У першому півріччі Донецька область продемонструвала свій перспективний потенціал

Донецька ОДА затвердила в спеціальній Програмі основні завдання і заходи, що стосуються соціально-економічного розвитку області до кінця року. Про хід її виконання в першому півріччі йшлося на сьогоднішній колегії облдержадміністрації.

Було відзначено, що, хоча реалізація Програми відбувалася в складних умовах, проте обласній владі вдалося підтримати функціонування систем життєзабезпечення регіону, а також створити умови для вирішення питань соціального захисту населення.

Водночас напруженість суспільно-політичної ситуації в області негативно позначилась на виробництві в усіх основних галузях промисловості.

«Обсяги виробництва продукції скоротилися майже вполовину, порівняно з відповідним періодом минулого року. Найбільше зниження зафіксовано в хімічній промисловості – в 3,9 рази, харчовій промисловості – в 3,2 рази, легкій промисловості – в 2,5 рази, добувній промисловості та розробці кар’єрів  – в 2,4 рази, виробництві коксу – на 49,2%, машинобудуванні – на 43,1%,  металургії – на 41,2%», – такі цифри озвучив директор департаменту економіки облдержадміністрації Олег Свинаренко.                  

Протягом першого півріччя продовжувалось виконання заходів, що мають соціальну спрямованість, у сфері освіти, охорони здоров’я, фізичного виховання, молодіжної політики, діяльності стосовно дітей, соціального захисту населення, зокрема і внутрішньо переміщених осіб.

Очільник облдержадміністрації Павло Жебрівський зазначив, що у цей складний період ще більше відповідальності покладається на міських голів та голів райдержадміністрацій, керівників районних військово-цивільних адміністрацій. «Сьогодні замало просто сумлінно виконувати поточну роботу. Ми повинні стати своєрідним драйвером, чітко визначати майбутні точки росту, розробляти та виконувати максимально ефективні проекти», – звернувся він до присутніх.

На колегії також обговорювався стан підготовки підприємств житлово-комунального господарства та електроенергетики Донецької області до опалювального періоду 2015-2016 років. Першочерговими завданнями тут було визнано проведення ремонтів генеруючого обладнання, відновлення мережного господарства і накопичення палива на складах теплових електростанцій у необхідних обсягах. І хоча рівень підготовленості до зими по Донецькій області дещо неоднорідний, а житлово-комунальний комплекс зазнав значних пошкоджень внаслідок проведення АТО, в цілому, за умови припинення подальших бойових дій, можна розраховувати на стале тепло- та енергопостачання майбутньої зими.

«Підготовка об’єктів ЖКГ до роботи в осінньо-зимовий період наближається до завершення, – доповіла на колегії виконуюча обов’язки директора департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Ольга Соловей. – Для виконання зазначених заходів на сьогодні вже освоєно 199,5 млн. грн. Це становить 69% від запланованої суми. Варто також зазначити, що переважно це власні кошти підприємств та місцевих бюджетів. У ряді міст та районів підготовка проводиться на достатньому рівні без відставання від встановлених термінів. Але в окремих населених пунктах ці показники нижчі середньо обласного рівня».

Управління інформаційної політики та з питань преси облдержадміністрації

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *