Культогляд: Боно на захисті прав жінок

Культогляд: Боно на захисті прав жінок

  • 4 вересня 2015

Image copyright
AFP

Image caption

Боно, який заробив на інвестиції у Facebook 1,4 млрд доларів, оголосив про запуск кампанії на підтримку прав жінок

Нова книга про королеву Єлизавету з передмовою від принца Вільяма, успішна інвестиція фронтмена U2 у Facebook та відвертий аналіз характеру Джеймса Бонда від Деніела Крейга – у культогляді західної преси.

Триб’ют від онука

На полицях британських книгарень з’явилася нова біографія королеви Єлизавети II. Цікава вона не тільки розповіддю про життя головної монаршої особи Британії, але й передмовою, яку написав онук королеви принц Вільям. Цитати з його триб’юту наводить Telegraph.

У своєму тексті Герцог Кембриджський особливу увагу приділяє стабільності та послідовності, з якою Єлизавета II править. До речі, книгу, яку написав колишній міністр закордонних справ Даглас Гьорд, поспішали випустити до 9 вересня. Саме в цей день Єлизавета II має перевершити рекорд королеви Вікторії та стати монархом, який найдовше править державою.

“Думаю, моє покоління погодиться, якщо я скажу, що приклад, яким для нас стала королева, та її послідовність – це не тільки рідкість серед лідерів, але й важливе джерело гордості та спокою. Крок за кроком королева тихо і скромно показує, що ми можемо впевнено іти у майбутнє і не жертвувати тим, що для нас важливо”, – цитує газета слова Вільяма.

Image copyright
epa

Image caption

9 вересня королева Єлизавета ІІ встановить новий рекорд тривалості монаршого правління у Британії

Звичайно, згадує він і про приватне життя Єлизавети II. “Доброта королеви, її почуття гумору, її спокій та розуміння, любов до сім’ї та дому – все це я мав змогу побачити на власні очі”, – наводить Telegraph згадки принца Вільяма.

Успішна інвестиція

Чи може інвестиція у Facebook принести більше грошей, ніж 35-річна музична кар’єра? Як виявилося – так. І прикладом є Боно – фронтмен ірландського гурту U2.

Як розповідає Independent, у 2009 році рокер купив 2.3% акцій Facebook за 86 мільйонів доларів через свою інвестиційну групу. Прибуток перевершив всі очікування і становить 1,4 мільярда доларів. Цю суму розділять між собою сам співак, а також п’ятеро інших засновників інвестиційної компанії.

“Очікується, що загальний прибуток інвестиційної групи перевищить суму, яку заробили Боно та U2 за кар’єру, протягом якої вони продали 150 мільйонів платівок”, – пише газета.

Але, додає газета, фінансовими успіхами теперішня діяльність Боно не обмежується. На додачу до світового турне, в рамках якого U2 нині виступають по Європі, фронтмен оголосив запуск кампанії на підтримку прав жінок. Для цього він об’єднує зусилля з кількома африканськими музикантами.

Самотність “агента 007”

“Жінконенависник, сексист та дуже самотній чоловік” – таких епітетів удостоївся Джеймс Бонд від Деніела Крейга, який і грає роль “агента 007” протягом останніх років. Про те, яким актор бачить свого героя, розповідає Daily Mail.

Image copyright
AP

Image caption

“Жінконенависник, сексист та дуже самотній чоловік”

Деніел Крейг з’явився на обкладинці жовтневого випуску журналу Esquire та розповів, що сподівається у новому фільмі, який матиме назву “Спектр”, додати персонажу глибини. До того ж, у новій картині вперше фігуруватиме “зріла жінка”, яку грає Моніка Белуччі.

До речі, причини психологічних проблем свого персонажу актор бачить саме у його стосунках із жінками. “В нього такі красиві жінки, але всі вони його кидають. Сумно”, – констатує актор, додаючи, що сам не хотів би проводити час із таким чоловіком.

“Протягом років фільми засуджували через ставлення до жінок, а критики закликали переглянути роль “дівчини Бонда”, – пише газета. Вибір Моніки Белуччі режисер Сем Мендес називає “революційним” рішенням. Прем’єра ж фільму “Спектр” запланована на 26 жовтня, додає Daily Mail.

Спадщина Веса Крейвена

Image copyright
Getty

Image caption

Фредді Крюгер – одне з творінь майстра жанру жахів Веса Крейвена

Американська газета New York Times із ностальгією згадує фільми режисера Веса Крейвена, який помер 30 серпня. Його ім’я нерозривно пов’язане з фільмами жахів, багато з яких стали класикою. Достатньо згадати хоча б “Жах на вулиці В’язів” та “Крик”.

Видання розповідає, як Крейвен просував цей жанр протягом тридцяти років – від реалістичності до повного “сюру”. Надавав своїм маньякам він і людяних рис. Достатньо згадати почуття гумору Фредді Крюгера.

“Поселивши серійного вбивцю у снах жертв, Крейвен представив публіці більш галюциногенний жанр жаху. Фредді Крюгер та Джейсон із “П’ятниці 13-го” (режисером якого є давній партнер Крейвена Шон Каннінгем) стали для фільмів жахів 1980-х років тим, чим були Дракула або чудовисько Франкештейна”, – коментує New York Times.

На думку видання, Крейвен не був режисером-віртуозом, як, наприклад, Квентін Тарантіно, але йому не було рівних в передачі почуттів тривоги і напруги. “Якщо у його фільмів є спільна тема, то це те, що навіть найцивілізованіші люди спроможні на варварські вчинки”, – резюмує New York Times.

Підготувала Яна Люшневська, Служба моніторингу BBC

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *