Влада Угорщини пропонує довезти мігрантів до кордону автобусами
Влада Угорщини пропонує довезти мігрантів до кордону автобусами
- 4 вересня 2015
Image copyright
Reuters
Image caption
Як повідомляє кореспондент ВВС із місця подій, із настанням ночі багато родин мігрантів вирішили зупинитися, проте дехто продовжує йти
Влада Угорщини оголосила, що направить автобуси для перевезення біженців до кордону із Австрією. Раніше у п’ятницю сотні мігрантів із тих, що застрягли на залізничній станції у Будапешті, заявили, що доберуться до австрійського кордону пішки, після того як їм заборонили сідати на потяги.
Відстань від Будапешта до Австрії – 171 км.
Рішення надіслати автобуси увечері в п’ятницю оголосив керівник апарату президента Угорщини Віктора Орбана Янош Лазар.
За його словами, автобуси довезуть до кордону як тих, хто крокує пішки вздовж шосе, так і тих, хто вирішив залишитися на вокзалі Келеті в Будапешті.
“Ми вирішили здійснити такий крок, щоб транспортна система Угорщини не була паралізована у наступні 24 години”, – заявив пан Лазар.
Водночас, за його словами, Угорщина поки що не отримала відповіді від австрійського уряду, тож невідомо, чи дозволять автобусам перетнути кордон.
Також поки залишається неясною реакція мігрантів на це рішення австрійської влади.
Мігранти прагнуть дістатися Австрії чи Німеччини, оскільки там у них більше шансів отримати притулок і офіційний статус біженця, ніж в Угорщини, що нині переживає економічні труднощі.
За правилами ЄС, питання про надання притулку має розглянути та країна, яка стала першою на шляху мігранта. Тобто люди, що потрапили до ЄС через сербсько-угорський кордон, мають залишатися в Угорщині і просити статусу біженця там.
На місці подій
Кореспондент ВВС Меттью Прайс, що перебуває на місці подій за приблизно 20 км від Будапешта, повідомляє, що великі групи людей – із клунками, а дехто із візками – рухаються вздовж узбіччя головного шосе, що веде з угорської столиці до Відня.
Більшість із тих, з ким йому вдалося поговорити, – вихідці з Іраку та Сирії.
Один із мігрантів розповів кореспонденту ВВС, що не збирається зупинятися, діставшись австрійського кордону: “Після Відня підемо до Німеччини. Ми не зупинимося. Наша мета – Німеччина, до нашої матері, до Меркель”.
Дехто з тих, хто йде вздовж шосе, тримають у руках портрети німецької канцлерки Ангели Меркель.
Image copyright
EPA
Image caption
Відстань між Будапештом та австрійським кордоном – 171 км
Система квот
До Європи із початку року вже прибули 330 тисяч людей.
У Німеччині очікують, що цього року до країни можуть прибути близько 800 тис. мігрантів – вчетверо більше, ніж минулого року. Берлін здійснює тиск і на інших членів ЄС, аби ті активніше брали участь у прийомі біженців.
Водночас цього дня прем’єр-міністри Чехії, Угорщини, Польщі та Словаччини у спільній заяві відкинули ідею запровадження системи квот із прийому мігрантів серед усіх 28 держав ЄС.
Чотири лідери заявили, що блок має у вирішенні кризи керуватися підходом “збереження добровільного характеру заходів солідарності всередині ЄС”, назвавши впровадження обов’язкових квот неприйнятним.
Тим часом до парламенту Угорщини внесли законопроект про екстрені заходи із протидії міграції. Зокрема, запропоновані заходи передбачають трирічні терміни ув’язнення для тих, хто перебирається через колючий дріт на кордоні між Угорщиною і Сербією, а також для тих, хто виходитиме за межі транзитної зони, в якій мігранти будуть змушені перебувати у час розгляду їхніх заявок на отримання притулку.
Міністри закордонних справ Чехії й Словаччини заявили про те, що вони готові надати “залізничний коридор” для сирійських громадян, що прямують з Угорщини до Німеччини.