Газета “Український простір”

Загальноукраїнський громадсько-політичний культурно-релігійний аналітичний двотижневик “Український простір” був заснований у Харкові й покликаний об’єднати українців, котрі живуть на рідній землі та поза її межами. “Українській простір” відгукується своєю публіцистикою та аналітикою на найбільш актуальні проблеми українства неупередженими, змістовними та цікавими статтями.

Нульове число видання побачило світ 15 серпня 2008 року. Дні виходу газети впаперовому форматі були перше і п’ятнадцяте число кожного місяця. Обсяг: 8-16-24 шпальт формату А3. Розповсюджувалась передплатою (в Укрпошті був передплатний індекс 37350) та реалізацією в роздріб. Видання в паперовому форматі зупинилося у жовтні 2012 року, проте діяльність газети не припинилась. Нині редакція “Українського простору” виробляє журналістські матеріали виключно в електронному форматі та розміщує їх на офіційному ресурсі газети “Український простір” сайті “СНІП” (http://snip.net.ua)

Газета "Український простір"

Газета заснована Фондом національно-культурних ініціатив імені Гната Хоткевича при підтримці Харківської крайової організації Спілки Української Молоді. Значну участь у створенні газети взяли слухачі Інтенсивних курсів журналістики. Перший головний редактор газети – журналіст Владислав Проненко.

Фонд ім. Г. Хоткевича – державно-громадська установа, мета якої є всебічне сприяння культурно-освітньому розвитку нашої країни.

Гнат Мартинович Хоткевич – відомий харківський бандурист, композитор, письменник та художник початку 20-го століття. Почесним президентом Фонду тривалий час була світлої пам’яти донька визначного діяча Галина Гнатівна Хоткевич, яка проживала у м. Гренобль у Франції.

Спілка Української Молоді (СУМ) – молодіжна громадська організація, мета якої – виховання молоді в дусі українського патріотизму на ідеалістичних і християнських засадах. СУМ існує не лише в Україні, але й у Канаді, США, Австралії, Великій Британії, Німеччині, Арґентині та в деяких інших країнах Заходу.

Деякі матеріали, котрі публікувалися в газеті “Український простір” ще в паперовому форматі, також викладені в мережу Інтернет на сторінках інформаційного ресурсу СНІП.