Дбайливо ставитися до землі
Селяни Донеччини відзвітували про закінчення жнив.
Так, як зазначив заступник директора департаменту агропромислового виробництва Донецької ОДА Сергій Івахнін, за цифрами здобутків не слід забувати і про майбутні покоління, дбайливо ставитися до землі-годувальниці. Про це йшлося під час виробничої наради спеціалістів департаменту АПР, фахівців науково-дослідних станцій та інститутів із сільгоспвиробниками області. Доповідач – начальник відділу департаменту АПР ДонОДА Олександр Сушко звернув увагу присутніх на необхідності дотримуватися культури землеробства та науково-обгрунтованих сівозмін. Особливо зараз, коли майже всі виробники мінеральних добрив зупинили свою діяльність.
Директор державної науково-дослідної станції Національної академії наук України Олександр Вінюков детально зупинився на підготовці грунту та насіння до сівби озимих культур. Зокрема він відзначив, що серед зернових культур озима пшениця найбільш вимоглива до умов вирощування, тому близько 65–70% її площ слід розміщувати по 4 кращих попередниках – чорних та зайнятих парах, багаторічних і однорічних травах, гороху. В умовах степу на чорноземах агротехнічне значення попередників визначається запасами вологи та поживних речовин в ґрунті, які залишаються після їх збирання.
Спеціалісти науково-дослідних станцій та інститутів детально зупинилися на особливостях вирощування того, чи іншого сорту ранніх зернових культур. Зокрема зазначалося, що розрекламована останнім часом пшениця «Подоляночка» це ніщо інше, як гібрид сорту «Донецька-48», який дає у нашому регіоні чудові результати. Стосовно насіння сортів донецької селекції – «Богиня», «Білосніжка», «Олексіївка», що цьогоріч на деяких ділянках дали понад 60 ц/га, то їх запаси достатні для проведення сівби, ціни та умови оплати для сільгоспвиробників привабливі. Також спеціалісти станцій готові надати методичні рекомендації хліборобам щодо вирощування ранніх зернових у тому чи іншому господарстві.
Також розглядалися питання щодо проблем, які виникають у хліборобів господарств, що опинилися у так званій «сірій зоні». Вирішення цих питань знайшло місце у прийнятій за підсумками виробничої наради постанові.
За інформацією Департаменту агропромислового розвитку ОДА