Курчат рахують восени
Завершений ще один проект ФАО – продовольчої та сільськогосподарської організації ООН на Донеччині.
– Допомогаючи сільським жителям, – підкреслив фахівець регіонального офісу ФАО в країнах Європи і Центральної Азії Юрій Нестеров, – ми переслідуємо нашу головну мету – забезпечення продовольчої безпеки і коштів для існування найуразливіших сімей, поліпшення харчування населення і запобігання подальшим економічним втратам, викликаних конфліктом.
Цього разу селяни, що мешкають в так званій “сірій зоні” отримали корми і тритижневих курчат-бройлерів. Сім’ї відбирали громади. Перевагу віддавали тим, хто постраждав від військових дій, переселенцям і біженцям, багатодітним сім’ям і матерям-одиначкам, які опинилися в тяжкому положенні.
– Завдяки тому, що проект реалізовувався практично цілий місяць, – говорить заступник голови Донецької обласної державної адміністрації Владислав Лаврик, – спочатку забезпечили зерном, потім комбікормами, нам вдалося відпрацювати механізм взаємодії з усіма контролюючими і зацікавленими органами при перетині блокпостів і контрольно-перепускних пунктів в’їзду-виїзду. Адже якщо при доставці кормів чинник часу істотно не впливає на їх збереження і якість, то при перевезенні курчат, будь-яка затримка в дорозі може викликати загибель птахів.
Без істотних затримок колонна, в числі якої тентовані автомобілі з птаством, машини з представниками ФАО і фахівцями департаменту агропромислового розвитку Донецької ОГА, волонтерами, пройшла усі кордони. Нелегка дорога від птахофабрики в Харківській області до КПВВ “Зайцево” обійшлася практично без втрат серед курчат.
– Породу бройлерів, – продовжує Юрій Нестеров, – ми вибрали м’ясо-яйцеву. Вона характеризується хорошою якістю м’яса і високою мірою яйценесення. Кожна сім’я вже отримала по 200 кілограмів спеціального курячого комбікорму. Цієї кількості повинно вистачити на 3 місяці – періоду, після якого птах готовий на забій. Ті сім’ї, які вважатимуть за краще використати курчат для виробництва яєць, можуть чекати яйцеклад через 5 місяців.
Чотири тисячі сімсот курчат-бройлерів знайшли своїх нових власників в селах Артемівського району – Опитному, Кодимі, Кленовому, Зайцевому. У Луганському навіть обстріл бойовиків не завадив роботі місії.
Проект завершений, але на цьому співпраця ФАО і Донецької облдержадміністрації не закінчується. Небайдужа до чужої біди організація восени готує нові приємні для селян нашого краю сюрпризи.
За інформацією Департаменту агропромислового розвитку ОДА