Громадська рада при Національному банку України прозвітувала про свою роботу Сь…

Громадська рада при Національному банку України прозвітувала про свою роботу

Сьогодні, 9 квітня, у Національному банку України відбулося засідання Громадської ради при Національному банку України (далі – Громадська рада), у рамках якого було підбито підсумки роботи за 9 місяців. Участь у роботі Громадської ради взяла Голова Національного банку України Валерія Гонтарева.

Співголови Громадської ради Станіслав Аржевітін та Ярослава Авраменко відзначили, що за цей час Громадською радою було напрацьовано значну кількість пропозицій з вирішення проблемних питань банківської системи. На особливу увагу заслуговує робота, присвячена врегулюванню проблематики реструктуризації споживчих кредитів в іноземній валюті. Представники Громадської ради брали постійну участь у роботі профільного Комітету Верховної Ради та виступили активними учасниками лютневих парламентських слухань. Напрацьовані Громадською радою пропозиції увійшли до Рекомендацій за результатами цих слухань.

Під час засідання вирішено створити Науково-експертну колегію Громадської ради при Національному банку України, до складу якої увійдуть знані науковці та експерти банківської галузі.

Валерія Гонтарева, у свою чергу, відзначила, що за час свого існування Громадська рада довела необхідність створення такого важливого реального майданчику для діалогу громадськості з банками та Національним банком. Це було дійсно необхідним та цілком обґрунтованим.

Звертаючись до членів Громадської ради, вона підкреслила: «Ви є найголовнішим першим фільтром для нас, який здатен виокремити та розрізнити реально існуючі проблеми від штучно створених. Національний банк готовий і надалі підтримувати всі слушні пропозиції та ініціативи. Зокрема, ми як регулятор вважаємо в перспективі дуже корисною співпрацю зі створеною Науково-експертною колегією, особливо в частині законопроектної роботи».

Голова Національного банку повідомила, що до кінця місяця очікується ухвалення Верховною Радою важливого законопроекту щодо розбудови інституційної спроможності Національного банку України.

«Проблема інституційна і полягає у дисбалансі, коли завантаженість Правління Національного банку адміністративними та господарськими питаннями поєднана з відсутністю можливості делегувати відповідні повноваження. Закон має чітко визначити ступінь нашої відповідальності та відповідно розширити повноваження для продуктивної роботи регулятора. Водночас оптимізація роботи органів управління НБУ та створення умови для ефективного виконання його завдань – це структурний маяк Міжнародного валютного фонду, який буде реалізовано у цьому законі», – зазначила Валерія Гонтарева.

Завершуючи свій виступ, Валерія Гонтарева подякувала усім членам Громадської ради за плідну та конструктивну роботу та акцентувала: «Нашу сьогоднішню задачу я бачу в тому, що ми повинні завершити очищення банківської системи, побудувати її таким чином, щоб вона була безповоротною. Щоб усі наші процеси були перебудовані і люди, які можуть бути двигунами такої перебудови, прийшли до нас працювати. Більшою мірою ми виступаємо не за сам процес, а за реальні дії, тому що нам потрібен конкретний результат. І над цим ми працюємо».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *