Меркель закликала терміново провести саміт щодо біженців
Меркель закликала терміново провести саміт щодо біженців
- 15 вересня 2015
Image copyright
Getty Images
Image caption
Меркель закликає усі країни ЄС взяти участь у вирішенні проблеми біженців
Канцлер Німеччини Ангела Меркель закликала провести наступного тижня термінову зустріч 28 голів урядів і держав Євросоюзу у зв’язку із різким погіршенням ситуації з мігрантами, які продовжують прибувати до Європи.
Після зустрічі з канцлером Австрії Вернером Файманом пані Меркель заявила, що цю проблему можна вирішити лише спільними зусиллями усіх країн ЄС.
Напередодні міністри внутрішніх справ країн-членів ЄС на терміновій зустрічі у Брюсселі не змогли узгодити квоти на прийом біженців. Ішлося про розподіл 120 тисяч людей між країнами Євросоюзу.
Франція і Німеччина наполягали на твердих домовленостях про кількість і терміни прийому біженців. Противники запровадження квот вважають, що вони спричинять лише ще більший наплив мігрантів до Європи.
Міністр внутрішніх справ Німеччини Томас де Мезьєр заявив у вівторок, що підтримує наміри голови Єврокомісії Жан-Клода Юнкера чинити тиск на країни ЄС, які виступають проти запровадження квот.
Зокрема, Брюссель може скоротити їм фінансову підтримку.
Кордони і бар’єри
Водночас міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що його уряд вирішив розпочати підготовку до будівництва загорожі на кордоні з Румунією. Напередодні Угорщина завершила будівництво аналогічного бар’єру на сербському кордоні.
Image copyright
Reuters
Image caption
В Угорщині можуть заарештовувати мігрантів, що прибувають до країни нелегально
У вівторок угорська влада оголосила
надзвичайний стан у двох південних районах країни, що межують з Сербією, у зв’язку з великою кількістю біженців, які намагаються потрапити до країни.
Представник прес-служби уряду Золтан Ковач зазначив, що те рішення дає владі і поліції додаткові повноваження, а також дозволяє ввести до тих районів військо.
Опівночі вівторка в Угорщині набуло чинності
нове жорстке законодавство, яке дозволяє заарештовувати мігрантів, що прибувають до країни нелегально.
Біженцям, яких визнають винними у незаконному перетині кордону та пошкодженні прикордонних загороджень, може загрожувати до трьох років в’язниці. Суворіше покарання запроваджують і для організаторів нелегальних перевезень мігрантів.
Угорська поліція вже повідомила, що почала затримувати нелегальних мігрантів на кордоні.
Кореспондент ВВС Нік Торп передав, що тепер, якщо біженцям відмовлять у наданні притулку в Угорщині чи у транзиті через країну, їх відсилатимуть назад до Сербії.
Угорська поліція повідомила, що у понеділок – останній день перед новими правилами – через кордон із Сербією до країни потрапили більше 9 тисяч біженців.
Багато країн Євросоюзу також посилили перевірки на кордоні, намагаючись взяти під контроль приплив мігрантів. Раніше Австрія призупинила залізничне сполучення з Німеччиною. Про посилення прикордонного контролю через безперервний наплив біженців оголосила Чехія.
Агенція Frontex, що займається охороною зовнішніх кордонів ЄС, повідомила у вівторок, що загалом за вісім місяців цього року на кордонах союзу зареєстрували приблизно 500 тисяч біженців. За весь 2014-й їх було 280 тисяч.