«Поведінка флоту непередбачувана»: цілі Росії у Чорному морі

Росія регулярно проводить військові навчання в анексованому Криму, демонструє техніку, агітує молодь служити в армії. При цьому й самі кримчани виявляють підвищений інтерес до російського озброєння.

Так, на справжню тисняву перетворилася черга для візиту на кораблі в День Військово-морського флоту Росії в анексованому Севастополі. А за самим парадом російських військових кораблів, за інформацією російської влади Севастополя, на власні очі спостерігали 100 тисяч осіб.Така демонстрація сили потрібна, вважають глядачі параду, адже «вороги є всюди» ‒ висловився один із гостей російського свята.

«Вороги є, раз держава витрачає такі величезні гроші на бойову міць Військово-морського флоту», ‒ зазначає інший учасник святкування.

Про цілі, які переслідує Росія на Чорному морі, розповідає експерт українського Центру дослідження армії, конверсії і роззброєння Михайло Самусь.

«На Чорному морі головне завдання Росії ‒ домінувати в театрі військових дій. Повністю домінувати. Я маю на увазі й Україну, і Грузію, які не є членами НАТО, і країни НАТО. Тобто не допускати можливості вільних дій НАТО в Чорному морі. Сьогодні Росія цього домоглася», ‒ зазначає експерт.


Під час нанесення удару крилатими ракетами «Калібр» із російських підводних човнів «Великий Новгород» і «Колпіно», Середземне море. 14 вересня 2017 року

«Флот боєздатний»

Чорноморський флот Росії вже озброюють новими кораблями, які можуть нести крилаті ракети «Калібр», вони стріляють більш ніж на дві тисячі кілометрів.

«Фактично, стоячи в Севастополі, ці кораблі можуть завдавати удари будь-яким країнам Європи. «Калібри» ‒ це ударна зброя, яка має винятково наступальний характер», ‒ додає Самусь.

У Криму вже показали озброєні «Калібрами» підводний човен «Новоросійськ» і сторожовий корабель «Адмірал Ессен».

Чорноморський флот Росії поповнюють малими ракетними кораблями, бо західні санкції заважають Росії будувати великі судна. Росії ніде купувати якісні потужні двигуни, вказує військовий експерт.

Росія може дуже легко окупувати острів Зміїний, просто висадити там спецназ, поставити кілька установок протиповітряної оборони
Михайло Самусь

«Росія може за кілька хвилин закрити вихід Україні у світовий океан, заблокувати Одесу. Росія може дуже легко окупувати острів Зміїний, просто висадити там спецназ, поставити кілька установок протиповітряної оборони, поставити кілька патрульних кораблів, фактично будуть створені такі ж ворота, як у Керченській протоці», ‒ зазначає він.

Підтверджує готовність Чорноморського флоту Росії до будь-яких завдань і його новий командувач Ігор Осипов.

«Флот боєздатний і є гарантом наших південних рубежів», ‒ сказав Осипов у Севастополі у День Військово-морського флоту Росії.


День Військово-морського флоту Росії. Севастополь, 29 липня 2019 року

Флот непередбачуваний

Після анексії Кримського півострова Росія втричі збільшила кількість підводних човнів у Криму ‒ з двох до семи, і на третину ‒ кількість кораблів, до сімдесяти одного. Поведінка Чорноморського флоту Росії непередбачувана, вважає директор Центру з вивчення Росії Ігор Чубайс.

В Україні мають бути готовими до будь-яких дій, до порушення будь-яких угод, домовленостей, публічних заяв
Ігор Чубайс

«Я думаю, що в Україні мають бути готовими до будь-яких дій, до порушення будь-яких угод, домовленостей, публічних заяв», ‒ говорить експерт.

Росія повідомляє про плани до 2025 року: збільшити до ста кількість надводних кораблів, що базуються в Криму.

Генеральна Асамблея ООН, у свою чергу, з грудня 2018 року закликає Росію вивести свої війська з території Криму та засуджує зростання російської військової присутності в Чорному та Азовському морях.

Довідка: резолюція Генеральної Асамблеї ООН, ухвалена 17 грудня 2018 року у зв’язку з мілітаризацією Криму, Чорного та Азовського морів, закликає Росію вивести свої війська з території Криму і засуджує зростання російської військової присутності в Чорному та Азовському морях.

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін в інтерв’ю Крим.Реалії говорив, що дії Росії щодо посилення військового угруповання в анексованому Криму не сприятимуть покращенню життя кримчан. Він назвав ситуацію на півострові «шаленою мілітаризацією».

Після анексії Криму 2014 року Росія проводить регулярні військові навчання на півострові. У Генштабі України дії російських військових у Криму називають незаконними.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *