Туреччина: в “обложеному” місті загинули десятки людей

Туреччина: в “обложеному” місті загинули десятки людей

  • 10 вересня 2015

Image copyright
Reuters

Щонайменше 30 людей загинули внаслідок зіткнень у турецькому місті Джизре, де минулого тижня почалася військова операція, повідомив міністр внутрішніх справ Туреччини Селамі Алтінок.

У міністерстві стверджують, що більшість загиблих були курдськими бойовиками, але прокурдська Народно-демократична партія (НДП) заявила про смерть 21 цивільного.

Місцеві кажуть, що місто Джизре “взяте в облогу” відтоді, як армія запровадила там комендантську годину.

У четвер поліція зупинила рух делегації лідерів НДП, які вирішили дістатися Джизре пішки.

Image copyright
hurriyet.com.tr

Image caption

Правоохоронці заблокували дорогу до Джизре

До цієї групи входить лідер прокурдської партії Селахаттін Деміртас і 30 депутатів. Вони кажуть, що хочуть привернути увагу до подій у курдському регіоні.

Правоохоронці зупинили делегацію за 28 км від Джизре.

Image copyright
GARO PAYLAN

Image caption

Селахаттін Деміртас (в центрі з телефоном) під час заблокованого маршу до Джизре

Зіткнення між турецькою армією і збройними формуваннями “Робітничої партії Курдистану” (РПК) загострилися після провалу перемир’я у липні.

Туреччина завдала авіаударів по базах РПК на півночі Іраку, а також посилила заходи безпеки і запровадила комендантську годину у населених пунктах на південному сході країни.

Селахаттін Деміртас заявив, що у Джизре погіршується гуманітарна ситуація, люди не можуть купити там хліба, є проблеми з водопостачанням.

Місцеві повідомляють, що родичі загиблого у зіткненнях 10-річного хлопчика змушені були тримати його тіло у холодильнику, адже через обмеження руху в місті вони не могли дістатися моргу.

Міністр внутрішніх справ заявив, що комендантська година триватиме до завершення військової операції.

Водночас Селахаттін Деміртас застеріг, що через таку ситуацію країна постає перед небезпекою цивільної війни.

Наразі турецька прокуратура проводить розслідування щодо лідера прокурдської НДП, якого звинувачують у образах на адресу президента. Слідчі хочуть позбавити пана Деміртаса депутатського імунітету.

Image copyright
AFP

Image caption

Перемир’я тривало з 2013 року, але припинилося у липні

Крім того, турецька влада депортувала з країни голландського журналіста-фрілансера Фредеріка Гірдінка, якого правоохоронці підозрюють у зв’язках з PKK.

Перед цим у вересні з Туреччини депортували двох британських журналістів Vice News. Їх іракський колега залишається під вартою.

Від 1984 року, коли угруповання РПК розпочало збройну боротьбу проти Туреччини за незалежний Курдистан, у боях і зіткненнях загинуло понад 40 тис. людей по всій країні.

Перемир’я тривало з 2013 року, але завершилося в липні після вибухів біля кордону з Сирією, котрі, як підозрюють, вчинили смертники з “Ісламської держави”.

Ці теракти призвели до взаємних звинувачень з боку турецької влади та курдських груп.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *