За клопотанням Генеральної прокуратури судом І. Мосійчуку обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту на два місяці
Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно народного депутата України від Радикальної партії І. Мосійчука.
Верховною Радою України 17.09.2015 за поданням Генерального прокурора України В. Шокіна надано згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт цього народного депутата України.
У цей же день слідчим Генеральної прокуратури України спільно із співробітниками Служби безпеки України народний депутат України І. Мосійчук затриманий.
У приміщенні Генеральної прокуратури України за участі захисника І. Мосійчуку повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), ч. 2, 3 ст. 296 (хуліганство), ч. 1, 2 ст. 350 (погроза або насильство щодо службової особи чи громадянина, який виконує громадський обов'язок), ч. 1 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів), ч. 1, 2 ст. 377 (погроза або насильство щодо судді, народного засідателя чи присяжного) Кримінального кодексу України.
У п’ятницю, 18 вересня 2015 року, слідчий Генеральної прокуратури України звернувся до Печерського районного суду м. Києва з клопотанням, погодженим прокурором Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих центрального апарату Генеральної прокуратури України, про обрання І. Мосійчуку безальтернативного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
За результатами розгляду цього клопотання, підтриманого у суді прокурорами наведеного Департаменту Генеральної прокуратури України, слідчим суддею Печерського районного суду м. Києва прийнято рішення про обрання підозрюваному народному депутату України І. Мосійчуку найсуворішого запобіжного заходу у вигляді взяття під варту (на два місяці).
Досудове розслідування триває та перебуває на контролі керівництва Генеральної прокуратури України.
Довідково: ч. 4 ст. 368 КК України передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією; ч. 2, 3 ст. 296 КК України – позбавлення волі на строк до п’яти років; ч. 1, 2 ст. 350 КК України – позбавлення волі на строк до п’яти років; ч. 1 ст. 376 КК України карається арештом до 6 місяців; ч. 1, 2 ст. 377 КК України передбачено позбавлення волі на строк до шести років.
Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України