Захід критикує Росію за “безладне бомбардування” у Сирії
Захід критикує Росію за “безладне бомбардування” у Сирії
- 3 жовтня 2015
Image copyright
AP
Image caption
Авіаудари у Сирії стали першою від завершення Холодної війни військовою операцією Росії за межами колишнього СРСР
Росія здійснила безладне бомбардування у Сирії, що спричинило смерті мирних жителів, заявив британський міністр оборони Майкл Феллон.
Він розповів виданню Sun, що, за інформацією розвідки, цілями російських авіаударів були радше сили, які воюють із президентом Башаром Асадом, ніж угруповання “Ісламська держава” (ІД).
В останнє, за його словами, влучав лише один із 20 ударів російської військової авіації.
Вони скидають некеровані боєприпаси у цивільних районах, вбиваючи цивільних людейМайкл Феллон, міністр оборони Великої Британії
“Ми щоранку аналізуємо, куди влучають удари. Переважна більшість із них зовсім не по позиціях ІД”, – заявив міністр.
“Наші свідчення вказують на те, що вони скидають некеровані боєприпаси у цивільних районах, вбиваючи цивільних людей, а також вони скидають їх проти Вільної сирійської армії, що бореться з Асадом”, – додав керівник британського військового відомства.
Він також сказав, що рішення президента Росії Володимира Путіна взяти участь у конфлікті “ускладнило ситуацію”, але було б “неправильно з точки зору моралі” для Великої Британії не боротися з ІД у Сирії, а також в Іраку.
Раніше Росія заявляла, що, здійснюючи авіаудари в Сирії, співпрацює з Дамаском. І, за словами представників російської влади, і за заявами сирійського уряду, Росія цілить у конкретні екстремістські угруповання, а розташування цих цілей визначається шляхом координації з сирійською армією.
“Усі терористи”
Водночас президент США Барак Обама, виступаючи на прес-конференції у Білому домі, заявив, що коли Росія завдає удари з повітря у Сирії, вона не бачить різниці між “Ісламською державою” і поміркованими противниками режиму Башара Асада.
“З їхньої (Росії. – Ред.) точки зору, вони усі терористи”, – сказав пан Обама.
Він наголосив, що таким чином Росія відсуває політичне рішення проблеми і лише сприяє зміцненню “Ісламської держави”.
При цьому самі американці, за словами президента Сполучених Штатів, продовжать воювати проти бойовиків ІД, але йтимуть на контакт з поміркованою сирійською опозицією.
Втім Барак Обама висловив готовність співпрацювати з Росією, Іраном і партнерами у коаліції з метою поетапної зміни влади у Сирії, яка, на його думку, все ще можлива.
Раніше офіційний представник міноборони Росії генерал-майор Ігор Конашенков повідомив, що російська авіація у Сирії за добу здійснила 18 вильотів, завдавши ударів по 12 об’єктах екстремістського угрупування “Ісламська Держава”.
За його словами, внаслідок прямих влучень знищені командний пункт і вузол зв’язку збройних формувань ісламістів у районі Дар-Таазза, провінція Алеппо.
Image caption
Кореспонженти ВВС отримали кадри з наслідками російських ударів
Крім того, штурмовики Су-25 завдали удару по польовому табору бойовиків ІД у районі Маарет-Ен-Нууман у провінції Ідліб, а фронтові бомбардувальники Су-24 знищили позиції джихадистів на в’їзді до міста, оголосили у російському міноборони.
Представник сирійських урядових військ підтвердив, що з вечора четверга російська авіація завдала 18 повітряних ударів. За його словами, кілька ударів завдали по цілях у провінціях Хама і Ідліб, де мало бойовиків ІД.
Авіаудари у Сирії стали першою від часу завершення Холодної війни військовою операцією Росії за межами колишнього СРСР.
у спільній заяві США, Британія, Туреччина та інші країни коаліції проти “Ісламської держави” закликали Росію припинити авіаудари в Сирії, бо вони, як сказано в заяві, б’ють по опозиції і населенню Сирії.
Сирійська опозиція та деякі західні країни висловлювали припущення, що досі кістяк російських авіаударів припадав на угрупування сирійської опозиції до президента Башара Асада, а не на бойовиків ІД.