Відполіровані стіни та новий герб: «велика чистка» у кримському парламенті

Напередодні російських виборів у кримському парламенті вирішили «оновитися». Понад 1,5 мільйона рублів витратять на чистку фасаду будівлі, його підсвічування та встановлення нового російського герба. Як з’ясували Крим.Реалії, ці послуги парламенту нададуть підрядники без досвіду участі в держзакупівлі, вони вперше отримали свої держзамовлення.

Нинішньому складу підконтрольного Росії кримського парламенту залишилося працювати лише місяць. У вересні, після російських виборів до місцевих рад, там має змінитися вся вертикаль влади. Новий депутатський корпус затверджуватиме керівництво парламенту та його структурних підрозділів.

Нинішні керівники вирішили наостанок оновити робоче місце. Кримський парламент очікує масштабне прибирання. Чиновники замовляють чистку зовнішніх стін парламентської будівлі та роботи з її декорування.

Парламентські плити та вітражі

У липні в управлінні справами кримського парламенту оголосили тендер із закупівлі послуг очищення паром і піскоструйної обробки зовнішніх стін, вікон і вітражів своєї адмінбудівлі на вулиці Карла Маркса, 18 у Сімферополі.

Згідно з умовами контракту, необхідно провести обробку фасаду будівлі, виконаного з натурального каменю, з гарантією якості до 12 місяців. Зокрема, необхідно очистити поверхню вапнякових плит Кримського родовища (7,9 тисячі квадратних метрів) і мармурових плит Колгінського родовища (1,1 тисячі квадратних метрів) із застосуванням водних розчинів спеціалізованих мийних засобів і апаратів високого тиску.

Такої ж обробки вимагають гранітні плити Токовського родовища (яскраво-червоний середньозернистий граніт, 99 квадратних метрів) і Жежелівського родовища (темно-сірий великозернистий граніт, 1,8 тисячі квадратних метрів), якими оздоблена парламентська будівля.

До замовлення також входить чистка вікон та вітражів будівлі ручним способом із мийними засобами.

Для виконання всіх цих пунктів доведеться працювати на висоті 29,12 метра (це висота будівлі кримського парламенту), тому замовник вимагає дотримуватися правил техніки безпеки, допускати до роботи з пневматичними інструментами та апаратами високого тиску тільки осіб від 18 років зі спецнавчанням, відповідними посвідченнями та без медичних протипоказань для таких видів робіт, а також особистими засобами захисту.

Чистка від челябінського підприємця

Це держзамовлення дісталося підприємцю з російського Челябінська Данилу Юндіну. Очищення стін кримського парламенту він виконає за 650 тисяч рублів.

За інформацією російської податкової служби, посвідчення підприємця Данило Юндін отримав у Челябінську всього два місяці тому. Згідно з видами діяльності, він надає послуги з проведення малярних і скляних робіт, будівництва будівель та інші.

До цього він, за інформацією податкової служби, займався оздоблювальними роботами в Таганрозі Ростовської області Росії, але припинив діяльність у вересні минулого року. Будь-якої інформації про його попередні підряди та роботи у відкритому доступі немає.

Як пояснив Крим.Реалії сам Юндін, він уперше брав участь у державному тендері й уперше отримав держзамовлення. До цього підприємець надавав послуги промислового альпінізму, яким займається п’ять років. Роботи над будівлею кримського парламенту, за його словами, виконуватимуть троє його друзів ‒ таких же, як він, промислових альпіністів.

«Я сам ‒ промисловий альпініст, знаю, як усе робиться. У мене є знайомі, які теж працюють у цій сфері. До Криму (виконувати роботи на будівлі кримського парламенту ‒ КР) поїдуть два альпіністи та один чоловік, який буде підсобним робітником. Всього буде три людини. Усі, звичайно ж, навчені. Ми плануємо почати роботи з 13 серпня і закінчити їх за два-три тижні», ‒ повідомив він.

Для чого в кримському парламенті полірують стіни?

Після очищення стін кримського парламенту чиновники мають намір оновити російський герб, який встановили там 2014 року.

На очищені стіни встановлять спеціально виготовлений герб Росії, який, згідно із завданням, має бути виконаний із міцного пластику з сополімерами стиролу. Його планують встановити на висоті 10 метрів.

«Поверхня герба має бути покрита вакуумною металізацією під золото. Зображення Георгія Побєдоносця в центрі орла необхідно виконати у вигляді барельєфа, виготовленого з литого пластика та розмальованого емалями відповідно до палітри кольорів згідно з вимогами опису герба, регламентованими законом «Про Державний герб Росії». Покриття герба, а також матеріали, що використовуються у виробі, мають бути стійкими до атмосферних впливів і сонячного світла. Каркас має бути покритий захисним матеріалом, що перешкоджає процесам корозії. На нього має поширюватися гарантія не менше трьох років», ‒ йдеться в документації.

Забезпечити кримський парламент таким гербом зобов’язується підприємець із Севастополя Анатолій Геджадзе.

Його послуги коштуватимуть 306 тисяч рублів.

Інформації про участь підприємця в інших держзакупівлях і якість його робіт у відкритому доступі теж немає. У Геджадже пояснили Крим.Реалії, що для цієї компанії досвід участі в державних тендерах новий, оскільки раніше підприємець брав участь переважно в комерційних угодах. Як повідомили в компанії, герб для кримського парламенту вже виготовлений і «їде до Криму». Але хто його виробник і з якого регіону він їде, уточнити не змогли.

«Відповідно до умов контракту, товар має бути поставлений до 12 серпня. Його монтаж планується 13 серпня. На цей день замовлені монтажні роботи. Раніше такого виду товару ми ще не постачали. Ця поставка для нас перша й дуже цікава, і умови контракту нас влаштували, тому ми вирішили брати участь у конкурсі. Як ІП Геджадже ми раніше брали участь тільки в угодах на комерційних об’єктах. Наприклад, у проєкті «Кванторіум» (перший дитячий технопарк, який відкрився в Севастополі торік ‒ КР) ми брали участь. У держзакупівлі активно беруть участь наші партнери, які поставили дуже багато меблів, зокрема й органам влади Криму», ‒ розповіли в ІП Геджадзе.

Сяйво для депутатів за пів мільйона

Незабаром будівля кримського парламенту стане помітною для кримчан і гостей півострова в нічний час. У відомстві зайнялися організацією архітектурного підсвічування її фасаду. Наразі підсвічування вона не має, на відміну від будівлі підконтрольного Росії кримського уряду.

Чиновники управління справами парламенту вже замовили розробку концепції та проєктно-кошторисної документації для освітлення за 749 тисяч рублів. Згідно з планом, висвітлюватися мають елементи фасаду будівлі та її архітектурні елементи ‒ колони, вхідні групи, вікна та інші об’єкти. Причому це освітлення має здійснюватися в різних режимах: повсякденному, святковому та режимі вихідного дня.

«Метою є вирішення завдань комплексного вдосконалення естетики міського середовища, підвищення якості життя і вплив на формування архітектурно-художнього образу міста у вечірньо-нічний час», ‒ йдеться у тендерній документації.

Виконавця цих робіт ще не визначили.

Загалом чиновники кримського парламенту хочуть витратити на свою цитадель понад 1,5 мільйона рублів.

2017 року в кримському парламенті готувалися до ремонту в будівлі, витративши на технічне обстеження, проєктну та робочу документацію більше ніж 14 мільйонів рублів. Але ремонт у результаті так і не зробили.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *