Сьогодні, 24 березня, Указом Президента України створено Раду з фінансової стабі…

Сьогодні, 24 березня, Указом Президента України створено Раду з фінансової стабільності, співголовою якої стала Голова Національного банку України Валерія Гонтарева.
«Важливість роботи Ради в сьогоднішніх умовах важко переоцінити, адже разом з колегами ми фахово, комплексно та системно будемо виявляти та пропрацьовувати для своєї подальшої мінімізації усі ризики, що загрожують стабільності банківської та фінансової системи держави. Питання необхідності створення такого органу виникло не сьогодні. У такому форматі ми працюємо ще з січня. Зокрема, з усім економічним блоком Мінфіну ми регулярно зустрічаємося і обговорюємо важливі проблеми, приймаємо спільні рішення на найвищому рівні. Сьогодні Рада отримала своє офіційне статусне закріплення», – зазначила Валерія Гонтарева.
За словами Голови Національного банку України, Рада з фінансової стабільності є міжвідомчим органом, який забезпечуватиме своєчасне виявлення потенційних зовнішніх і внутрішніх загроз та системних ризиків для забезпечення фінансової стабільності та розроблятиме упереджувальні заходи швидкого реагування (антикризовий менеджмент) за наявності ознак нестійкого фінансового стану банківської системи.
Національний банк України здійснюватиме інформаційно-аналітичне та організаційне забезпечення діяльності Ради.

Довідково:
Рада утворюється у складі: Голови Національного банку України (за згодою), Міністра фінансів України, Голови Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, директора – розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, заступника Голови Національного банку України, визначеного Головою Національного банку України, заступника Міністра фінансів України, визначеного Міністром фінансів України, які беруть участь у її роботі на громадських засадах.
Співголовами Ради є за посадами Голова Національного банку України та Міністр фінансів України.
Рішення Ради про підтвердження наявності ознак нестійкого фінансового стану банківської системи, а також обставин, які загрожують стабільності банківської та/або фінансової системи держави, є підставою для використання Національним банком України права визначати тимчасові особливості регулювання та нагляду за банками або іншими особами, які можуть бути об’єктом перевірки Національного банку України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *