Соціологи: майже половина росіян проти знищення харчів
Соціологи: майже половина росіян проти знищення харчів
- 13 серпня 2015
Россільгоспнагляд регулярно звітує про знищення великих партій продуктів
У Росії 48% людей не підтримують рішення влади знищувати санкційні продукти. Про це свідчать дані опитування російської дослідницької організації “Левада-центр”.
Про “безумовно негативне” ставлення до ініціативи знищувати заборонену їжу заявили 15% респондентів. Ще 33% повідомили, що ставляться до неї “скоріше негативно”, а 13% не змогли відповісти.
Директор “Левада-центру” Лев Гудков заявив Російській службі Бі-бі-сі, що негативна реакція була передбачуваною, але виявилася набагато менш гострою, ніж він очікував.
17% респондентів сказали, що ставляться до цієї ініціативи “безумовно позитивно”, тоді як 23% сприйняли її “скоріше позитивно”.
За даними того ж опитування, пропозиція обмежити держзакупівлі медичних виробів на Заході, з якою минулого тижня виступило міністерство промисловості, також не отримала підтримки. Єдине виключення – презервативи, обмеження на імпорт яких підтримали 43% опитаних.
Респондентам задавали також питання про те, що слід Росії робити із санкційними продуктами. З кількох варіантів відповідей лише 15% респондентів обрали “знищувати”.
Близько 40% вважають, що конфісковані продукти потрібно передавати в дитячі будинки, притулки для безхатченків і лікарні або просто всім нужденним – пенсіонерам, інвалідам, багатодітним. Про те, що продукти слід передавати благодійним організаціям, заявили 27%, на Донбас – 24%.
Знищувати заборонені продукти в Росії почали 6 серпня. Вже понад 360 тисяч людей підписали петицію із закликом скасувати відповідний указ президента Володимира Путіна.
Росія запровадила продуктове ембарго 2014 року у відповідь на санкції країн Заходу
Презервативи як виняток
Єдина соціальна група, де ініціативу знищувати санкційний їжу підтримують, – сільські жителі, які в принципі такі продукти не вживають.
Водночас найбільш високий рівень несхвалення зафіксований у Москві – 74%. Такий результат, за словами директора “Левада-центру”, пояснюється більш високим рівнем освіти і доходів, а також більшою залежністю від імпортного продовольства у великих містах.
Провінція налаштована більш негативно щодо ініціативи заборонити імпорт деяких медичних виробів, зазначив Лев Гудков.
Різко негативну реакцію викликала пропозиція обмежити держзакупівлі в країнах Заходу високотехнологічної медтехніки (63% проти), а також ортопедичного взуття, протезів, милиць, бинтів та інших засобів догляду за хворими (55% обрали негативні відповіді).
“Зростає відчуття деградації всієї системи охорони здоров’я, особливо це відчувається в провінції, де закриваються лікарні, фельдшерські пункти”, – сказав пан Гудков.
Те, що таке негативне сприйняття не поширюється на ініціативу обмежити імпорт презервативів, директор “Левада-центру” пояснив обмеженими знаннями про планування сім’ї та профілактику венеричних захворювань серед малоосвіченого та сільського населення, а також літніх людей.