База інфраструктурних проектів Донецької ОДА вже налічує більше 800 об’єктів – Головко
Жорстка вимога часу, що стоїть нині перед Донецькою областю, – розробка та реалізація інфраструктурних проектів по відновленню та розбудові регіону. Залучення інвестицій можливе лише за умови системного підходу, розробки конкретної економічно обґрунтованої документації. Про це йшлося сьогодні на розширеному засіданні колегії в Донецькій облдержадміністрації.
Про результати проведеної в цьому напрямку роботи, а також проблеми і подальші перспективи доповіла начальник департаменту інвестиційно-інноваційного розвитку і зовнішніх відносин ОДА Оксана Головко.
«Розуміючи, що залучення коштів з усіх джерел фінансування сьогодні, як ніколи, важливе для відновлення області та налагодження політичної, економічної та соціальної ситуації, питання залучення інвестицій у роботі облдержадміністрації є пріоритетним. Основні напрямки – відновлення інфраструктури, надання допомоги внутрішньо перемішеним громадянам», – наголосила вона.
В першому півріччі поточного року вже проведена чимала робота, багато проектів перебувають на стадії втілення. Організована співпраця з міжнародними організаціями, підписано Меморандум про взаєморозуміння між Донецькою ОДА та Програмою розвитку ООН, з міжнародними громадськими організаціями «People in Need» і «Help Age International» в Україні.
На теперішній час облдержадміністрація виступає бенефіціаром щодо ряду діючих проектів міжнародної технічної допомоги, які пройшли державну реєстрацію у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України.
В рамках Меморандуму про спільні наміри між урядами України та ФРН, українсько-німецькою робочою групою було відібрано 7 проектів Донецької області в рамках проектного напрямку «Інфраструктура», які фінансуватимуться за рахунок кредиту KfW. Ще 133 проекти на загальну суму 89 млн. євро направлено на розгляд до Мінрегіону для фінансування за рахунок міжнародних кредитних ресурсів.
Ще близько 20-ти об’єктів, що мають відношення до інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури області, подані до участі у новому проекті ООН «Економічне та соціальне відновлення Донецької та Луганської областей».
Вже проведено роботу по формуванню розширеної бази інвестиційних проектів, яка на сьогодні налічує більше 800 об’єктів і щомісяця оновлюватиметься.
Оксана Головко зазначила, що ведення бойових дій знижує інвестиційну привабливість Донецької області. Ще однією проблемою донедавна залишалась недовіра, з якою державні органи виконавчої влади і місцевого самоврядування ставилися до самої можливості позитивних результатів участі проектів у будь-яких конкурсах і відборах: спеціалісти не мали досвіду підготовки відповідних документів.
Колегія визнала зазначену роботу задовільною та вирішила призначити посадову особу, відповідальну за впровадження інфраструктурних проектів на відповідних територіях.
Управління інформаційної політики та з питань преси облдержадміністрації