Іноземні ЗМІ про союз українців і кримських татар в Анкарі

Іноземні ЗМІ про союз українців і кримських татар в Анкарі

  • 3 серпня 2015


Лідер кримських татар Мустафа Джемілєв заявив про створення в Україні добровольчого мусульманського батальйону

У понеділок, 3 серпня, іноземна преса пише про кримськотатарський конгрес у Туреччині, альтернативу трибуналу МН17, турецькі авіаудари в Іраку та інциденти з військовими літаками у світі.

Конгрес в Анкарі

Польське видання Gazeta Wyborcza пише, що під час кримськотатарського конгресу в Туреччині закладено справжній “татарсько-український союз”.

Видання каже, що Анкара була спеціально вибрана місцем для проведення з’їзду кримських татар, який відвідало понад 500 делегатів з 12 країн. Адже в Туреччині проживає найбільша в світі діаспора кримських татар.

Лідер кримських татар Мустафа Джемілєв повідомив під час конгресу, що в Україні організують добровольчий мусульманський батальйон, який базуватиметься в Херсонській області, на кордоні з Кримом. Служити в ньому, окрім татар, виявили бажання також чеченці, узбеки та азербайджанці.

Український міністр закордонних справ Павло Клімкін, якій відвідав конгрес, вибачився перед татарами Криму за певне занедбання їхнього питання попередниками та переказав їм обіцянку президента Петра Порошенка надати Криму статус національної автономії в складі України, коли півострів повернуть під контроль Києва.

Альтернатива трибуналу
На жаль, ми знаємо, що трибунали не працюють аж так добреГоран Слютер, нідерландський юрист

Видання Irish Times пише про необхідність “альтернативних шляхів” для розслідування падіння літака рейсу МН17 на Донбасі через ветування Росією ініціативи зі створення міжнародного трибуналу.

Видання зазначає, що на Заході не всі підтримують ідею трибуналу, адже, за словами досвідчених юристів, такий інструмент є досить повільним та коштовним, як показала практика подібних випадків. “На жаль, ми знаємо, що трибунали не працюють аж так добре”, – каже голландський юрист Горан Слютер.

Альтернативою трибуналу могло б бути направлення справи МН17 в міжнародний кримінальний суд у Гаазі. Але нідерландський уряд вже висловлювався проти цього. Адже суд приймає до розгляду тільки такі справи, які не можуть або не хочуть розслідувати країни, яких це стосується.

А отже, скоріш за все, Нідерланди самі візьмуться за розслідування катастрофи та притягнення винуватців до відповідальності, пише видання.

Курди під вогнем

Британське видання Independent пише, що курди, які проживають на півночі Іраку, скаржаться на те, що турецькі авіаудари завдають їм більше шкоди, ніж бойовики радикального угрупування “Ісламська держава”, з якими вони воюють.

Курди ведуть боротьбу із “Ісламською державою” в Іраку й Сирії

Нещодавно Туреччина розпочала повітряні авіаудари по силах “Ісламської держави”, але одночасно вирішила атакувати позиції курдських повстанців, які зараз воюють з “ІД”, але також ведуть тривалу боротьбу за права курдів в Туреччині, каже видання.

За словами журналістів, турецькі авіаудари по курдських бойовиках часто наражають на небезпеку мирних жителів.

Видання цитує курдів, які твердять, що ці обстріли руйнують мирні курдські села, а офіційна турецька влада заявляє, що всі цілі були чітко визначені як військові.

Речник радикальної Курдської робітничої партії Загрос Хіва заявив, що такі дії Туреччини руйнують мирний переговорний процес, який ведуть курди та турецька влада. Він назвав авіаудари спробою ослабити курдів під приводом боротьби з “Ісламською державою”.

Небезпечні польоти

Guardian пише про небезпечну тенденцію збільшення кількості інцидентів за участі військових літаків.

Видання каже, що в Європі або на Тихому океані, підняття винищувачів для перехоплення літаків, які порушують повітряний простір, є вже майже рутиною.

Порушення військовою авіацією повітряного простору країн НАТО стало “майже рутиною”, пише Guardian

Видання повідомляє, що в 2014 році літаки НАТО піднімалися в по тривозі в Європі понад 500 разів, що в чотири рази більше, ніж попереднього року. У 85% вони мали справу з російськими літаками, каже видання. А цього року вже було понад 300 вильотів. Це найвищі показники з часів Холодної війни, додає видання.

Але НАТО заявила, що має намір цього року вдвічі скоротити кількість літаків, які патрулюють повітряний простір над Балтикою.

Огляд підготував Дмитро Зоценко, Служба моніторингу ВВС

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *