Глава МЗС Австралії: Винним у катастрофі МН17 не вдасться сховатися

Глава МЗС Австралії: Винним у катастрофі МН17 не вдасться сховатися

  • 1 серпня 2015


Австралія була серед авторів проекту резолюції про трибунал щодо МН17, заветованої Росією.

Австралія заявила, що має намір і надалі робити все можливе для того, щоб притягнути до відповідальності винних у катастрофі літака авіакомпанії Malaysia Airlines над східною частиною України.

Той факт, що Росія наклала вето на проект резолюції Ради безпеки ООН щодо створення спеціального трибуналу, який міг би розслідувати долю рейсу MH17, лише піднімає питання про її можливу причетність до цього злочину, вважають в уряді Австралії.

У середу Росія наклала вето на цей проект резолюції, пояснивши це тим, що не бачить необхідності в подібному міжнародному суді. За створення спеціального трибуналу щодо катастрофи малайзійського літака проголосували 11 членів Ради Безпеки ООН.

Ангола, Китай та Венесуела утрималися від голосування.

Проект резолюції підготували Австралія, Бельгія, Малайзія, Голландія та Україна.

“Боїнг-777”, що виконував рейс МН17 з Амстердаму до Куала-Лумпур, 17 липня 2014 був збитий над територією східної України, яку продовжують контролювати проросійські збройні формування. В результаті катастрофи загинули всі 298 людей, які перебували на борту.

Згідно з однією з версій, що її підтримує, зокрема, керівництво України та деякі представники західних країн, рейс МН17 був збитий за допомогою зенітно-ракетної системи “Бук”, що прибула з Росії.

Москва заперечує свою причетність до цього, висуваючи різні версії про вину українських військових.

Росія та проросійські бойовики заперечують свою причетність до катастрофи авіалайнера

“Ми твердо маємо намір знайти відповіді на питання родичів (загиблих. – Ред.)”, – сказала міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп.

На борту рейсу МН17 загинули 38 австралійців. Більшість загиблих були громадянами Нідерландів.

Ще більше питань

За словами пані Бішоп, п’ять країн – Нідерланди, Малайзія, Бельгія, Австралія і Україна – мають намір знайти альтернативний механізм, який би дозволив притягнути до відповідальності тих, хто збив літак.

Вона додала, що людей, які скоїли цей злочин, слід знайти не лише заради родичів загиблих, а й в інтересах всього міжнародного співтовариства.

“Ми також повинні дати ясно зрозуміти тим, хто несе за це відповідальність, що їм не вдасться сховатися, що вони будуть притягнуті до відповідальності, і що вони зможуть представити свою версію подій перед судом”, – заявила Джулі Бішоп.

Москва заявляє, що наклала вето на резолюцію, оскільки, за її словами, російським слідчим не був наданий доступ до місця аварії літака, а також через те, що розслідування ведеться “за зачиненими дверима” і Росії не дозволяють брати у ньому участь.

Однак, за словами Джулі Бішоп, ця заява викликає ще більше питань.

“Якщо у Росії є свідчення того, що сталося, які можуть вказати на причетність іншої сторони, то чому Росія не хоче, щоб ці свідчення були представлені перед незалежним, неупередженим трибуналом?” – запитує міністр.

Тим часом голова комітету з міжнародних справ російської Ради Федерації Костянтин Косачов написав у Facebook: “Те, що намагаються зараз робити країни, які протискають трибунал щодо малайзійському Боїнгу, не назвеш інакше як “танці на кістках”. Слідство ведеться геть погано, слідчі упереджені, а потенційні судді явно мають на руках потрібний “вирок” ще до завершення розслідування”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *