Хорватія переправляє мігрантів до кордону Угорщини
Хорватія переправляє мігрантів до кордону Угорщини
- 18 вересня 2015
Image copyright
Reuters
Влада Хорватії переправляє мігрантів, які прибувають до країни із Сербії, до кордону з Угорщиною. Прем’єр-міністр країни Зоран Мілановіч заявив, що Хорватія не стане “центром з прийому біженців”.
Прем’єр зазначив, що країна вже досягла межі можливостей з прийому мігрантів.
За останні дні на територію Хорватії прибули більше 14 000 людей.
Як передають кореспонденти, багато з новоприбулих в жалюгідному стані. Вони виснажені і страждають від зневоднення.
На 23 вересня призначили екстрений саміт ЄС, головною темою якого стане ситуація з напливом мігрантів.
Сербія незадоволена
Через безперервний потік мігрантів хорватська поліція перекрила сім з восьми прикордонних переходів з Сербією. Ця країна обіцяє подати на Хорватію до міжнародного суду, якщо прикордонні КПП залишаться закритими.
Белград побоюється, що десятки тисяч мігрантів можуть виявитися замкненими на сербській території.
Раніше Угорщина завершила будівництво огорожі на кордоні з Сербією. Угорська поліція намагається зупинити безконтрольний перехід людей. “Ми не збираємося платити за чиюсь неготовність. Мені дуже шкода, що гуманність і гостинність Хорватії тривала всього два дні”, – заявив міністр з соціальних питань Сербії Олександр Вулін.
Хорватська влада наполягає, що країна досягла межі своїх можливостей.
“Ми закликаємо ЄС усвідомити, що Хорватія не може стати центром з прийому біженців. У нас є серце, але у нас є і мозок”, – прокоментував ситуацію хорватський прем’єр Мілановіч.
Шлях до ЄС усе довший
Image copyright
Reuters
Image caption
Мігрантів відправляють далі
Тисячі людей продовжують підходити до хорватського кордону, сподіваючись потім потрапити до Західної Європи й отримати статус біженця.
Шлях через Хорватію є менш зручним і довшим, однак Угорщина посилила контроль на своєму кордоні. На початку тижня в Угорщині набуло чинності нове законодавство, яке дозволяє заарештовувати мігрантів, що прибувають у країну нелегально.
Image copyright
AP
Image caption
Виснажені дорогами Балкан біженці
Угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан заявив, що його уряд готовий побудувати загороджувальний бар’єр і вздовж кордону з Хорватією та Румунією, якщо це буде необхідно для того, щоб зупинити потік мігрантів.
Угорські ЗМІ повідомляють, що переселенці вже перетинають кордон з Угорщиною з боку Хорватії, обійшовши таким чином закриту угорсько-сербський ділянку.
У четвер поліція Словенії зупинила на станції Добово на кордоні з Хорватією потяг з 200 мігрантами – словенці мають намір повернути їх на хорватську територію. ______________________________________________________________________
Дар’я Тарадай, ВВС, місто Шид, сербсько-хорватський кордон
Цей поворот неможливо пропустити. Курна дорога тягнеться уздовж кукурудзяних полів. То тут, то там на узбіччі видніється сміття: пластикові пляшки, речі, пакети. Тут немає туалетів або сміттєвих баків. Тут тільки кукурудзяні поля – до самісінького горизонту.
Подекуди ростуть горіхові дерева, в тіні яких зупиняються відпочити мігранти. Поки ми записували інтерв’ю, з одного з таких дерев люди зібрали врожай.
За одним із кукурудзяних полів – офіційний пункт пропуску Шид, але туди люди навіть не намагаються йти. За іншим полем уже починається Хорватія, там же стоїть машина місцевої поліції. Люди проходять повз поліцейських у машині, переходять через стежку – й опиняються в Хорватії.
Потім – у містечко Товарнік, звідки теоретично можна виїхати в Загреб. Теоретично – тому що автобуси і поїзди ходять дуже рідко. Потік у Хорватію то спадає, то знову наростає. Людей регулярно привозять великі автобуси. Багато чоловіків, але чимало і жінок, і дітей.
Співробітники гуманітарних організацій розповідають, якою дорогою йти, і роздають усім по півторалітровій пляшці води. Спершу здається, що це багато, але дуже швидко розумієш, що це ніщо під неймовірним палючим сонцем.
Ніхто з тих, хто пішов до Хорватії на наших очах, не повернувся. Людей там поки що не зупиняють. Але всі біля кордону говорять одне і те ж – ситуація може кардинально змінитися будь-якої миті.