї ОМСБр РФ воюють на Донбасі під прикриттям «батальйону ЛНР» «Хулігани» 2015-10-09
Висновки
З огляду на сказане вище, виходить, що формування нових РДР у складі мотострілецьких бригад визначає курс Російської Федерації на військову агресію та дії на території сусідніх держав.
Спішна й тотальна мілітаризація РФ, формування нових підрозділів, зокрема, розвідувальних, викликана імперіалістичними амбіціями Кремля, що воює сьогодні і в Україні, і в Сирії. Але апетити кремлівських політиків куди більші. Нинішня військова реформа передбачає і кількісний, і якісний ріст підрозділів цього типу. Йдеться про посилення розвідувальних батальйонів Сухопутних військ, які будуть менше залежати від інших структурних одиниць ЗС РФ. Якщо роти військової розвідки для розв’язання своїх завдань використовують наземні засоби, БТР та бронеавтомобілі «Тигр», то для ведення розвідки силами РДР передбачена висадка їх з вертольотів, зокрема, парашутами. А зараз у складі армійської авіації Південного військового округу 36 одиниць Мі-35М та 27 одиниць Мі-8АМТШ, які можуть літати вночі й на малій висоті.
Читайте також: Валуйки як плацдарм для спецоперації: ознаки підготовки до наступу
Хоч нові РДР – це не десантні підрозділи, а розвідувальні, які розв’язують завдання в інтересах конкретного з’єднання Сухопутних військ, можна резюмувати, що мотострілецькі бригади завели собі власні «ПДВ/ГРУ», які за підтримки наданих засобів армійської авіації можуть десантуватися в тил супротивника для проведення глибокої розвідки і/або підготовки ґрунту для прориву основних сил свого з’єднання в район призначення, а також для проведення диверсій.
Також ці формування можуть бути додатковими підрозділами Сил спеціальних операцій. У контексті ведення неконвенційних воєн, спецрозвідка є одним з трьох основних завдань ССО РФ.
Матеріал до публікації підготовлено на основі власного OSINT-розслідування волонтерами міжнародної спільноти InformNapalm.
Автор матеріалу: Іраклій Комахідзе
(CC BY 4.0) Інформація підготовлена спеціально для сайту InformNapalm.org, при повному або частковому використанні матеріалу активне посилання на автора і статтю на сайті обов’язкове.
Ми закликаємо читачів активно ділитися нашими публікаціями в соціальних мережах. Винесення матеріалів у публічну площину здатне переломити хід інформаційного та бойового протистояння.