Науковці просять дозволу на генетичну модифікацію ембріонів

Науковці просять дозволу на генетичну модифікацію ембріонів

  • 18 вересня 2015

Image copyright
SPL

Британські науковці звернулися за офіційним дозволом на генетичну модифікацію людських ембріонів.

Дослідники з лондонського Інститут Френсіса Кріка хочуть використати суперечливу нову техніку для досліджень, призначених для боротьби з безпліддям.

Урядовий контрольний орган у цій сфері – Адміністрація з питань людського запліднення та ембріології (HFEA) – повідомив, що отримав заявку, яку розглядатимуть в установленому порядку.

Як зазначається, ембріони при цьому не будуть імплантувати в матку.

У Великій Британії заборонено використовувати генетичний вплив на ембріони під час штучного запліднення, але науковці можуть отримати дозвіл та відповідну ліцензію на це для дослідницьких цілей.

“Ми нещодавно отримали заявку на використання Crispr/Cas9 (генетичної модифікації) в одному з наших ліцензійних дослідницьких проектів, і її розглядатимуть в усталеному порядку”, – розповів речник HFEA.

Мета дослідження – зрозуміти, яких генів потребує людський ембріон для розвитку. Науковці сподіваються, що це допоможе у лікуванні безпліддя і викиднів.

Керівник досліджень, доктор Кеті Някан, розповідає: “Важливо зауважити, що відповідно до правил HFEА, будь-який пожертвуваний ембріон використають лише у дослідницьких цілях”.

“Ці ембріони будуть жертвуватися з інформованою згодою із надлишків баз штучного запліднення”, – додала науковець.

Голова групи інституту, професор Робін Лавел-Бадж, відзначає: “Нам пощастило мати гарне регулювання у Великій Британії, яке дозволяє дослідження з ліцензією, але не імплантацію будь-яких ембріонів зі зміненим геном”.

Мораторій

Image copyright
SPL

Image caption

Вчені припускають, що народження дітей з генетичними модифікаціями одного дня може стати прийнятним з точки зору моралі

Науковці кажуть, що нова техніка, яка називається Crispr/Cas9, дозволяє більш точно маніпулювати геномами, ніж раніше.

Утім, у суспільстві з’явилися заклики накласти мораторій на дослідження – з моральних та етичних поглядів.

У 2015 році китайські вчені вже заявляли про те, що вони генетично змінили людський ембріон для штучного запліднення. Це перший відомий випадок таких дій.

Пізніше влада США наклала мораторій на всі дослідження у цій сфері, які фінансуються з федерального бюджету.

У Великій Британії експерти закликали провести дебати щодо того, чи може бути виправдана модифікація людських ембріонів в медицині.

За кілька тижнів опісля кілька впливових вчених з Hinxton Group заявили, що не схвалюють можливе народження дітей з генетичними модифікаціями, але припустили, що колись це і може стати морально прийнятним.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *