Світова преса: у Росії влаштували “сміттєвий спектакль” з продуктами

Світова преса: у Росії влаштували “сміттєвий спектакль” з продуктами

  • 8 серпня 2015


Бульдозер нищить “санкційні” персики в Росії

У суботу світова преса пише про “сміттєвий спектакль у Росії”, дефіцит багетів у Франції, ризик погіршення відносин між Польщею та Німеччиною та старт збору урожаю винограду.

“Сміттєвий спектакль”

Британське видання Guardian пише, що показове знищення заборонених продуктів харчування у Росії спровокувало непрості дебати у РФ, де мільйони людей живуть за межею бідності.

Санкції Росії багато хто критикує через схожість із приказкою “на зло бабусі відморожу собі вуха”Guardian

Газета зазначає, що новини про те, як виконується указ глави Кремля, приходять звідусіль: “650 кг польських яблук знищено у Новосибірську, дев’ять тон моркви розчавлено під Москвою, партію ірландської свинини знайдено на складі у Реутово”.

У статті сказано, що санкції Росії багато хто критикує через схожість із приказкою “на зло бабусі відморожу собі вуха”.

“Мета полягає у тому, щоб завдати шкоди виробникам аграрної продукції на Заході, і в деяких країнах це мало значний економічний ефект. Однак в результаті таких заходів у Росії ціни на їжу пішли вгору, а останні дії зі знищення імпортних товарів спровокували обурення навіть серед тих, хто лояльний до уряду”, – додає газета.

Видання нагадує, що лише два десятиліття тому у Росії стояли черги за їжею, тож “сміттєвий спектакль” викликав хвилю роздратування серед населення. Понад 300 тисяч людей вже підписались під петицією із проханням віддавати заборонену їжу пенсіонерам чи іншим людям, яким вона насправді потрібна.

Дехто ж не зміг утриматись від жартів про нестачу їжі для одних і можливість подорожувати та насолоджуватись нею для інших. Наприклад, на Твіттер-акаунті @KermlinRussia опублікували допис про те, що Росія створить спеціальні групи з дітей депутатів та інших чиновників, аби знищувати заборонені продукти на території ворога.

Багети у відпустці

Французьким пекарям дозволили “безконтрольно” йти у відпустки

Поки в Росії чавлять сир та спалюють м’ясо, у Франції побоюються дефіциту всесвітньо відомих багетів. Telegraph пише, що французькі законодавці скасували давно ухвалений закон, який забороняв виробникам хліба йти у відпустку влітку на надто довгий час. Тепер через намагання влади спростити життя малому та середньому бізнесу французи занепокоєні можливою “багетною кризою”.

Власне сам закон, який ухвалили на хвилі революції ще у 1790 році, аби уникнути можливого голоду, зобов’язував виробників повідомляти про терміни літньої відпустки заздалегідь. Правилами передбачалось, що близько половини так званих буланжері (магазинів з продажу хлібних виробів) у країні мають працювати в липні та серпні і задовольняти попит населення. Ті, хто закривав двері на період відпустки, мали вішати табличку, на якій вказана адреса найближчої буланжері. Щороку близько 30 виробників карали штрафами за надто раннє закриття магазину влітку.

Однак цього року вперше з часів Французької революції працівникам таких магазинів “дозволили масово покидати Париж на період літніх відпусток”, пише видання. Хоча закон був скасований у 2014 році, його наслідки почали відчувати лише цього літа.

Видання описує намагання декількох парижан знайти звичний смачний багет.

“Декілька днів тому я пішла за багетом, але дві найближчі буланжері біли закриті. Я вперше побачила їх закритими,” – цитує Telegraph француженку Лін Сегал. Інший покупець поскаржився на те, що змушений купувати несмачні “напівготові” багети у супермаркеті, оскільки його звичний магазин зачинив двері на період відпусток.

“Моя країна паралізована у період відпусток. Знайти запчастини для машини, знайти хліб, сир неможливо, усе паралізоване,” – передає газета обурення ще одного жителя Франції Максіма Лінке.

Сезон винограду

А французька Figaro пише про початок сезону збору урожаю винограду та економічні наслідки цього періоду для Франції.

“Як і кожного року, сезон на початку серпня розпочався з містечка Рівзальт. Винороби регіонів Рона-Альпи, Бургундія та Шампань мають скоро приєднатися. Тисячі сезонних працівників будуть зрізати лозу до кінця жовтня, щоб зібрати виноград, який достиг на сонці,” – пише газета.

За даними спеціалістів, близько 300 тисяч тимчасових контрактів на сезонну працю підписується щороку у цей період. Найбільшим працедавцем у цій царині вважається регіон Шампань-Ардени, де укладаэться близько третини усіх подібних контрактів. Йдеться і про тих, хто збирає урожай руками, і тих, хто його доставляє на пункти збору, і десятки інших занять.

Їм пропонують контракти терміном на місяць, при цьому їх дію можна продовжити. Згідно з законодавством, людина не може працювати більше 10 годин на добу. Оплата може бути двох видів – або з розрахунку мінімальної зарплати (з верхньою межею у 1457 євро на місяць до вирахування податків), або виходячи з обсягу виконаної роботи. В такому разі працівник отримує від 0.15 до 0.25 євро за кілограм зібраного винограду, зазначає видання.

Поміркована Польща

Анджей Дуда нещодавно офіційно став президентом Польщі

Видання Economist зосередилося на зовнішній політиці Польщі після того, як країна обрала нового президента Анджея Дуду.

У нещодавньому інтерв’ю газеті Rzeczpospolita радник нового президента Кшиштоф Зчерський повідомив про чотири “умови” для збереження гарних відносин Варшави та Берліна. Зокрема, він говорив про повагу до прав поляків у Німеччині, участь Польщі у переговорах щодо української кризи, кінець спротиву базам НАТО у Польщі та послаблення вимог щодо навколишнього середовища, зважаючи на залежність польської економіки від вугілля.

“Польським лібералам такі розмови нагадали про цілий спектр ображеного релігійного націоналізму, який був притаманний партії “Право і Справедливість” десятиліття тому,” – пише Economist. Видання зазначає, що ліберали побоюються погіршення відносин Варшави та Берліна й втрати позитивного іміджу Польщі у Європі, який напрацьовувався роками.

Тим не менш, нині лідер партії Ярослав Качинський поводиться тихо на політичній арені, висуваючи вперед більш поміркованих людей. А новий президент стверджує, що відносинам з Німеччиною нічого не загрожує. У промові, сказаній 5 серпня, Анджей Дуда назвав сусідню країну “головним партнером”, якого потрібно “поважати”.

“Якщо партія буде сповідувати такий прагматизм, перемога “Права і Справедливості” [на майбутніх парламентських виборах] не коштуватиме Польщі довіри [Німеччини та Європи]. Можливо, вона навіть допоможе Польщі, надавши політиці країни того, чого їй давно бракує – двох партій, які відповідально борються за владу”, – робить висновок видання.

Огляд підготував Юрій Мартиненко, Служба моніторингу BBC.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *