Прокурори наполягають: заклади освіти виключно тільки для освітньої діяльності

Прогресивний розвиток технологій в усьому світі, і Україна не є виключенням, значно впливає на зменшення рухливого способу життя дітей та юнацтва.

У державі в рази скорочено мережу дитячих позашкільних, спортивних та інших культурно-дозвільних закладів. Органи місцевого самоврядування на існування такої проблеми вперто закривають очі і не вважають пріоритетом розвиток позашкільної освіти необхідної для виховання здорового покоління.

За таких умов легше передати в оренду приміщення цих закладів та звітувати про збільшення надходжень до бюджету. Нерідко в школах розміщують привабливі для зору дітей і не завжди доступні для кишень їх батьків новини індустрії дитячих забавок.

З такою позицією прокурори не погоджуються. Приміщення закладів освіти повинні використовуватися лише за призначенням. З метою спонукати освітянських чиновників все ж таки організувати належне дитяче дозвілля органи прокуратури йдуть до суду.

В черговий раз органи прокуратури принципово довели свою правову позицію, з якою погодився Вищий господарський суд України, що не місце комерції в приміщеннях закладів освіти.

Так, у 2014 році одним із навчальних закладів Закарпатської області укладено договір оренди частини нерухомого майна для здійснення Товариством підприємницької діяльності туристичного оператора.

З метою захисту інтересів держави у сфері охорони дитинства прокурор звернувся з позовом до суду про визнання недійсним договору оренди та звільнення приміщення.

Не дивлячись на те, що суди першої та апеляційної інстанцій відмовили прокурору у задоволенні позову, Вищий господарський суд України 29.09.2015 прийняв нове рішення про задоволення позовних вимог прокуратури Закарпатської області в повному обсязі.

Довідково: з урахуванням особливостей правового режиму майна закладів освіти законодавцем заборонено зміну цільового призначення приміщень системи освіти.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *