Розділ: Крим

Деокупація та реінтеграція: як Київ збирається повертати контроль над Кримом

Вже до 2020 року має бути напрацьований перший пакет ініціатив президента України Володимира Зеленського щодо реінтеграції окупованої частини Донбасу та анексованого Криму, повідомив заступник голови Офісу президента Руслан Рябошапка. На початку серпня в відомстві вже створили профільну робочу групу з цього питання. В ефірі денного ток-шоу Радіо Крим.Реалії ведуча Олена Ремовська розмовляє про можливі шляхи…

Докладно...

«Ювеліри у великому масштабі». Кримська майстерня каменю братів Таштан

Припаркувавши свою «дев’ятку», нам назустріч вийшов чоловік. Це ‒ досить знаменитий у Криму каменяр Ельдар Хаялі, який більше відомий як Ельдар Таштан з «Майстерні кам’яних виробів братів Таштан». Завантажити відеосюжет на комп'ютер: 270p | 21,8MB 360p | 36,1MB 720p | 80,9MB 1080p | 183,5MB ​Ельдар переїхав до Криму з Самарканда наприкінці 1988 року, закінчив дев’ять…

Докладно...

Новости Крымнаша. Выпуск #1734 за 19.08.2019 «За шаг в сторону тебя могут расстрелять»

1.      С водой не получилось — перешли на продукты. Оккупанты через говорящую голову коллаборанта теперь вымаливают у Украины разрешение на торговлю с Крымом. Оккупанты снова заверяют, что заботятся об украинских аграриях: “Я бы сказал, что у украинских аграриев слезы наворачиваются на глаза при виде того, за какую цену им приходится отдавать свой товар, который они…

Докладно...

Шазіє Саматова: «Прошу притягнути до відповідальності всіх винних»

18-20 травня 1944 року під час спецоперації НКВС-НКДБ з Криму до Середньої Азії, Сибіру та Уралу були депортовані всі кримські татари (за офіційними повідомленнями ‒ 194 111 осіб). У 2004-2011 роках Спеціальна комісія Курултаю проводила загальнонародну акцію «Унутма» («Пам’ятай»), під час якої зібрала близько 950 спогадів очевидців депортації. Крим.Реалії публікують свідчення з цих архівів. Я,…

Докладно...

«Цих людей залишати при владі не можна»: незрячий джанкоєць вийшов на одиночний пікет проти «Единой России»

Житель Джанкоя з першою групою інвалідності через зір Ігор Нікітенко, який п’ять місяців тому повідомляв про побиття у громадській приймальні партії «Единая Россия», вийшов на акцію протесту проти її кандидатів, які висунулися на місцеві вибори. На такий крок кримчанин наважився після того, як російські правоохоронці відмовилися порушувати кримінальну справу стосовно депутата-«єдинороса» Михайла Шеремета, з яким…

Докладно...

Новости Крымнаша. Выпуск #1733 за 18.08.2019 «За мостом все точно так же плохо, а то и хуже»

1.      В оккупированном Симферополе 17 августа прошел музыкальный вечер, организованный активистами Украинского культурного центра. “Очень благодарна нашей гостье — Татьяне Анищенко, которая приехала к нам в Симферополь на гастроли с далекой Керчи… Татьяна настоящая патриотка музыки и украинства, потому привезла бандуру и гитару, на которой играл еще ее отец 50 лет назад”, — написала активистка…

Докладно...

«Тільки божевільний пошле судно до кримського порту»: морський режимний район навколо півострова

Морський режимний район із закритим судноплавством планує створити українська державна установа «Держгідрографія». Як передбачається, це дозволить юридично закрити всі порти півострова й обмежити рух суден у територіальних водах Криму, які наразі не підконтрольні Україні. До того ж, за інформацією «Держгідрографії», Росія, всупереч усім міжнародним принципам і нормам, створює та реалізує електронні навігаційні карти для акваторій,…

Докладно...

Джафер Сейдамет: «Окремі спогади». Частина 9

1 (13) вересня 1889 року на світ з’явився один з найвидатніших лідерів кримськотатарського народу – Джафер Сейдамет. На честь 130-ліття з дня народження «кримського Петлюри» – літератора і публіциста, який у переломну добу став воєначальником і дипломатом – Крим.Реалії продовжують публікацію унікальних мемуарів Сейдамета. Продовження. Попередня частина тут «Батьківська дружелюбність» мого батька У батька, серед…

Докладно...

Севастополь: «індіанці» Виноградного мису

Мис Виноградний розташований в районі, який севастопольці за звичкою називають Фіолент, хоча до однойменного мису добрих п’ять кілометрів. Тут здавна жили люди, археологами виявлені руїни середньовічної фортеці та печерні ранньохристиянські храми початку нашої ери. Зараз на схилах Виноградного живуть люди, яких у ЗМІ прозвали «індіанцями», інші називають їх хіпі. Власне, вони швидше дауншифтери на час…

Докладно...

Новости Крымнаша. Выпуск #1732 за 17.08.2019 «Крым хочет домой!»

1.      В августе 2016 года оккупанты объявили задержанного Владимира Присича “шпионом украинской разведки в Крыму” и приговорили к 3 годам лишения свободы. Приговор вынес “судья” в Севастополе Крылло Павел Валерьевич. Владимир Присич на судилище заявлял, что все “признательные” показания он давал под пытками. Свидетельские показания, подтверждающие слова украинца, “суд” во внимание не принял. 15 августа…

Докладно...

«Є люди, які реально постраждали»: «розплата» за викиди в Армянську

В Армянську 17 серпня жителі міста планують акцію «на захист порушених екологічних прав» внаслідок торішньої аварії на підприємстві «Кримський титан». Активісти планують звернутися до суду з вимогою про відшкодування матеріальної, фізичної та моральної шкоди в розмірі понад мільйон рублів на кожного жителя, який постраждав від викидів. Торік у ніч на 24 серпня в Армянську стався…

Докладно...

«Звільнити в’язнів Кремля допоможуть тільки міжнародні переговори» ‒ активіст

Українська правозахисниця Тетяна Печончик пропонує запровадити в Україні посаду повноважного представника з питань звільнення в’язнів Кремля. За її інформацією, цю пропозицію передали президенту України Володимиру Зеленському на зустрічі з правозахисниками та родичами українських в’язнів. Правозахисниця також вважає, що Україні слід якомога швидше ухвалити закон про політичних в’язнів, щоб більш системно підтримувати в’язнів Кремля. За інформацією…

Докладно...

Новости Крымнаша. Выпуск #1731 за 16.08.2019 «Махать триколором — к несчастью!»

1.      Количество политзаключенных Крыма достигло 106 человек. По ссылке прочтите полный список, составленный Крымскотатарским Ресурсным Центром http://ctrcenter.org/ru/news/2833-kolichestvo-politzaklyuchennyh-kryma-dostiglo-106-krc-polnyj-spisok 2.      Политзаключенного крымчанина Владимира Балуха оккупанты вывезли из российской колонии № 4 города Торжок в московский следственный изолятор. О причинах ничего не сообщается https://ru.krymr.com/a/news-baluha-vuverzli-v-moskvu/30113023.html 3.      Крым шестой год живет в режиме “зато не стреляют”. Только иногда аж стены…

Докладно...

Вибори в Криму: «битва» за Сімферополь

До дня голосування в Криму залишилося менше ніж місяць. Продовжуємо цикл публікацій про російські вибори на мажоритарних округах під загальною назвою «одномандатники». У цій статті поговоримо про те, хто схрестить списи на електоральному полі кримської столиці та чи є у когось, окрім «єдиноросів», реальні шанси стати депутатами кримського парламенту від п’яти сімферопольських округів. Додамо, що…

Докладно...

«Немає ніяких терористів, є інакомислення»: чому в Криму масово збирають 10-рублеві монети

Активісти громадянського руху «Кримська солідарність» оголосили на Кримському півострові чергову акцію зі збору 10-рублевих монет. Ці кошти необхідні для виплати штрафів, призначених кримським татарам за акцію в Москві на підтримку співвітчизників, засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір». Акцію «Єдність дорожча за штрафи» активісти «Кримської солідарності» оголосили 30 липня у відповідь на рішення Таганського районного суду Москви,…

Докладно...

«Нема туриста, який витрачає направо і наліво»: про курортний сезон у Криму

Цього літа росіяни найчастіше літають до Москви, Сімферополя і Сочі – до таких висновків прийшли аналітики туристичного сервісу Туту.ру, вивчивши продажу авіаквитків на дати з 1 червня по 1 вересня 2019 року. При цьому квитки до Криму для росіян, як і раніше, залишаються найдорожчими – 16 202 рублі туди і назад. Політ до Сочі й…

Докладно...

Новости Крымнаша. Выпуск #1730 за 15.08.2019 «Военной базе нужен обслуживающий персонал, приученный к диктатуре и раболепию»

1.      У Ризы Омерова родился сын. Малыша с мамой выписали домой. Новорождённого Ису Омерова оккупанты лишили отца ещё до рождения. Супруга Ризы осталась без его поддержки и внимания. Все эти месяцы со дня обыска и ареста Ризы мы все переживали за состояние Севиль, которая пережила огромный стресс. В семье Омеровых арестованы трое мужчин. 27 марта…

Докладно...

«Без автобусів, води та у фекаліях»: кримчани про життя в Сімферопольському районі

Недоступна медицина, проблеми з транспортом, відсутність води та каналізаційні стоки, що течуть вулицями. Це будні тисяч кримчан лише за декілька кілометрів від Сімферополя ‒ адміністративного центру півострова. Про ці проблеми жителі Сімферопольського району говорять багато років різній владі, але все одно їм доводиться виживати у своїх селах в очікуванні допомоги. Про те, що в центрі…

Докладно...

«Проблема погіршується»: українські в’язні Кремля в Росії та Криму

Українські правозахисники та родичі політв’язнів почали тур десятьма містами України на підтримку українців, незаконно утримуваних у в’язницях Росії та анексованого Криму. Тур включає Одесу, Херсон, Харків, Маріуполь, Запоріжжя, Дніпро, Львів, Чернівці, Вінницю та Чернігів і триватиме до середини жовтня. У цих містах планують розмістити інсталяції зі 121 бутафорським капканом. За задумом організаторів, вони символізуватимуть 97…

Докладно...

«Кримський інжир» для України: як говорити про анексію за допомогою літератури

Влітку 2018 року розпочався письменницький конкурс «Кримський інжир», прийом робіт завершився 31 жовтня. За цей час організаторам надіслали 244 роботи від 135 авторів з усієї України в шести номінаціях: «поезія», «проза кримськотатарською мовою», «проза українською мовою», «переклад» та «жіночий погляд». У травні 2019 року антологію презентували в Києві. Про що розповідають твори цього літературного збірника?…

Докладно...

Новости Крымнаша. Выпуск #1729 за 14.08.2019 «Воют как волк на Луну»

1.      Тяжелобольной крымскотатарский активист Эдем Бекиров, которого оккупанты удерживают в СИЗО, перестал вставать из-за сильных болей в спине. “В этот раз приступ вызван тем, что его свозили в «комфортных» условиях автозака в Верховный суд Крыма на профанацию продления стражи. Если это не пытки, то что тогда пытки?” — написал адвокат политузника Алексей Ладин https://ru.krymr.com/a/news-bekirov-ne-mozhet-vstavat/30108149.html 2.     …

Докладно...

Таємний покупець «Гліцинії»: кому дістався заарештований кримський пансіонат

Підконтрольна Росії кримська влада продала пансіонат «Гліцинія», більш відомий як південнобережна резиденція радянських і пострадянських функціонерів у Великій Ялті. Про продаж об’єкта кілька днів тому повідомила російські ЗМІ міністр майнових і земельних відносин підконтрольного Росії уряду Криму Анна Анюхіна. Але покупця назвати відмовилася. Крим.Реалії з’ясували подробиці цієї угоди. Пансіонат «Гліцинія» розташований у селищі Нижня Ореанда…

Докладно...

Хто в Криму живе в достатку

Анексований Крим опинився серед аутсайдерів у рейтингу регіонів Росії за кількістю середнього класу, повідомляє російський сайт «РИА Новости» з посиланням на повідомлення Росстату. Крим посів 79-е місце, Севастополь ‒ 68, при загальній кількості у 85 позицій. Під середнім класом аналітики розуміли сім’ї, які можуть дозволити собі купівлю автомобіля та квартири. В анексованому Криму їх частка…

Докладно...

«Поведінка флоту непередбачувана»: цілі Росії у Чорному морі

Росія регулярно проводить військові навчання в анексованому Криму, демонструє техніку, агітує молодь служити в армії. При цьому й самі кримчани виявляють підвищений інтерес до російського озброєння. Так, на справжню тисняву перетворилася черга для візиту на кораблі в День Військово-морського флоту Росії в анексованому Севастополі. А за самим парадом російських військових кораблів, за інформацією російської влади…

Докладно...

Новости Крымнаша. Выпуск #1728 за 13.08.2019 «Оккупированный варварами Крым обречен только на упадок»

1.      Правозащитники и родственники политзаключенных начинают региональный тур по 10 городам Украины в поддержку узников Кремля — украинцев, незаконно находящихся в тюрьмах россии и в оккупированном ею Крыму. Тур продлится до середины октября https://crimeahrg.org/uk/u-10-mistah-ukra%d1%97ni-projde-tur-na-pidtrimku-vyazniv-kremlya/ 2.      Оккупанты вчера объявили о намерении обратиться к Украине, чтобы она пустила воду в уничтожаемый россией Крым. Придумана и новая формулировка…

Докладно...

«Батьківський» приїзд: чому Путін опинився в Криму під час протестів у Росії

Президент Росії Володимир Путін на минулих вихідних відвідав байк-шоу в Севастополі та виставу на сцені античного міста Херсонес, а також зустрівся з російським главою Криму Сергієм Аксеновим і главою Севастополя Михайлом Развожаєвим. Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв’язку з візитом Путіна. Тим часом у кількох російських містах 10 серпня відбулися акції за чесні…

Докладно...

Володимир Зеленський ще має можливість очолити український спротив ‒ Андрій Піонтковський

Володимир Зеленський, на відміну від низки фігур із його оточення, не є переконаним противником ідеї української державності, він швидше байдужий до цієї ідеї, вважає відомий російський публіцист і політолог Андрій Піонтковський. За його словами, це залишає надію, що поведінка українського президента може змінюватися залежно від впливу різних людей, зокрема і в позитивну сторону. Для прикладу…

Докладно...

Новости Крымнаша. Выпуск #1727 за 12.08.2019 «Россия — филиал ада на Земле»

1.      Активному пособнику оккупантов Степану Резунику грозит до восьми лет лишения свободы. Предатель был задержан 2 месяца назад при пересечении админграницы между Крымом и Херсонской областью, куда он направлялся за украинским биометрическим паспортом, чтобы с ним поехать на заработки в страны ЕС. Севастопольца подозревают в участии в т.н. “Самообороне Крыма”. Жена Резуника также является активной…

Докладно...

Перерваний сеанс: Крим без «Руслана і Людмили»

За останні десять днів понад чотири тисячі кримчан подивилися український мультфільм The Stolen Princess (2018), який вийшов в український прокат з назвою «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила». Для Росії цей фільм адаптований не тільки назвою ‒ «Руслан и Людмила: Перезагрузка», а й змістовними нюансами. На материковій Україні правовласник не знав, що український мультфільм, який отримав…

Докладно...

У Криму нічого схожого на московські події поки не буде ‒ активісти

10 серпня на проспекті Академіка Сахарова в Москві відбувся узгоджений з мерією мітинг опозиції на підтримку незалежних кандидатів у депутати Мосміськдуми. Вуличні протести в столиці Росії почалися після того, як виборчкоми в Москві не зареєстрували майже всіх незалежних кандидатів на виборах до Мосміськдуми. На акції в Москві 27 липня поліція та Росгвардія затримала одну тисячу…

Докладно...

«Право Женеви» і порушення його Росією на окупованих територіях Донбасу і в Криму (перша частина)

Сімдесят років тому в Женеві сталася подія, що заклала підвалини сучасного міжнародного гуманітарного права. 12 серпня 1949 року було ухвалено Женевські конвенції – міжнародні договори, що забезпечують захист жертв війни (а саме поранених, військовополонених, цивільного населення), містять обмеження стосовно жорстокості під час збройних конфліктів. Ухвалення Женевських конвенцій про захист жертв війни відбулося на дипломатичній конференції…

Докладно...

Ртуть, антидепресанти та сонцезахисний крем: що екологи виявили в Чорному морі

У Чорному морі міститься майже вдвічі більше сміття, ніж у Середземному. До таких висновків на основі досліджень за 2017-2019 роки прийшла команда проєкту Європейського союзу та Програми розвитку ООН «Удосконалення екологічного моніторингу Чорного моря: обрані заходи». За цією інформацією, концентрація деяких забруднювальних речовин перевищує порогове значення і може бути небезпечною як для морського життя, так…

Докладно...

Джафер Сейдамет: «Окремі спогади». Частина 8

1 (13) вересня 1889 року на світ з’явився один з найвидатніших лідерів кримськотатарського народу – Джафер Сейдамет. На честь 130-ліття з дня народження «кримського Петлюри» – літератора і публіциста, який у переломну добу став воєначальником і дипломатом – Крим.Реалії продовжують публікацію унікальних мемуарів Сейдамета. Продовження. Попередня частина тут Джафер Одаман, мій перший учитель революції Того…

Докладно...

Новости Крымнаша. Выпуск #1726 за 11.08.2019 «Избалованные Украиной»

1.      Пока мусора снова избивали и задерживали протестующих в россии, хйло в очередной раз приперлось в Крым и развлекалось вместе с косметичками. А еще кремлевская крыса катала Гоблина в мотоциклетной коляске. За спиной у ботокса сидел Развожаев — понаехавший, которого путин назначил смотрящим в Севастополе. Во время общей фотосессии Гоблина поставили с самого края, подальше…

Докладно...

Що таке «право Женеви» і як Росія порушує його на окупованих територіях Донбасу і в Криму

Сімдесят років тому в Женеві сталася подія, що заклала підвалини сучасного міжнародного гуманітарного права. 12 серпня 1949 року. було ухвалено Женевські конвенції – міжнародні договори, які забезпечують захист жертв війни (а саме поранених, військовополонених, цивільного населення), містять обмеження стосовно жорстокості під час збройних конфліктів. Ухвалення Женевських конвенцій про захист жертв війни відбулося на дипломатичній конференції…

Докладно...

Відполіровані стіни та новий герб: «велика чистка» у кримському парламенті

Напередодні російських виборів у кримському парламенті вирішили «оновитися». Понад 1,5 мільйона рублів витратять на чистку фасаду будівлі, його підсвічування та встановлення нового російського герба. Як з’ясували Крим.Реалії, ці послуги парламенту нададуть підрядники без досвіду участі в держзакупівлі, вони вперше отримали свої держзамовлення. Нинішньому складу підконтрольного Росії кримського парламенту залишилося працювати лише місяць. У вересні, після…

Докладно...

«Росію не цікавлять права корінних народів»: статус кримських татар на півострові

Міжнародний день корінних народів світу відзначається 9 серпня. У Криму проживає три таких народи: кримські татари, караїми та кримчаки. Після анексії Криму Росією 20 березня 2014 року, Верховна Рада України визнала статус кримськотатарського народу як корінного та приєдналася до Декларації про права корінних народів ООН 2007 року. Зараз у Криму проживає, за різними оцінками, понад…

Докладно...

Новости Крымнаша. Выпуск #1725 за 10.08.2019 «Сказки кончились, не начавшись»

1.      Путлерюгенд. На Приморском бульваре в Севастополе в “День физкультурника” оккупанты устроили показательные детские выступления по боевым искусствам. Дети в камуфляже с автоматами и “ножами” показали, как “снять часового” и “добить противника” https://ru.krymr.com/a/news-deti-s-avtomatami-v-sevastopole-den-fizkulturnika/30102119.html (фото). 2.      Коллаборанты в Крыму по приказу Кремля бросились комментировать поднятие украинского флага над Судаком в честь погибших 6 августа от рук…

Докладно...

Список Жириновського: хто йде в кримський парламент від ЛДПР

До російських виборів кримського парламенту і місцевих рад залишається рівно місяць. Крим.Реалії продовжують стежити за тим, як місцеві політики борються за владу. Місяць тому з виборчих перегонів вибули кримські партійці російської партії ЛДПР. Виборчком Криму відмовився реєструвати список партії через подачу неповного пакета документів. Але вже на початку серпня політики повернулися у перегони, здобувши реєстрацію…

Докладно...

«Катували кожен день, поки не вибили зізнання». Як ФСБ викрала харків’янина в Криму

Перші дні вдома, після тортур та ув’язнення в Криму, харків’янин Олександр Стешенко присвятив зустрічам із рідними. Його умовно-передчасного звільнення дочекалися батько, бабуся та дід, але мама так і не побачила сина знову на свободі. Олександр Стешенко розповідає, що 11 квітня 2018 року його викрали на Чонгарі. Того дня він приїхав на адміністративний кордон між Кримом…

Докладно...

Новости Крымнаша. Выпуск #1724 за 09.08.2019 «Спасение не обеспечивается»

1.      В оккупированном Судаке патриоты подняли флаг Украины в память о погибших 6 августа от рук российских оккупантов морпехах: Александр Шарко, Сергей Шандра, Владислав Рак и Василий Курдов… Вечная память и слава Героям! https://twitter.com/CrimeaUA1/status/1159742337469296642 (фото и видео). 2.      Т.н. “судья” Михаил Соболюк 8 августа продлил срок содержания в СИЗО тяжелобольному Эдему Бекирову. Бекиров — инвалид…

Докладно...

«Кремль незадоволений зближенням України і Туреччини»: Зеленський і Ердоган обговорили Крим

Президент України Володимир Зеленський 7 серпня провів переговори з президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом в Анкарі. Вони говорили про війну на Донбасі, анексію Криму та переслідування кримських татар на півострові, а також про економічну співпрацю та спільне будівництво доріг і аеропортів. Реджеп Тайїп Ердоган на спільній прес-конференції з Володимиром Зеленським сказав, що «кримськотатарський народ є…

Докладно...

«Хвороба замість оздоровлення»: наскільки небезпечне купання на кримських пляжах?

Роспотребнадзор готується зняти обмеження з севастопольських пляжів «Омега» і «Парк Перемоги», що були закритими для купання через виявлені раніше патогени холери, повідомляють кримські ЗМІ. Раніше відомство винесло припис про закриття шести пляжів в Алушті і двох у районі Феодосії через наявність у воді небезпечних для людини бактерій. Журналіст із Севастополя Давид Аксельрод розмірковує, чи безпечно…

Докладно...

«Таврида», що пожирає Меганом

Звістка про будівництво постійного молодіжного форуму «Таврида» в Судаку викликала спочатку радісне пожвавлення серед судакчан. Вони вирішили, що їм буде вигідно й престижно мати такий об’єкт по сусідству. Тепер же вони все більше порівнюють форум «Таврида» з пухлиною, яка розростається й пожирає унікальну природу від Судака до Меганому включно. Девіз форуму «Мир. Любов. Мистецтво». Ці…

Докладно...

Новости Крымнаша. Выпуск #1723 за 08.08.2019 «Россия должна перестать существовать»

1.      “Меня мучили: душили меня пакетами, били, током пытали” — освобожденный позавчера из крымской тюрьмы харьковчанин Александр Стешенко рассказал о пытках, которым его подвергли оккупанты после того, как похитили на Чонгаре при въезде в Крым 11 апреля 2018 года https://ru.krymr.com/a/news-steshenko-pytki-fsb-krym/30097906.html 2.      Задержанного в апреле 2019 года украинскими пограничниками при выезде из аннексированного Крыма, члена незаконного…

Докладно...

«У Криму надзвичайно багато боєприпасів»: вибухи в Ачинську та уроки для півострова

У результаті вибухів на військових складах 5 серпня неподалік від Ачинська в Красноярському краї Росії одна людина загинула, 13 постраждали, а пожежу гасили майже добу. Чиновники ухвалили рішення евакуювати 11 тисяч місцевих жителів із населених пунктів у радіусі 20 кілометрів. Раніше російські ЗМІ повідомляли про те, що Міністерство оборони Росії планує створити біля кордону з…

Докладно...

«Війна» на транспорті: у Криму триває скандал з автоперевезеннями

У Криму триває скандал навколо держпідприємства «Кримавтотранс», що контролює основну частку перевезень на ринку півострова. У кримському уряді звинуватили керівництво підприємства в сприянні «тіньовим» схемам перевезень. Але зміна директора не призвела до вирішення проблем. А через скандал у «Кримавтотрансі» стали очевидними багато проблем у сфері автомобільних перевезень, про які чиновники раніше мовчали. У результаті обстеження…

Докладно...

«Росія робить усе, щоб позбутися небажаного населення в Криму» ‒ Ескендер Барієв

За минулі п’ять років кількість населення Криму зросла через переїзд на півострів громадян сусідньої Росії, повідомляє підконтрольний Росії Кримстат. Водночас, за інформацією низки українських активістів та правозахисників, йдеться про навмисне заміщення населення Криму після анексії півострова Росією. Як виглядає заміщення населення в анексованому Росією Криму? Яким чином це позначається на чисельності корінного народу ‒ кримських…

Докладно...

Новости Крымнаша. Выпуск #1722 за 07.08.2019 «Оккупанты не щадят никого — ни своих, ни чужих, ни прогнувшихся»

1.      Политзаключенного Александра Стешенко оккупанты выпустили по УДО. Это харьковчанин, которого 11 апреля 2018 года оккупанты похитили при въезде в Крым. Украинца подвергали пыткам и перевозили с места на место с мешком на голове. Изначально задержали якобы из-за проблем с фото в паспорте. Потом посадили на 12 суток “за курение в неположенном месте и неповиновение…

Докладно...

Під підозрою: судді, яка виносила вирок Миколі Семені, загрожує в’язниця

Слідчі органи України висунули підозру судді підконтрольного Росії Залізничного районного суду Сімферополя. Кримінальне провадження відкрите у зв’язку з вироком, який вона винесла майже два роки тому автору Крим.Реалії, кримському журналісту Миколі Семені. Умовний вирок із забороною займатися публічною діяльністю, про яку йдеться в кримінальному провадженні Прокуратури АРК, журналіст Микола Семена вже практично відбув. Водночас судді…

Докладно...