Список Жириновського: хто йде в кримський парламент від ЛДПР

До російських виборів кримського парламенту і місцевих рад залишається рівно місяць. Крим.Реалії продовжують стежити за тим, як місцеві політики борються за владу. Місяць тому з виборчих перегонів вибули кримські партійці російської партії ЛДПР. Виборчком Криму відмовився реєструвати список партії через подачу неповного пакета документів. Але вже на початку серпня політики повернулися у перегони, здобувши реєстрацію через суд. Хто йде в депутати від ЛДПР і що обіцяють кримчанам кандидати, з’ясовували Крим.Реалії.

Підконтрольна Росії Виборча комісія Криму спочатку зареєструвала партійні списки кандидатів на майбутні вибори від семи партій з дев’яти, які подали документи.

Відмову в реєстрації кандидатів-списочників отримали кримські партійці російських партій ЛДПР та «Зеленые». Перші вирішили оскаржувати відмову в суді, другі ‒ у Центрвиборчкомі Росії.

У результаті майже місяць кримські ЛДПРівці боролися за повернення до виборчих перегонів. І зрештою їм це вдалося.

Повернення ЛДПР

Після відмови в реєстрації свого списку кримські партійці ЛДПР звернулися до суду. У підконтрольному Росії Верховному суді Криму їм вдалося домогтися можливості продовження терміну подачі до Виборчкому Криму відсутніх документів для реєстрації свого списку (до 25 липня).

У межах виконання рішення суду в кримському Виборчкомі перевірили документи партійної організації на дотримання вимог російського законодавства і встановили, що порядок висунення списку кандидатів у депутати кримського парламенту відповідає вимогам закону.

«Виборча комісія Криму постановляє: зареєструвати республіканський список кандидатів у депутати Державної ради Криму другого скликання, висунутий кримським регіональним відділенням партії ЛДПР у республіканському виборчому окрузі у кількості 61 людина», ‒ йдеться в рішенні виборчкому Криму від 2 серпня.

/**/
/**/
/**/
БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:

Передвиборний кримський пасьянс

Так кримських ЛДПРівців повернули у виборчі перегони. До того ж, політична сила за результатами жеребкування розміщення найменувань і емблем у виборчому бюлетені отримала перший номер. «Це найкраща для нашої партії позиція! Інакше й бути не могло!» ‒ сказали у кримській парторганізації.

Нинішній список кримських ЛДПРівців містить 61 кандидата. Це менше, ніж загальна кількість місць у кримському парламенті ‒ 75.

У компанії Жириновського

Кримський список ЛДПР очолює лідер цієї партії ‒ 73-річний Володимир Жириновський.


Володимир Жириновський

Він ‒ чинний депутат Держдуми Росії, голова фракції цієї партії. Політик активно підтримує російську анексію півострова, неодноразово приїжджав на півострів в обхід українського законодавства. Закликає країни Європи та Заходу «визнати російський статус» Криму.

Політик відомий своїми скандальними заявами. Цього року він, наприклад, говорив про необхідність перейменування Криму в Таврійську область. А президенту України Володимиру Зеленському запропонував провести серед громадян України референдум про статус Криму та непідконтрольних Києву територій Луганської і Донецької областей.

Володимир Жириновський не вперше веде своїх однопартійців на кримські вибори. Він очолював партійний список кандидатів у депутати кримського парламенту в 2014 році, але в підсумку своїм депутатським мандатом поступився однопартійцям. Чи буде він працювати в кримському парламенті цього разу, якщо його партія набере в Криму необхідну кількість голосів, поки невідомо.

Депутати, «кримська самооборона», студент Жириновського

Другим номером за списком ЛДПР до кримського парламенту йде 48-річний Павло Шперов ‒ нинішній депутат Держдуми Росії, член комітету у справах СНД, євразійської інтеграції та зв’язків зі співвітчизниками.


Павло Шперов

Політик народився в Сімферополі, навчався в Росії. Згідно з офіційною біографією, у Криму був учасником «Конгресу російських громад Криму» та руху «Севастополь-Крим-Росія».

До 2014 року Павло Шперов займався бізнесом, торгував продуктами. У лютому 2014 року він очолив штаб 10-ї роти «кримської самооборони». Нагороджений російськими медалями «За відродження Донського казацтва» та «За повернення Криму».

У вересні 2014 року став депутатом підконтрольного Росії кримського парламенту. З 2016 року обраний депутатом Держдуми Росії.

Третій номер у списку віддади депутатці кримського парламенту 62-річній Світлані Шабельниковій.


Світлана Шабельникова (в центрі)

Вона ‒ уродженка села Кіровське Кіровського району, живе в Сімферополі. До 2014 року займалася бізнесом і була депутатом Сімферопольської міськради від Партії регіонів.

У 2014 році вступила в ЛДПР. У 2016 році стала депутатом кримського парламенту, замінивши Павла Шперова, який поїхав до Москви після обрання депутатом Держдуми Росії.

Світлана Шабельникова є однією з найбільш забезпечених серед депутатів у Криму. У 2017 році вона задекларувала прибуток у 74 мільйони рублів, а торік ‒ майже у 95 мільйонів. Вона володіє фірмою «Кримтурсервіс-2004», що спеціалізується на діяльності в галузі спорту, готелів і ресторанів.

Четвертий номер ‒ у 42-річного Миколи Волкова. Він ‒ чинний депутат кримського парламенту, член «Російської громади Криму». Працює в комерційній структурі, навчається в Інституті світових цивілізацій, заснованому Володимиром Жириновським.

До 2014 року працював регіональним менеджером заводу «Грінвіч-фіш» (займається оптовою торгівлею продуктами) у Броварах Київської області. З 2014 року був інспектором комунального підприємства «Феодосійське управління транспортом», потім працював у «Кримспоживспілці» і муніципальному підприємстві «Ранок». У 2014 році був обраний депутатом міськради Феодосії, до 2016 року був заступником голови цієї міськради. Потім перейшов до кримського парламенту, зайнявши місце Євгена Кабанова, якого призначили віцепрем’єром Криму.

П’яту позицію в списку займає 41-річний керчанин Сергій Дремов. У його офіційній біографії сказано, що він працює радником гендиректора з безпеки севастопольського ТОВ «Конструктив П».

Власник цієї фірми зареєстрований в офшорній зоні на Сейшельських островах. Компанія будує в місті скандальний торговий центр впритул до житлових будинків.

У 2017 році Сергій Дремов балотувався в депутати кримського парламенту на довиборах в одномандатному виборчому окрузі в Ленінському районі, але депутатом не став.

Скандальний «радник Аксенова» та син депутата Держдуми

В першу десятку кримського списку ЛДПР увійшов депутат Євпаторійської міськради Сергій Єрхан. У 2015 році він засвітився в скандалі, коли, зупинений співробітником ДІБДР, намагався уникнути відповідальності за допомогою посвідчення радника глави кримського уряду Сергія Аксенова. «У мене ксива радника глави республіки. Що ви хочете мені зробити? Хлопці, зараз я теж зателефоную, куди треба», ‒ говорить він на відео, знятому очевидцями.Після цього Сергій Аксенов звільнив Сергія Єрхана з посади свого радника. А сам Єрхан незабаром склав з себе повноваження координатора євпаторійського відділення ЛДПР, «щоб не дискредитувати партію». Тепер для нього знайшлося місце в прохідній частині списку кандидатів до кримського парламенту.

Наступним за Єрханом у списку йде професор кафедри цивільно-правових дисциплін Російського державного університету правосуддя, заслужений юрист АРК Сергій Попов.

Також в десятку списку входять пенсіонерка з Джанкоя, депутат місцевої міськради Ірина Ларіонова, гендиректор ТОВ «Парк мініатюр», депутат Алуштинської міськради Віктор Жиленко та депутат кримського парламенту, керівник фракції ЛДПР Юрій Юр’єв.

Решта фігурантів списку ‒ депутати місцевих рад, бізнесмени та співробітники різних підприємств. Серед них і 27-річний син депутата Держдуми Росії від ЛДПР, другого номера кримського списку кандидатів у депутати кримського парламенту Павла Шперова Валентин Шперов. В офіційній біографії сказано, що він ‒ депутат Білогірської міськради, працює продавцем в індивідуального підприємця Холостенка Ігоря Федоровича, який, за інформацією російської податкової служби, торгує побутовими електротоварами.

Обіцянки партії: розсекречення НЛО та перебудова Кремля

«Кримської» партійної програми для майбутніх виборів на сайті кримської організації ЛДПР знайти не вдалося. Чи є вона взагалі і що пропонують кримчанам кандидати від цієї політичної сили, поки невідомо. У партійній організації нам повідомили, що на ці запитання може відповісти Павло Шперов. Але він так і не знайшов часу поспілкуватися з нами, поки готувався матеріал.

У загальній програмі ЛДПР про Крим не сказано нічого. Серед програмних цілей партії ‒ «повернення» Росії Середньої Азії, Закавказзя, України та Білорусі, скасування Ради Федерації Федеральних зборів Росії та скорочення депутатів Держдуми до 200 осіб, оприлюднення всіх секретних архівів і розкриття «правди про НЛО, війни та розвідку».

Також у партійній програмі присутні пункти про зняття з громадян Росії обмежень на виїзд за кордон через борги, скасування єдиного держіспиту та зарахування всіх охочих до вишів без іспитів, повернення історичних назв російським містам, скасування мораторію на смертну кару, перенесення резиденції президента Росії з Кремля та використання його як об’єкта історико-культурного надбання Росії, зняття всіх вивісок у Росії іноземними мовами, укладання всесвітнього договору про світоустрій тощо.

Довідка: російська влада планує провести в Криму вибори депутатів кримського парламенту і місцевих рад 8 вересня 2019 року. В Україні, США, ЄС та низці країн світу не визнають законність проведення Росією виборів на анексованому півострові.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *