Школяра у США арештували через саморобний годинник
Школяра у США арештували через саморобний годинник
- 16 вересня 2015
Image copyright
Getty
Американська поліція в штаті Техас арештувала 14-річного Ахмеда Мохамеда, який приніс у школу саморобний годинник, котрий сприйняли за вибухівку.
Пізніше хлопець розказав місцевим ЗМІ, що власноруч сконструював удома годинниковий механізм і приніс його до школи, щоб показати вчителю.
Але інший педагог подумав, що це вибуховий пристрій, і повідомив про свої підозри керівництву школи, яке викликало поліцію.
Подія сталася у школі МакАртура в місті Ірвінг.
Батько хлопця вважає, що інцидент пов’язаний із його мусульманським походженням.
Історія набула значного розголосу в соцмережах. Рада з питань американсько-ісламських відносин заявила, що буде розслідувати інцидент.
Image copyright
Anil Dash
Image caption
У Twitter з’явилося фото, на якому хлопець, як стверджують, одягнений у футболку з символікою NASA
Ахмед Мохамед розповів виданню Dallas Morning News, що захоплюється робототехнікою і машинобудуванням, і хотів показати вчителю, що йому вдалося зібрати.
Зі слів хлопця, учитель похвалив годинник, але порадив “не показувати його іншим педагогам”.
Але інший працівник школи дізнався про саморобку, коли та почала пищати під час уроку. Вчителька сприйняла годинник за вибуховий пристрій, бо він складався з печатної плати з дротами, які вели до цифрового дисплею.
Як розповів Ахмед Мохамед, вчителька забрала механізм, а пізніше того ж дня хлопця забрали з уроків для бесіди з керівництвом школи та офіцерами поліції.
Одна з газет Далласу повідомила, що хлопця вивели зі школи в наручниках, доправили до відділку і зняли відбитки пальців. Як повідомляється, його на три дні відсторонили від занять.
Підозріла поведінка
Речник поліції Джеймс МакЛіллан розповів, що під час розмови з поліцейськими хлопець наполягав на тому, що зібрав лише годинник.
Адміністрація школи не коментує справу, але в своїй заяві відзначила, що вона “завжди просить своїх учнів негайно повідомляти, якщо вони стали побачили будь-який підозрілий предмет та/або поведінку”.
Батько Ахмеда – Мохамед Ельхассан Мохамед – родом із Судану. Він розповів, що його син “просто хоче винаходити гарні речі для людства, але тому що його ім’я Мохамед, та через 11 вересня, я думаю, до нього неправильно ставляться”.
Рада з питань американсько-ісламських відносин підозрює, що батько може мати рацію.
Алія Салем, керівник місцевого відділення Ради, наголошує: “Думаю, до нього не виникло б жодних запитань, якби його не звали Ахмед Мохамед… Він – захоплена і дуже розумна дитина, яка хотіла поділитися зі своїми вчителями”.