В Росії ексгумували рештки Миколи II

В Росії ексгумували рештки Миколи II

  • 24 вересня 2015

Image copyright
Public Domain

Image caption

Портрет російського царя Миколи ІІ

Слідчий комітет Росії провів у Санкт-Петербурзі ексгумацію останків останнього Російського Імператора Миколи II та його дружини Олександри Федорівни.

Мета ексгумації – підтвердити справжність останків цесаревича Олексія і великої княжни Марії, які знайшли в Єкатеринбурзі вісім років тому.

Їхні тіла більшовики поховали окремо від решти загиблих членів царської родини.

Як повідомив представник Слідчого комітету РФ Володимир Маркін, ексгумації провели у зв’язку з поновленням розслідування кримінальної справи про загибель членів російського імператорського дому, а також їхньої свити.

Будинок Романових підтримав ексгумацію, оскільки, як повідомив адвокат імператорського дому Герман Лук’янов, це дозволить переконатися в тому, що в Петропавлівському соборі Санкт-Петербурга похований дійсно Микола II.

“Велика княгиня Марія Володимирівна сподівається, що попереднє слідство у відновленій кримінальній справі матиме повний, об’єктивний і всебічний характер”, – сказав адвокат Лук’янов.

За його словами, в цій справі потрібно “встановити істину”, а також отримати відповідь “на головне питання” – кому належать ці останки.

Справа про загибель царської сім’ї

Кримінальну справу про загибель членів Російського Імператорського дому та осіб з їхньої свити порушили в 1993 році після того, як в околицях Єкатеринбурга знайшли групове поховання.

Під час дослідження слідство дійшло висновку, що останки належать Миколі II, його дружині Олександрі Федорівні, їхнім дітям – князівнам Ользі, Тетяні і Анастасії Романовим, а також представникам царської свити – лейб-медику Євгену Боткіну, помічниці Ганні Демидовів, кухарю Івану Харитонову і лакею Олексію Труппу.

Image copyright
PA

Всіх їх розстріляли в ніч на 17 липня 1918 року.

У 1988 році кримінальну справу припинили через смерть осіб, які вчинили злочин, а останки імператора та його дружини поховали в Петропавлівському соборі Санкт-Петербурга.

29 липня 2007 року під час археологічних розкопок південніше від місця першого поховання знайшли останки ще двох осіб. Експерти встановили, що вони належать цесаревичу Олексію і його сестрі Марії.

У січні 2011 року слідчий комітет завершив розслідування кримінальної справи про загибель родини Миколи II, визнавши останки, які знайшли під Єкатеринбургом, справжніми.

Як повідомив представник Слідчого комітету, в липні цього року на прохання Російської Православної церкви слідчі створили міжвідомчу робочу групу з питань, пов’язаних з дослідженням і захороненням останків цесаревича Олексія і великої княжни Марії Романових.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *